Image
30.9.2015 0 Comments

Adobe vydal nový Photoshop a Premiere Elements 14

Adobe priniesol aktualizácie pre verzie svojich produktov určené pre domácich používateľov. Photoshop Elements a Premiere Elements sú tu už vo verzii 14 a medzi ich najdôležitejšie novinky patrí schopnosť odstrániť z fotografií rozmazanie spôsobené chvením rúk pri dlhšom expozičnom čase. Takisto umožňujú zbaviť fotografie krajiny oparu pomocou nástroja, ktorý bol doteraz obsiahnutý len v Lightroome a Adobe Camera Raw. Táto funkcia vám dobre poslúži pri záberoch západu slnka, snímkach zhotovených v protisvetle a pri obnove starších snímok.


Obe aplikácie Elements prichádzajú s pomocnou aplikáciou Organizer, ktorá funguje ako platforma na ich zlepšenie. Adobe prepracoval svoj algoritmus na rozpoznávanie tvárí, ktorý je teraz rýchlejší a presnejší. Kód môže využiť pre-clustering, môžete teda určiť osobu, ktorú má softvér rozpoznávať na fotografiách. Softvér potom zhromaždí všetky snímky, na ktorých sa daná osoba nachádza. Biometrika je inteligentnejšia, softvér rozpozná osobu na fotografiách zhotovených s dlhoročným odstupom a prekážku nepredstavujú napríklad ani slnečné okuliare.


Ďalšia novinka je označovanie zložitejších štruktúr, ako sú vlasy či zvieracia srsť. Ak výberovým štetcom označíte oblasť, softvér sa podľa detekcie okrajov pokúsi označiť, čo treba. Program dokáže aj analyzovať fotografiu a ponúkne vám päť predvolieb fotografických efektov, ktorými by sa dala zlepšiť.

adobe_auto_analyze_filter.png

Inšpiratívnejšou sa stala aj funkcia Guided edits. Namiesto toho, aby ste úpravy vyberali podľa názvu, môžete teraz po n ich prechádzať kurzorom myši a hneď vidíte, čo jednotlivé efekty robia a ako zmenia vašu fotografiu.

Nové úpravy zahŕňajú aj zmenu veľkosti fotografie na dosiahnutie správneho pomeru strán, ako aj možnosť prispôsobiť ju na publikovanie na rôznych sociálnych sieťach.

Aplikácia Premiere na editáciu videa ponúka zlepšené titulky, farebné efekty, prácu s časom (slow-motion video), zdokonalená bola aj práca so zvukom. Na časovej osi sa zobrazia zvukové krivky, takže môžete ovládať hlasitosť zhotovenej nahrávky.

adobe_enhanced_audio.png

Videoeditor umožňuje vytvárať obsah pre moderné televízory s rozlíšením 4K. Rovnako ako jeho veľký brat Premiere Pro dokáže prehrávať a editovať 4K videá zo všetkých nových kamier vrátane iPhonov. Poskytuje lepšie predvoľby na export hotového videa do konečného formátu.


Photoshop Elements a Premiere Elements sú k dispozícii pre Mac OS X 10.9 a vyššie a Windows 7 a vyššie. Zakúpiť si ich možno z webovej stránky Adobe, a to každý za 81,60 eura alebo ako balík oboch programov za 123,60 EUR.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Jeseň v hľadáčiku

22.11.2019 00:03

Špeciálny projekt Milovníci prírody sa určite zhodnú, že práve jeseň je najfotogenickejším ročným obdobím. Prináša so sebou širokú škálu farieb a jedinečných svetelných podmienok. Pre tých z vás, kto ...

Produkty

Inteligentné hodinky od TCL so 4G pripojením a funkciou videohovorov vo verziách pre deti aj seniorov

14.11.2019 00:06

Hodinky  TCL MOVETIME Family Watch MT40 sú určené pre deti od 4 do 7 rokov. Dokážu monitorovať aktuálnu polohu dieťaťa a zobrazovať ju v smartfóne rodičov. Novinka podporuje dátové 4G pripojenie, vďak ...

Produkty

Smartfón TCL PLEX predstavený na IFA je už v predaji

14.11.2019 00:09

Spoločnosť TCL Holding, ktorá má v portfóliu značky Alcatel a Blackberry na veľtrhu IFA prvýkrát predstavila smartfón pod vlastnou značkou TCL. Na upresnenie spoločnosť TCL sa nedávno rozdelila na  dv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá