PC REVUE
Image
9.11.2018 0 Comments

Acronis uvádza novú verziu Acronis Data Cloud na ľahšiu a zabezpečenejšiu kybernetickú ochranu

Platforma Acronis Data Cloud 7.8 prináša poskytovateľom služieb jednoduchú integráciu so službami verejného cloudu, ľahšie zálohovanie Micorosft Office 365 a lepšiu orchestráciu disaster recovery .

Acronis, celosvetový líder v oblasti kybernetickej bezpečnosti a hybridných cloudových riešení, ohlásil kľúčovú aktualizáciu platformy Acronis Data Cloud. Vo verzii 7.8 prináša Acronis Data Cloud poskytovateľom služieb kompletnú cloud-to-cloud ochranu pre Micosoft Office 365, orchestráciu disaster recovery, vylepšenú ochranu proti ransomvéru, a notarizáciu a elektronický podpis na báze technológie blockchainu.

Medzi poskytovateľmi služieb je platforma Acronis Data Cloud známa kvôli svojej podpore natívnej integrácie s najpopulárnejšími hostingovými automatizačnými platformami, systémami PSA (Professional Services Automation) a RMM nástrojmi na vzdialený monitoring a správu. Platforma umožňuje poskytovateľom služieb rýchlo ponúknuť na trh nové vlastné služby prostredníctvom svojej existujúcej infraštruktúry na správu klientských zariadení.

S dnešnou aktualizáciou Acronis dopĺňa už skôr ohlásené integrácie s Google Cloud a Microsoft Azure Cloud Services, ktoré sú v súlade s jeho stratégiou ochrany všetkých druhov dát, aplikácií a systémov, a pritom umožňujú poskytnúť užívateľom úplnú kontrolu a flexibilitu nad ich chránenými dátami. S využitím natívnej integrácie budú poskytovatelia služieb schopní posielať zálohy do Google Cloud Storage a Microsoft Azure Storage bez nutnosti komplikovaných konfigurácií či spracovania zmlúv. MSP poskytovatelia môžu využívať dátové centrá Google a Azure na obyčajné kliknutie v rámci existujúcich kontraktov so spoločnosťou Acronis. Integrácia zlepšuje schopnosť partnerov a zákazníkov zvoliť si preferované úložisko a poskytovateľa, a pritom dovoľuje zjednodušiť zmluvné podmienky pre menších MSP poskytovateľov.

„Všetci potrebujú kybernetickú ochranu a my zjednodušujeme jej využitie a predaj. Sledujeme spätnú väzbu našich partnerov, a preto sme predstavili nové možnosti, ktoré im umožnia efektívnejšie splniť potreby zákazníkov,“ povedal John Zanni, prezident spoločnosti Acronis.

Inovácie a nové funkcie
Platforma Acronis Data Cloud sa stala jednoducho využiteľnou, zabezpečenejšou a efektívnejšou pre všetkých zákazníkov a partnerov. Najnovšia aktualizácia prináša významné inovácie v oblasti spoľahlivosti a výkonnosti, ale aj v ďalších oblastiach:

  • Kompletná ochrana Microsoft Office 365. Cloud-to-cloud zálohovanie pre Exchange Online, OneDrive for Business a SharePoint Online. Zálohy sú procesované priamo medzi zabezpečeným centrami Microsoft a Acronis. Poskytovatelia služieb si môžu zvoliť konkrétnu krajinu a lokalitu dátového centra. S riešením Acronis Backuo Cloud užívatelia môžu tiež prehľadávať svoje zálohy a obnovovať jednotlivé súbory či správy.
  • Orchestrácia disaster recovery. Nová verzia zjednodušuje a automatizuje komplexné plány na obnovu po havárii pomocou scenárov. Nová funkcionalita scenárov uľahčuje a urýchľuje obnovu viacerých strojov z obnovovacieho cloudového úložiska. Zaisťuje, že systémy sú obnovené v správnom poradí, aby si uchovali vzájomné aplikačné prepojenie na odlišných strojoch.
  • Inovovaná detekcia ransomvéru v Acronis Active Protection. Funkcia Acronis Active Protection monitoruje škodlivé aktivity, zastavuje podozrivé správanie, automaticky obnovuje poškodené súbory. Aktuálna verzia predstavuje vylepšenú technológiu strojového učenia, ktorá umožňuje lepšie rozpoznať známe a neznáme hrozby a eliminovať falošné pozitíva. Nová verzia taktiež chráni sieťové zdieľanie a vymeniteľné zariadenia.
  • Acronis Notary Cloud. Nová služba v tejto verzii, ktorá pridáva k existujúcim cloudovým riešeniam Acronis Backup Cloud, Acronis Disaster Recovery Cloud  a Acronis Files Cloud službu Acronis Notary Cloud postavenú na technológii blockchain na zaistenie pravosti súborov, elektronického podpisu a verifikácie dát. Služba vytvára jedinečný digitálny odtlačok súborov a ukladá ho vo verejnej blockchainovej knihe, ktorá umožňuje nezávislú validáciu pravosti a existencie súboru v konkrétnom časovom bode.
  • Expedícia fyzických dátových nosičov. Užívatelia môžu využiť možnosť vytvoriť primárnu zálohu rýchlejšie prostredníctvom jej uloženia na lokálny disk a odoslanie do dátového centra Acronis. Dáta sú plne šifrované, čo slúži ako prevencia pred neautorizovaným prístupom počas prenosu.

Päť vektorov kybernetickej ochrany
S každou inováciou svojich riešení sa Acronis snaží zahrnúť 5 vektorov kybernetickej ochrany – bezpečnosť, dostupnosť, súkromie, autenticitu a zabezpečenie (safety, accessibility, privacy, authenticity, security  = SAPAS) – vďaka ktorým je platforma Acronis Backup Cloud ľahko použiteľná, efektívna a poskytuje bezpečné riešenie vhodné pre poskytovateľov služieb a aj malých či veľkých zákazníkov.

Aktuálny upgrade nie je výnimkou. Zákaznícke dáta sú teraz oveľa bezpečnejšie a dostupnejšie, s novými funkcionalitami Acronis Disaster Recovery Cloud, ochranou Microsoft Office 365 a integráciou s úložiskami Google Cloud a Microsoft Azure. Doplnenie Acronis Notary Cloud zaisťuje užívateľom jednoduché potvrdenie autenticity dát. A k tomu ešte prichádza vylepšená funkcionalita Acronis Active Protection zvyšujúca úroveň zabezpečenia dát, aplikácií a systémov.

Poskytovatelia služieb a užívatelia ocenia jednoduché ovládanie, pretože všetky tieto funkcie sú dostupné z intuitívnej riadiacej konzoly s možnosťou komplexného reportovania.

Zobrazit Galériu
Autor: Acronis

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

World Usability Day 2018: Ako zlepšiť používateľský zážitok v dopravných službách

16.11.2018 14:38

Slovenská User Experience Asociácia (SUXA) v druhý novembrový štvrtok pripravila už ôsmu konferenciu pod hlavičkou celosvetovej iniciatívy World Usability Day (WUD). Chce tak pri príležitosti Svetovéh ...

Tlačové správy

Balíky internetovej televízie Kuki prechádzajú do populárnej „trial“ verzie

16.11.2018 13:51

Používatelia internetovej televízie Kuki si oddnes môžu vyskúšať plnohodnotné balíky služieb počas 14 dní úplne zadarmo. Balíky Kuki malá a Kuki veľká prechádzajú do populárnej formy skúšobnej verzie. ...

Tlačové správy

ITAPA 2018: Prichádza rok zúčtovania

16.11.2018 10:56

Slovensko na informatizáciu verejnej správy vynaložilo nemalé prostriedky, čas zúčtovania sa blíži. A to ako na strane štátu, tak aj verejnosti. Ľudia by tiež po novom mali vždy vedieť, aké dáta o nic ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Dni prilezitosti 2018

Najnovšie videáPC forum button