Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Acronis: dopyt po cloudových riešeniach prudko rastie

Tlačové správy
0

Acronis, celosvetový líder v oblasti hybridnej cloudovej ochrany a ukladania dát, dnes pri príležitosti 15. výročia existencie firmy oznámil prudký rast cloudových riešení Acronis. Uviedol, že lepšie, ako sa očakávalo, rastie dopyt po službách cloudového úložiska, zálohovania a disaster recovery.  Medziročne došlo k 200-percentnému nárastu počtu zabezpečených zariadení a k 151-percentnému nárastu počtu podnikových zákazníkov, ktorí využívajú cloudové služby Acronis. Objem využívaného cloudového úložiska Acronis vzrástol na celkových 39 petabytov.

V priebehu posledného roka Acronis získal viac ako 2 000 nových poskytovateľov služieb, ktorí teraz ponúkajú služby zálohovania, obnovy po havárii a zdieľania podnikových súborov s využitím platformy Acronis Data Cloud. Vďaka testovacej prevádzke bez záväzkov, inštalácii z jedného miesta, viacvrstvovej architektúre a natívnej integrácii s PSA a RMM nástrojmi je Acronis najefektívnejšou platformou ochrany dát dostupnou poskytovateľom služieb.

Poskytovatelia služieb môžu jednoducho a s minimálnym úsilím vymeniť svoje pôvodné systémy za Acronis a ponúkať novú funkcionalitu prispôsobenú špecifickým potrebám svojich zákazníkov. Nie sú potrebné žiadne počiatočné investície, k dispozícii je flexibilný licenčný model a rôzne možnosti nasadenia (Acronis hosting, hybridný alebo hosting u poskytovateľa služieb), čo znamená, že Acronis Data Cloud môže byť jednoducho integrovaný do existujúcej infraštruktúry poskytovateľa služieb bez narušenia doterajšieho modelu dodávok služieb.

Nové služby ochrany dát sú jednoducho dostupné a škálovateľné, pričom platforma Acronis Data Cloud umožňuje poskytovateľom služieb rozšíriť svoje služby na nové trhy a získať nové zdroje príjmov. Zároveň tieto služby zvyšujú spokojnosť zákazníkov a znižujú mieru ich odlivu.

Predplatné NEXTECH 2020

Podnikoví zákazníci volia Acronis
Medzi podnikmi všetkých veľkostí sa zvyšuje povedomie o dôležitosti služieb ochrany verejných cloudov a rovnako narastá aj počet spoločností, ktoré využívajú technológie Acronis na zabezpečenie svojich dát umiestnených na verejnom cloude. Napríklad iba počet zabezpečených e-mailových schránok Microsoft Office 365 vzrástol medziročne viac ako desaťnásobne.

Mnohým firmám je navyše jasné, že v prípade napadnutia dát môžu zaplatiť dodatočné náklady vo forme straty dôvery zákazníkov a právnych výdavkov. Mnoho z nich sa preto obracia na technológie Acronis ako na spoľahlivú a bezpečnú službu cloudového úložiska, s cieľom mať svoje dáta v bezpečí. Dokonca aj užívatelia on-premise verzie riešení Acronis Backup vyjadrujú stále väčší záujem o cloudové úložiská: 35 % z nich si ukladá ďalšie kópie svojich záloh do Acronis Cloud.

Acronis je prítomný vo všetých odvetviach, hlavne však v automobilovom, výrobnom a IT priemysle, a navyše jeho riešenia využíva 79 zo 100 podnikov rebríčka World’s 100 Most Valuable Brands.

Technologické partnerstvá
Ako globálny líder v riešení hybridnej cloudovej ochrany dát je Acronis všeobecne uznávaný ako priekopník v oblasti technológie zabezpečenia dát. Ako jediná technológia, ktorá využíva ochranu proti ransomvéru postavenú na umelej inteligencii a certifikácii dát na báze blockchainu, posúva Acronis kvalitu efektívnych riešení na úroveň požadovanú trhom.

Súčasťou ďalšieho rozvoja sú technologické partnerstvá uzatvorené s radom vedúcich spoločností:

  • Google Cloud. Schopnosť ukladať dáta umiestnené v Google Cloud, ktorý je v súčasnosti integrovaný do jednotlivých riešení Acronis, významne rozširuje počet cloudových umiestnení, kam môžu partneri a zákazníci Acronis ukladať svoje dáta. To poskytne väčšiu slobodu dátových lokalít a vyššiu rýchlosť ich uploadovania.
  • Microsoft Azure Cloud. Riešenia ochrany dát Acronis už teraz dávajú možnosť zákazníkom využívať Azure cloud ako zálohovacie úložisko. V ďalších verziách budú riešenia natívne integrovať cloudovú platformu Microsoft Azure, ktorá tak bude jednou z kľúčových komponentov platformy Acronis Data Cloud.
  • Systémoví integrátori. Acronis ponúka natívnu integráciu s najpopulárnejšími automatizačnými hostingovými platformami ako Professional Services Automation (PSA) a nástrojmi Remote Monitoring and Management (RMM), vrátane Autotask, ConnectWise, cPanel, Plesk a Kaseya.     
  • Wiliams Martini Racing. Jeden z najikonickejších tímov Formule 1 si zvolil technológiu Acronis na ochranu svojej hybridnej IT infraštruktúry. Tím využíva funkcionalitu Acronis Data Cloud na ochranu lokálnych aj cloudových úložisk, centralizáciu správy záloh a zefektívnenie zálohovacích procesov.
  • Sahara Force India. Ďalší tím Formule 1 využíva technológiu zálohovania, disaster recovery, softvérovo definovaného úložiska, zdieľanie a synchronizácie súborov a ochrany pred ransomvérom s cieľom ochrany IT infraštruktúry tímu využívajúceho výrobné, testovacie (vrátane dát z testovacieho tunelu) a pretekárske dáta. Súčasťou spolupráce bolo aj premenovanie riadiaceho strediska tímu umiestneného v továrni v britskom Silverstone na „Acronis Mission Control Centre“ evokujúce vysokú hodnotu dát a dôležitosť ich ochrany vo Formule 1.

Naše investície do hybridnej cloudovej infraštruktúry sa vyplácajú veľmi efektívne, hlavne našim zákazníkom a poskytovateľom služieb,“ povedal John Zanni, prezident spoločnosti Acronis.Sme schopní dramaticky zvýšiť ich príjmy a pomôcť realizovať úspešné podnikanie vďaka platforme Acronis Data Cloud. Tešíme sa na ďalšiu úspešnú spoluprácu do budúcnosti.

Viac informácií získate na acronis.cz alebo acronis.com

Myr Communication

Všetky autorove články
Acronis Cloud infrastuktura Google Microsoft Formula 1

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať