SAMSUNG_06202 M SAMSUNG_06202 M SAMSUNG_06202 M Advertisement

Acer sa zapojí do vývoja panoramatického headsetu StarVR s rozlíšením 5120 × 1440 pixelov

0

Spoločnosť Acer sa zrejme snaží diverzifikovať, a preto spája svoje sily so švédskym herným štúdiom Starbreeze pri vývoji high-end náhlavnej súpravy na virtuálnu realitu. Starbreeze ohlásil headset StarVR už vlani. Mal by vraj vernejšie napodobňovať to, čo človek vidí v reálnom živote, a to vrátane periférneho videnia. Jeho zorné pole bude 210 stupňov, teda oveľa širšie, ako ponúka Oculus Rift či HTC Vive, ktoré umožňujú 110-stupňový pohľad. Vyššie by malo byť aj rozlíšenie – 5120 × 1440 pixelov. Na porovnanie, Oculus Rift a HTC Vive majú rozlíšenie 2160 × 1200. Vyššie rozlíšenie znamená aj väčšie vizuálne detaily, ako umožňuje konkurencia.

Partnerstvo s Acerom, ktorý má už skúsenosti s navrhovaním „VR ready“ stolových a prenosných počítačov, by mohlo pomôcť rýchlo a efektívne dobudovať aj túto náhlavnú súpravu.

StarVR bude určený najmä na použitie v zábavných parkoch, teda nie pre domácich používateľov. Virtuálna realita pre zábavné parky sa už stáva skutočnosťou a Acer a Starbreeze dúfajú, že sa im podarí preniknúť na tento rozvíjajúci sa trh tým, že ponúknu VR skúsenosť, akú doma nemožno dosiahnuť.

Starbreeze je však relatívne malá firma, a tak nemôže vynaložiť na svoj VR projekt milióny dolárov ako napr. Sony alebo Facebookom vlastnený Oculus. Kľúčom je teda partnerstvo s Acerom. Obe spoločnosti  v súčasnosti rokujú o podmienkach na vytvorenie joint venture. Hoci aj Acer zápasí s problémami spôsobenými klesajúcim dopytom po PC, podľa agentúry Bloomberg disponuje hotovosťou viac ako 1 miliardy dolárov, ktorú by mohol investovať do vytvorenia náhlavnej súpravy, aby sa z prototypu čo najskôr stal finálny produkt.

Zdroj: theverge.com

pcworld.com

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať