Recenzia: Acer Swift 5 - Ultraľahký a výkonný ultrabook

2

Elegantný vzhľad navodzuje príjemná modrá farba a zlaté doplnky ako logo Acer a pánt s re­liéfnym nápisom Swift 5. Aj napriek kovovému šasi má ultrabook prekvapivo nízku hmotnosť. Je to hlavne vďaka horčíkovo-lítiovej zliatine, ktorá je ľahká, ale zároveň aj pevná.  Swift 5 sa môže pochváliť tenkým vyhotovením, no zostali tu všetky potrebné porty, ktorých sa väčšina používateľov ešte stále nechce vzdať. Preto tu nájdete 2× USB-A vo verzii USB 3.1 gen. 1, USB-C, HDMI, 3,5 mm audio jack a dedikovaný napájací konektor. Klávesnica je podsvietená s jedným stupňom intenzity a je vo farbe zariadenia.  Písmená, znaky a takisto nápisy pri portoch majú zlatú farbu. Touchpad vydáva pri stlačení podobný klikavý zvuk ako na klasickej myške a tvrdšie sa stláča. Vo výbave nájdete aj senzor odtlačkov prstov, pri ktorom si musíte dávať pozor na presné priloženie prsta. Zo skúseností sa Swift odomkol v priemere na druhýkrát. Reproduktory sú umiestnené  na spodnej strane zariadenia, no vzhľadom na nízku hmotnosť a minimálnu hrúbku ultrabooku zvuk občas znie, akoby bol reprodukovaný z tunela. Na pomery iných ultrabookov je však kvalita zvuku výborná. Pričinila sa o to technológia TrueHarmony, ktorá zlepšuje basy a zvyšuje hlasitosť. Navyše zariadenie disponuje štandardom Dolby Audio Premium. Displej vyzerá kvalitne a rámiky majú hrúbku zvrchu 13 mm, zboku 9 mm a zospodu 22 mm.  Štrnásťpalcový panel IPS umožňuje sledovať  displej z uhla 170°, a to aj so zachovaním rovnakej úrovne farieb. Osobitne treba pochváliť verné zobrazovanie čiernej. Trochu prekvapivo má prístroj dotykový panel. Displej pôsobí subtílnym dojmom a mierne sa prehýba, pri bežnom používaní však jeho poškodenie nehrozí.

S ultraľahkým šasi by ste možno očakávali priemerný hardvér, no zariadenie ukrýva vysoký výkon. Swift 5 je totiž poháňaný procesorom Intel Core i5 ôsmej generácie, s ktorým bezproblémovo zvládnete prácu na cestách alebo skvele poslúži na strih FHD videa. Ôsma generácia je totiž výkonnejšia a spoznáte to práve pri bežnom používaní, ako je prehliadanie internetu či práca s kancelárskymi aplikáciami. Operačná pamäť má štandardnú kapacitu 8 GB a systém beží na 256 GB SSD. Vďaka nízkej hmotnosti som ani necítil, že nejaký notebook nesiem v taške. Aj napriek tomu batéria vydrží viac ako v modeloch s normálnou hmotnosťou. Podľa výrobcu je to 13 hodín, no po teste s využívaním webového prehliadača a textového editora som sa dostal na 8 hodín. Pri práci s videom alebo grafikou je, samozrejme, rozumnejšie využívať napájací adaptér. Výduchy chladenia sa nachádzajú na spodnej strane zariadenia a nasávanie pod pántom. Pri práci sa notebook výrazne nezahrieva, no pri potrebe vyššieho výkonu pocítite väčšie teplo. Swift 5 sa mi veľmi páči, je ultraľahký, navyše disponuje aj potrebným výkonom na cesty.

Parametre:

• Operačný systém Windows 10 Home, procesor Intel Core i5–8550 Kaby Lake Refresh  1,6 GHz, 4 jadrá, FHD dotykový displej IPS, 14", 1920 × 1080 px, operačná pamäť 8 GB RAM DDR3, 256 GB SSD, Wi-Fi 802.11ac, bluetooth 4.0, výstupy 2× USB 3.1 gen. 1, 1× USB 3.1 Type-C gen. 2, 1× slúchadlový výstup, HDMI, podsvietená klávesnica, čítačka odtlačkov prstov, rozmery: 327 × 228 × 14,6 mm, hmotnosť: 970 g, PC Mark 8: Home: 3412, Creative: 4604, Work: 4572

• Cena: 1051 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Ultraľahké telo, vysoký výkon
- Pocitovo labilnejší displej

Hodnotenie:

Výkon: 95 %
Výbava: 85%
Ovládanie: 90 %
Vyhotovenie: 80  %
Celkovo: 87 %

Zobrazit Galériu

Adam Lukáč

Všetky autorove články
Acer Swift

2 komentáre

i5 alebo i7? reakcia na: Acer Swift 5: Ultraľahký a výkonný ultrabook

3.5.2018 13:05
Pokúšal som sa ho nájsť a narazil som na problém, že procesor Intel Core i5–8550 Kaby Lake Refresh neexistuje. Teda buď je to i5-8250 alebo i7-8550. Pozrite prosím ešte raz, ktorý procesor máte.

GabrielaGG reakcia na: Acer Swift 5: Ultraľahký a výkonný ultrabook

22.4.2018 20:04
Vyzerá celkom pekne, výhoda je aj jeho váha, mám doma starší model notebooku a je dosť ťažký.

https://www.kuponyzdarma.sk/alza-sk/

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať