AVACOM HomePro / Nabíjajte vo veľkom

0

Pod značkou Avacom nájdeme viacero druhov príslušenstva k mobilom. Tentoraz sa nám na test dostala sieťová nabíjačka s výstupným konektorom USB-C a podporou najnovších technológií rýchleho nabíjania Power Delivery a Qualcomm Quick Charge 4.0.

Nabíjačka Avacom HomePro umožňuje veľmi rýchle nabíjanie zariadení pripojených prostredníctvom konektora USB-C, a to výkonom až 30 W. Vďaka inteligentnému obvodu Smart Chip automaticky rozpozná pripojené zariadenie a zvolí vhodný nabíjací režim. Nabíjačka je určená na nabíjanie smartfónov, ale vďaka vysokému výkonu zvládne aj notebooky, tablety a ďalšie zariadenia vrátane prístrojov značky Apple. Tie novšie využívajú rýchle nabíjanie Power Delivery a možno tak nabíjať modely iPhone XS Max, iPhone XS, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus. Pri nabíjaní treba použiť kábel USB-C - Lightning. Možno nabíjať aj MacBook.

Pokiaľ ide o notebooky a tablety, dajú sa nabíjať modely využívajúce na nabíjanie konektor USB-C s podporou technológie Power Delivery. Treba upozorniť, že nie všetky notebooky osadené konektorom USB-C majú aj podporu Power Delivery, preto odporúčame overiť si túto možnosť v technickej špecifikácii svojho zariadenia.

Nabíjačku sme testovali s viacerými zariadeniami. Najnovší smartfón Sony Xperia 1 s podporou PD 3.0 nabíjala výkonom 13,5 W. Note 8 s podporou Samsung Adaptive Charge a QC 3.0 nabíjala výkonom 9,5 W a powerbank Avacom PQ 10 s podporou QC 3.0 výkonom 18 W. S niektorými zariadeniami však mala problém a nabíjanie sa vôbec nespustilo. Tak sme dopadli napríklad s nabíjačkou batérií ku kamerám Panasonic S1, ktoré pracujú so štandardom PD. Rovnako mala nabíjačka problém so spustením nabíjania na zariadeniach s nízkym odberom bez podpory technológií PD a QC.

Uspela však v tom, na čo je prioritne určená. Zariadenia s vyšším nabíjacím výkonom nabíjala spoľahlivo a veľmi dobrá je na nabíjanie powerbankov s rýchlym nabíjaním.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Vysoký výkon, možnosť nabíjania notebookov, USB-C
- Problém s nabíjaním nízkovýkonových zariadení

Parametre:

• Vstup: 100 – 240 V, 50/60 Hz, 0,8 A, výstup: 1× USB-C, podpora nabíjania: PD / QC 4: 5 V / 3 A, 9 V / 3 A, 12 V / 2,5 A, 15 V / 2 A, 20 V / 1,5 A

• Cena: 17,30 EUR

Celkovo: 80 %

 

René Hubinský

Všetky autorove články
AVACOM HomePro

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať