ASUS rozširuje záruku notebookov radov ZenBook, StudioBook a ROG

Tlačové správy
0

ASUS spúšťa na Slovensku rozšírenú NBD On-site záruku pre novo zakúpené notebooky radov ZenBook a StudioBook. Vďaka rozšírenej záruke má zákazník nárok na technickú podporu do druhého pracovného dňa priamo na mieste a to vrátane prípadného výjazdu technika. ASUS ponúka špeciálne záručné podmienky aj novým majiteľom notebookov značky ROG. Tí majú odteraz nárok na záručnú opravu aj v prípade náhodného poškodenia zariadenia v dôsledku pádu, buchnutia, poškrabania, poliatia, elektrického prepätia či iných náhodných udalostí a to po dobu dvoch rokov. V prípade takejto záručnej opravy hradí zákazník iba 20 % hodnoty opravených komponentov. 

Tieto nadštandardné záručné podmienky sa vzťahujú na takmer 90 modelov notebookov ZenBook a StudioBook a na viac ako 70 herných notebookov ROG, ktoré boli zakúpené po 1. januári 2020. Pre získanie rozšírenej záruky nie je potrebné nič robiť – automaticky sa aktivuje po prvom spustení zariadenia.

NBD-on site záruka pre notebooky ZenBook a StudioBook
Rozšírená NBD-on site záruka pre notebooky ZenBook a StudioBook znamená, že servisný technik sa ozve zákazníkovi najneskôr nasledujúci pracovný deň po odoslaní žiadosti o pomoc cez servisný online formulár. Táto podpora platí pre Slovensko a Česko a pokiaľ sa problém nevyrieši na diaľku, technik je vyslaný priamo na miesto zákazníka.

Pokiaľ nebude zariadenie korektne fungovať pri bežnom a správnom používaní v dobe trvania tohto servisného balíčku, ASUS opraví alebo vymení poškodené diely výrobku alebo komplet zariadenia za nové či repasované diely alebo zariadenia tak, aby bola funkcionalita rovnaká alebo lepšia ako pôvodná.

Viac informácií a zoznam notebookov, na ktoré sa tento typ záruky vzťahuje, nájdete na webe https://www.asus.com/sk/event/exkluzivna_asus_zaruka/

Záruka v prípade náhodného poškodenia pre notebooky značky ROG
Majitelia novo zakúpených notebookov hernej značky ROG majú odteraz nárok na záruku aj pri náhodnom poškodení zariadenia. V porovnaní so zákonnou dvojročnou zárukou, ktorá sa vzťahuje iba na výrobné vady, tak nová ROG záruka pokrýva aj škody, ktoré vznikli napr. poliatím alebo pádmi. Táto záruka platí dva roky od nákupu a uplatniť sa dá raz za kalendárny rok. V takomto prípade zákazník nehradí plnú cenu opravy, ale iba 20 % hodnoty súčiastok, ktoré sa použili pri oprave. Komponenty, ktoré boli vymenené, podliehajú záruke tri mesiace, resp. po dobu záručnej doby zariadenia.

Rozšírená záruka sa vzťahuje na škody, ktoré boli spôsobené pádom, buchnutím, poškrabaním, poliatím, elektrickým prepätím a inými náhodnými udalosťami. Pre uplatnenie ROG servisu je potrebné uviesť v servisnom online formulári detaily príčiny poškodenia a tiež čas a miesto, kde sa „nehoda“ stala.

Viac informácií a zoznam notebookov, na ktoré sa tento typ záruky vzťahuje, nájdete na webe https://www.asus.com/sk/event/rog_zaruka/

Produkcia s.r.o.

Všetky autorove články
notebook Asus dizajn ZenBook

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať