ROG Zephyrus G15 - GA502 / Ultratenký herný notebook

0

Spojenie ultratenkého dizajnu s plnohodnotným hráčskym výkonom v jednom zariadení na trhu zatiaľ často nevídame. A práve to sú vlastnosti, ktoré nám ponúka rad Republic Of Gamers Zephyrus. Na trh prichádza dlho očakávaný nový model G15, ktorý zaujme množstvo ľudí nielen zo sveta gamerov.

Od bežných hráčskych notebookov sa odlišuje svojím elegantným vzhľadom. Klasický čierny dizajn dopĺňajú jemné detaily, ako napríklad šasi so zaujímavým vzorom a logom Republic Of Gamers a s výsekom na LED indikátory. Pri hrúbke 19,9 mm môžeme skutočne hovoriť o tenkom notebooku a s hmotnosťou 2,1 kg je tento model dokonca vhodný aj na dlhší transport, napr. na hráčsku párty. Rozloženie klávesnice necháva priestor na reproduktor a opierku rúk.

Keď sa pozrieme pod kapotu, nájdeme tu výkonný 8-jadrový procesor AMD Ryzen 4800HS, ktorý je výkonom porovnateľný s najnovším radom procesorov Intel i9. Popri integrovanej grafickej karte tu môžeme nájsť aj dedikovanú, konkrétne NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti 6 GB GDDR6, čo jednoznačne pocítime pri hraní videohier. Pre náročnejších hráčov ponúka aj model s výkonnejšou grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX. Ďalej sa tu nachádza 32 GB pamäte RAM, ktorá dopomáha k plynulému chodu notebooku. Navyše ponúka tento model aj 1 TB disk SSD, takže sa netreba limitovať pri ukladaní hier či médií na disk.  

Pätnásťpalcový displej s full HD rozlíšením lemuje len tenký 6 mm rámik. Zaujímavá vlastnosť displeja je 240 Hz refresh rate (obnovovacia frekvencia), ktorú zaručene pri hraní pocítite. Celkový pocit z obrazovky asi prekonal všetky moje očakávania – krásne živé farby a dokonalá svietivosť. Spolu s kvalitným displejom sa môžete tešiť aj na poriadne reproduktory, kde v popredí dominujú jednoznačne basy.

Súčasťou notebookov ROG je aj multifunkčná aplikácia Armoury Crate, cez ktorú si môžete jednoducho nastavovať módy zariadenia. V tomto rozhraní máme na výber zo štyroch prednastavených módov s možnosťou manuálneho nastavenia vlastného režimu. Turbo mód dáva do popredia výkon a chladenie, pričom vôbec nezohľadňuje hluk zariadenia. Na svoje spustenie potrebuje, aby bolo zariadenie pripojené do elektrickej siete, no pri hraní hier sa nemusíte obávať spustiť detaily na maximum. Po vyskúšaní tohto módu odporúčam pri hraní nasadiť slúchadlá, ktoré vás odbremenia od veľkého hluku. Okrem toho nestratíte na kvalite zvuku, keďže notebook ponúka virtuálny 7.1 stereofónny zvuk, ktorý vás prenesie priamo do centra diania hry. Počas bežnej práce s notebookom odporúčam Silent mód, ktorý šetrí batériu a notebook skoro vôbec nepočuť. Okrem nastavovania módov možno v aplikácii sledovať aktuálny stav zaťaženia zariadenia, činnosť ventilátora a teplotu. Ďalej aplikácia slúži aj ako herná knižnica s možnosťou nákupu hier, hoci v tomto smere ešte je čo doháňať v porovnaní so Steamom. Táto aplikácia je dostupná nielen na platformu Windows, ale aj pre Android a iOS. Mobilná aplikácia slúži na ovládanie funkcionalít dostupných v Armoury Crate. Párovanie aplikácie so zariadením bolo náročnejšie, no pár pokusoch sa to podarilo.

Pokiaľ radi hrávate online hry, poteší vás nový rýchly štandard Wi-Fi 6, ktorý pri spojení s kompatibilnými sieťovými prvkami zlepšuje efektívnosť pripojenia na sieť. Práve to zabezpečuje menšie a menej časté oneskorenia, čo sa pozitívne prejaví hlavne pri hraní spomínaných online hier. Na druhej strane hráčov určite nepoteší absencia vstavanej webovej kamery.

Počas hrania hier vás výkon, ktorý utiahne aj tie najjemnejšie detaily, a dokonalý obraz neúprosne vtiahnu do hry, takže po chvíľke zabudnete na to, že sedíte s notebookom vo svojej izbe. Notebook je síce hlučný, no prekvapivo sa neprehrieval. 

ROG Zephyrus G15 je ultratenký hráčsky notebook, ktorý si vás získa nielen svojím dizajnom a výkonom, ale aj dokonalým obrazom. Dokáže zmeniť obyčajný herný večer na nečakané dobrodružstvo.

Parametre:

• Displej: 15,6" IPS, 240 Hz, full HD, procesor: AMD Ryzen 4800HS, RAM: 32 GB DDR4, grafika: NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti 6 GB GDDR6, pamäť: 1 TB SSD, wireless: Intel Wi-Fi 6 (802.11ax), bluetooth 5.0, konektivita: 1× HDMI 2.0b, 3× USB 3.2 gen. 1 typ A, 1× USB 3.2 gen. 2 typ C, 1× USB 2.0, 1× zdieľaný 3,5 mm jack, 1× RJ-45, batéria: 4-článková (76 Wh), rozmery: 360 × 252 × 19,9 mm, hmotnosť: 2,1 kg

PLUSY, MÍNUSY:

+ Dizajn, 240 Hz refresh rate displeja, kvalitný zvuk
- Absencia webovej kamery, hluk

HODNOTENIE:

Výkon: 100 %
Prev. vlastnosti: 90 %
Vyhotovenie:  97 %
Výbava: 95 %
Celkovo 95 %

 

Zobrazit Galériu

Romana Jamrichová

Všetky autorove články
Asus ROG Zephyrus

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať