ASUS ROG Strix SCAR II sú ideálne herné notebooky (nielen) pre hráčov FPS titulov

Tlačové správy
0

ASUS ROG Strix SCAR II sú herné notebooky s najnovšími grafickými kartami NVIDIA GeForce RTX. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou sú rýchlejšie a ponúkajú aj nové technológie, ako je Ray Tracing a inteligentný prepočet z nižšieho rozlíšenia.

Notebooky radu ROG Strix SCAR II sú na Slovensku  dostupné v 17,3“ (GL704) a 15,6“ (GL504) veľkosti s grafickou kartou GeForce RTX 2060. Vo výbave majú aj výkonný procesor Intel Core i7-8750H, displej s tenkými rámikmi, obnovovacou frekvenciou 144 Hz a rýchlou dobou odozvy 3 ms (šedá – šedá) a 256 GB SSD úložisko. Modely ROG Strix SCAR II GL504GV-ES020T a GL704GV-EV016T sú u nás v predaji za cenu 1 999 EUR, resp. 2 099 EUR.

Grafické karty GeForce RTX a špičkové displeje s tenkými rámikmi

Nová generácia grafických kariet NVIDIA GeForce RTX sa konečne dostala aj do notebookov. Využíva architektúru Turing a prináša dostatok výkonu, ktorý zabezpečuje trojciferný počet snímok za sekundu pri hraní obľúbených FPS titulov. Grafické karty RTX sú tiež vhodné pre virtuálnu realitu a podporujú technológie Ray Tracing, DLSS a množstvo ďalších funkcií.

Notebooky ROG Strix SCAR II majú vo výbave displeje s rýchlymi obnovovacími frekvenciami 144 Hz, dobou odozvy iba 3 ms a tenkými rámikmi, čo ocenia najmä hráči FPS titulov. Ponúkajú aj dobrý kontrast a široké 170° pozorovacie uhly. Dostupné sú vo veľkostiach 15,6“ a 17,3“.

Výkonný procesor a účinné chladenie

Základom notebookov ROG Strix Scar II je procesor Intel Core i7-8750H 8. generácie s taktom 2,2 GHz, ktorý je možné zvýšiť až na 3,9 GHz. K dispozícii je tiež 16 GB operačná pamäť DDR4 2666 MHz a 512 GB SSD úložisko.

Nechýba ani vylepšené chladenie pre vyšší výkon a nižšiu hlučnosť. Chladenie HyperCool Pro obsahuje rozšírenú chladiacu dosku, ktorá absorbuje teplo a rovnomerne ho rozširuje, aby sa zabránilo prehrievaniu systému a teplota súčiastok čipovej sady nepresiahla 90 °C. Dva výkonné 12V ventilátory poskytujú väčší prietok a zvýšený tlak vzduchu pre chladenie CPU a GPU a odvádzajú horúci vzduch. Patentované lichobežníkové veko notebookov Strix SCAR II tiež vylepšuje tepelnú účinnosť a to až o 27 % v porovnaní s tradičnými konštrukciami.

Herná klávesnica s technológiou HyperStrike Pro

Strix SCAR II je vybavený hernou klávesnicou s technológiou HyperStrike Pro, ktorá okamžite reaguje na príkazy. Klávesnica ponúka technológiu N-key rollover a životnosť klávesov na úrovni až 20 miliónov stlačení. V jej výbave nechýbajú ani štyri klávesové skratky, štyri zóny prispôsobiteľného RGB podsvietenia ROG Aura Sync a ergonomicky navrhnuté klávesy s 0,25 mm zakrivením. Technológia ROG Overstroke umožňuje skoršie reakcie klávesov a má dlhšiu aktívnu zónu stlačenia. Na klávesnici je zvýraznená skupina WASD klávesov s priehľadnými krytmi.

Technológia ROG RangeBoost pre odstránenie hluchých miest

Patentovaná technológia ROG RangeBoost využíva kombináciu štyroch antén, ktoré sú umiestnené v prednej a zadnej časti notebooku, aby neustále skenovala a vyberala optimálnu dvojicu pre pokrytie všetkých hluchých bodov. Vďaka tomu má notebook až o 30 % väčšie pokrytie v porovnaní s bežnou anténou. Najnovší štandard Wi-Fi 802.11ac Wave 2 poskytuje prenosové rýchlosti až 1,7 GB/s, čo je 2× viac v porovnaní s 802.11ac 2x2 a 12× viac, ako ponúka štandard 802.11b/g/n.

Čistejší a hlasnejší zvuk vďaka inteligentným zosilňovačom

Notebooky ROG Strix SCAR II ponúkajú technológiu inteligentných zosilňovačov, ktorá monitoruje výstup zvuku a upravuje ho v reálnom čase. Výsledný zvuk má vďaka tomu zvýšený dynamický rozsah a hlbšie basy. Nástroj Sonic Studio III poskytuje kvalitný herný zvuk, priestorový zvuk pre slúchadlá a tiež aj vylepšené streamovanie a záznam zvuku pre čistý prenos hlasu a redukciu okolitého šumu.

ASUS

Všetky autorove články
notebook herny ROG

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať