Image
31.7.2017 0 Comments

Recenzia: ASUS ROG GL702VM-GC186T: Plný výkon, úplné detaily a úplná výbava

Kryt z lešteného kovu zdobia dva farebné pásy a logo ROG, ktoré pri zapnutom napájaní svietia a inokedy sú reflexné. Odolnosť proti odtlačkom prstov je dobrá, konštrukcia je robustná, nie však priťažká. Časť okolo 17,3" displeja s minimálnymi okrajmi trochu vŕzga, čo má zrejme príčinu v jej malej hrúbke. Výrobca vytvoril dizajn modelu s veľkým ­zmyslom pre drobné detaily, ktoré sú nielen efektné, ale aj funkčné. Klávesy WASD sú zvýraznené a klávesnica je podsvietená na červeno v troch stupňoch. Je správne umiestnená oproti používateľovi, takže sa za ňou netreba príliš načahovať. Touchpad má štandardné rozmery a je ohraničený tehlovočervenou farbou, ktorá kontrastne dopĺňa celý tmavo ladený dizajn.

Konfigurácia je založená na kombinácii procesora Intel Core i7, 16 GB RAM a nVidia GeForce GTX1060 6 GB. Sú to výborné komponenty na hranie v rozlíšení FHD bez kompromisov a zároveň to umožňuje aj vstup do sveta VR. Na ukladanie hier poslúži okrem rýchleho klasického disku aj 256 GB SSD a poteší i prítomnosť portov USB-C 3.1 Thunderbolt, HDMI a DP. Potrebu pripojiť externý monitor však asi pociťovať nebudete, keďže zabudovaný displej je dostatočne priestorný a jeho mierne zvýšená sýtosť farieb sa hodí na hranie, prácu aj na sledovanie filmov.

Notebook sa dodáva v súprave s myšou, headsetom typu over-ear a batohom. Zabudované reproduktory ponúkajú veľmi slušný priestorový zvuk, bohatý aj v basových frekvenciách. Chladenie však vie byť trochu hlučnejšie, a tak môže reproduktory napr. pri večerných nižších nastaveniach „prekričať“. Vtedy poslúži priložený headset Cerberus, ktorý je dobre odhlučnený, má oddeliteľný mikrofón, čistý prejav a zvuk pri ňom nepríde o nič zo svojej priestorovosti. Naopak, práve priestorovosť zvuku je pri ňom veľmi dobre zvládnutá.

ASUS na stroj predinštaloval softvér Gaming Center, z ktorého možno okrem monitorovania teplôt, frekvencií a kapacít aj spúšťať nastavovacie aplikácie. V nich môžete so zvukom robiť rôzne čary, napr. prispôsobovať konkrétne charakteristiky či používať profily. GC vám takisto umožní streamovať hry cez známy softvér XSplit, kontrolovať otáčky ventilátora, blokovať klávesy v hernom režime a pod.

Grafický subsystém splnil očakávania do bodky. V Zaklínačovi 3 poskytol na najvyšších detailoch v FHD veľmi stabilný výkon. Priemer sa ­pohyboval okolo 48 fps a maximálna frekvencia oscilovala tesne okolo obligátnych 60 fps, občas aj vyššie. Vo Falloute 4 s balíkom high-res textúr bol výkon menej stabilný, no frekvencie boli vyššie. Maximá som nameral v závislosti od náročnosti scény od 83 až do 138 fps, priemerne sa zobrazovalo 62 až 100 fps a poklesy neboli nižšie ako 44 fps.

Ako som už spomenul, chladenie dokáže byť pomerne hlučné, no teplotu CPU púšťa až na 94 °C pri spotrebe 32 W, čo neznačí veľkú chladiacu efektivitu. Grafické jadro sa zahreje do 86 °C a to je na pomery notebookov prijateľná hodnota. Nadbytočné teplo sa odvádza smerom dozadu a šasi sa výrazne nezahrieva, takže za normálnych okolností hráč nepríde do kontaktu s privysokými teplotami.

Priložená myš je model Sica s prekvapivo dlhým káblom USB. Nepatrí medzi najmenšie modely, čo ocenia aj profesionáli, dobre sedí v pravej i ľavej ruke, je ľahká a jej jediná nedokonalosť, aj keď v hernej sfére asi nepodstatná, sú trochu hlučnejšie tlačidlá. Má rozlíšenie 5000 dpi, čo stačí aj na prípadný externý monitor s väčšou uhlopriečkou. Profesionálny hráč ju zrejme vymení pre absenciu dodatočných tlačidiel, na bežné hranie však úplne stačí.

Verdikt

ASUS ROG GL702VM v testovanom vyhotovení predstavuje kompletnú výbavu pre mobilných hráčov vrátane profesionálov. Vo FHD poskytne výkon na maximálne detaily, poteší kvalitným zvukovým prejavom a 17" displej ponúka silné herné zážitky porovnateľné s 22" monitorom stolových počítačov. Parametre notebooku zabezpečia, že sa nestratí ani v rukách dizajnéra či vývojára, ktorý sa rád hrá. Priložený headset je ­pohodlný a ponúka odhlučnený kvalitný priestorový zvuk. ASUS Gaming Center poslúži na monitoring, nastavovanie a ostatné činnosti, ktoré hráči bežne potrebujú. Páči sa mi aj batoh na chrbát, ktorý je priložený v balení a celá výbava sa doň pohodlne zmestí.

Parametre:

• Štvorjadro Intel Core i7 7700HQ Kaby Lake 2,8 – 3,8 GHz, 17,3" LED, 1920 × 1080, IPS, matný, 16 GB RAM DDR4, NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB GDDR5, SSD 256 GB + HDD 1 TB, 7200 ot./min, Wi-Fi 802.11ac, bluetooth 4.1, HD webová kamera, HDMI, mini DisplayPort, USB-C 3.1 Gen 2 Thunderbolt, USB 3.1 Gen 1, podsvietená klávesnica, batoh, myš, headset, Windows 10 Home 64-bit., 2,7 kg, benchmarky: 3DMark: Time Spy: 3598, Sky Diver: 22 347, Fire Strike: 9173, Fire Strike Ultra: 2522, PC Mark 10 Extended: 4241

• Cena: 1659 EUR
• Zapožičal: Alza.sk

PLUSY, MÍNUSY:

+ Priestranný displej so sýtymi farbami, robustný a efektný dizajn, ­štýlový kovový kryt displeja, výborný výkon v rozlíšení FHD, ­viacstupňové podsvietenie klávesnice, kvalitný priestorový zvuk, ASUS Gaming Center, headset, myš, batoh
- Mierne vŕzgajúci kryt displeja, nižšia pevnosť konštrukcie okolo klávesnice, hlučné, no neveľmi efektívne chladenie

HODNOTENIE:

 Dizajn: ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 90 %
 Výkon:: ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 90 %
 Funkcionalita: ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 100 %

Celkovo: 96 %

Autor: Peter Vnuk

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Recenzia: Epson Perfection V850 Pro: Profesionálny skener na dokumenty, fotografie a filmy

22.01.2019 00:00

Veľa ľudí potrebuje naskenovať staršie fotografie, aby ich uchovali v maximálnej kvalite v digitálnej podobe, prípadne ich zdieľali s rodinou či na sociálnych sieťach. Na tento účel je na domáce použi ...

Recenzie

NAS Synology DS118 pre domácich aj kancelárskych používateľov

22.01.2019 00:05

Zariadenie Synology DiskStation DS118 umožňuje osadiť jeden 3,5-palcový pevný disk, prípadne s redukciou, ktorá nie je súčasťou balenia, môžete použiť aj menší 2,5-palcový disk. Maximálna podporovaná ...

Recenzie

Duel: RTX 2070 proti Vega 64

21.01.2019 00:00

Zmysluplné priame porovnanie konkurenčných grafických kariet sa končí vo vyššej strednej triede nVidie, kde je GeForce RTX 2070. Alternatívou sú čipy Radeonov Vega 64, ktoré v čase písania článku stál ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button