Image
31.7.2017 0 Comments

Recenzia: ASUS ROG GL702VM-GC186T: Plný výkon, úplné detaily a úplná výbava

Kryt z lešteného kovu zdobia dva farebné pásy a logo ROG, ktoré pri zapnutom napájaní svietia a inokedy sú reflexné. Odolnosť proti odtlačkom prstov je dobrá, konštrukcia je robustná, nie však priťažká. Časť okolo 17,3" displeja s minimálnymi okrajmi trochu vŕzga, čo má zrejme príčinu v jej malej hrúbke. Výrobca vytvoril dizajn modelu s veľkým ­zmyslom pre drobné detaily, ktoré sú nielen efektné, ale aj funkčné. Klávesy WASD sú zvýraznené a klávesnica je podsvietená na červeno v troch stupňoch. Je správne umiestnená oproti používateľovi, takže sa za ňou netreba príliš načahovať. Touchpad má štandardné rozmery a je ohraničený tehlovočervenou farbou, ktorá kontrastne dopĺňa celý tmavo ladený dizajn.

Konfigurácia je založená na kombinácii procesora Intel Core i7, 16 GB RAM a nVidia GeForce GTX1060 6 GB. Sú to výborné komponenty na hranie v rozlíšení FHD bez kompromisov a zároveň to umožňuje aj vstup do sveta VR. Na ukladanie hier poslúži okrem rýchleho klasického disku aj 256 GB SSD a poteší i prítomnosť portov USB-C 3.1 Thunderbolt, HDMI a DP. Potrebu pripojiť externý monitor však asi pociťovať nebudete, keďže zabudovaný displej je dostatočne priestorný a jeho mierne zvýšená sýtosť farieb sa hodí na hranie, prácu aj na sledovanie filmov.

Notebook sa dodáva v súprave s myšou, headsetom typu over-ear a batohom. Zabudované reproduktory ponúkajú veľmi slušný priestorový zvuk, bohatý aj v basových frekvenciách. Chladenie však vie byť trochu hlučnejšie, a tak môže reproduktory napr. pri večerných nižších nastaveniach „prekričať“. Vtedy poslúži priložený headset Cerberus, ktorý je dobre odhlučnený, má oddeliteľný mikrofón, čistý prejav a zvuk pri ňom nepríde o nič zo svojej priestorovosti. Naopak, práve priestorovosť zvuku je pri ňom veľmi dobre zvládnutá.

ASUS na stroj predinštaloval softvér Gaming Center, z ktorého možno okrem monitorovania teplôt, frekvencií a kapacít aj spúšťať nastavovacie aplikácie. V nich môžete so zvukom robiť rôzne čary, napr. prispôsobovať konkrétne charakteristiky či používať profily. GC vám takisto umožní streamovať hry cez známy softvér XSplit, kontrolovať otáčky ventilátora, blokovať klávesy v hernom režime a pod.

Grafický subsystém splnil očakávania do bodky. V Zaklínačovi 3 poskytol na najvyšších detailoch v FHD veľmi stabilný výkon. Priemer sa ­pohyboval okolo 48 fps a maximálna frekvencia oscilovala tesne okolo obligátnych 60 fps, občas aj vyššie. Vo Falloute 4 s balíkom high-res textúr bol výkon menej stabilný, no frekvencie boli vyššie. Maximá som nameral v závislosti od náročnosti scény od 83 až do 138 fps, priemerne sa zobrazovalo 62 až 100 fps a poklesy neboli nižšie ako 44 fps.

Ako som už spomenul, chladenie dokáže byť pomerne hlučné, no teplotu CPU púšťa až na 94 °C pri spotrebe 32 W, čo neznačí veľkú chladiacu efektivitu. Grafické jadro sa zahreje do 86 °C a to je na pomery notebookov prijateľná hodnota. Nadbytočné teplo sa odvádza smerom dozadu a šasi sa výrazne nezahrieva, takže za normálnych okolností hráč nepríde do kontaktu s privysokými teplotami.

Priložená myš je model Sica s prekvapivo dlhým káblom USB. Nepatrí medzi najmenšie modely, čo ocenia aj profesionáli, dobre sedí v pravej i ľavej ruke, je ľahká a jej jediná nedokonalosť, aj keď v hernej sfére asi nepodstatná, sú trochu hlučnejšie tlačidlá. Má rozlíšenie 5000 dpi, čo stačí aj na prípadný externý monitor s väčšou uhlopriečkou. Profesionálny hráč ju zrejme vymení pre absenciu dodatočných tlačidiel, na bežné hranie však úplne stačí.

Verdikt

ASUS ROG GL702VM v testovanom vyhotovení predstavuje kompletnú výbavu pre mobilných hráčov vrátane profesionálov. Vo FHD poskytne výkon na maximálne detaily, poteší kvalitným zvukovým prejavom a 17" displej ponúka silné herné zážitky porovnateľné s 22" monitorom stolových počítačov. Parametre notebooku zabezpečia, že sa nestratí ani v rukách dizajnéra či vývojára, ktorý sa rád hrá. Priložený headset je ­pohodlný a ponúka odhlučnený kvalitný priestorový zvuk. ASUS Gaming Center poslúži na monitoring, nastavovanie a ostatné činnosti, ktoré hráči bežne potrebujú. Páči sa mi aj batoh na chrbát, ktorý je priložený v balení a celá výbava sa doň pohodlne zmestí.

Parametre:

• Štvorjadro Intel Core i7 7700HQ Kaby Lake 2,8 – 3,8 GHz, 17,3" LED, 1920 × 1080, IPS, matný, 16 GB RAM DDR4, NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB GDDR5, SSD 256 GB + HDD 1 TB, 7200 ot./min, Wi-Fi 802.11ac, bluetooth 4.1, HD webová kamera, HDMI, mini DisplayPort, USB-C 3.1 Gen 2 Thunderbolt, USB 3.1 Gen 1, podsvietená klávesnica, batoh, myš, headset, Windows 10 Home 64-bit., 2,7 kg, benchmarky: 3DMark: Time Spy: 3598, Sky Diver: 22 347, Fire Strike: 9173, Fire Strike Ultra: 2522, PC Mark 10 Extended: 4241

• Cena: 1659 EUR
• Zapožičal: Alza.sk

PLUSY, MÍNUSY:

+ Priestranný displej so sýtymi farbami, robustný a efektný dizajn, ­štýlový kovový kryt displeja, výborný výkon v rozlíšení FHD, ­viacstupňové podsvietenie klávesnice, kvalitný priestorový zvuk, ASUS Gaming Center, headset, myš, batoh
- Mierne vŕzgajúci kryt displeja, nižšia pevnosť konštrukcie okolo klávesnice, hlučné, no neveľmi efektívne chladenie

HODNOTENIE:

 Dizajn: ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 90 %
 Výkon:: ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 90 %
 Funkcionalita: ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 100 %

Celkovo: 96 %

Autor: Peter Vnuk

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Prvé recenzie vyčítajú HomePodu viazanosť na služby Applu a nedostatočné schopnosti Siri

14.02.2018 00:35

V týchto dňoch sa objavujú v médiách prvé recenzie na dlho očakávaný smart reproduktor Applu HomePod, ktorý priamo konkuruje inteligentným reproduktorom, ako je Amazon Echo a Home Google. Teraz, keď s ...

Recenzie

Recenzia: Caterpillar CAT S31 - do blata aj do sauny

13.02.2018 00:10

Do blata aj do sauny Brat vlajkovej lode S41 je navrhnutý prioritne pre ľudí ťažko fyzicky pracujúcich. Od predchodcu sa líši vo vylepšeniach týkajúcich sa procesoru, displeja aj batérie. ...

Recenzie

Herné šialenstvo: január – február 2018

05.02.2018 09:06

Fallout 4 VR a HTC Vive – minirecenzia Na prelome rokov sme pre vás otestovali kombináciu HTC Vive s hrou Fallout 4 VR, ktorú v prípade bundle môžete získať k náhlavnej súprave zadarmo. Postapokalypt ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá