Image
11.10.2017 0 Comments

ASSA ABLOY uvádza kompletný rad produktov na zabezpečenie domácností

Švédska spoločnosť ASSA ABLOY uvádza na slovenský trh kompletný rad produktov Yale Smart Living určených na zabezpečenie domácností. V ponuke sú bezpečnostné alarmy, inteligentné zámky, digitálne dverové priezory, IP kamery a sirény. Systémy možno ovládať jednoducho pomocou mobilných aplikácií.

Základom systému Yale Smart Living je ovládacia jednotka Smart Hub, ktorú je možno  riadiť cez internet pomocou aplikácie Smart Home z mobilného telefónu alebo tabletu odkiaľkoľvek na svete.

K ovládacej jednotke Smart Hub sa bezdrôtovo pripájajú ďalšie zariadenia, či už ide o pohybové senzory, kamery, klávesnice na zadávanie bezpečnostných kódov, sirény alebo inteligentné zásuvky na vzdialené ovládanie svietidiel a spotrebičov. S väčšinou príslušenstva komunikuje ovládacia jednotka výhradne na frekvencii 868 MHz s dosahom až 30 metrov. Senzory, ktoré vyhotovujú fotografie alebo videozáznam, pracujú na frekvencii 2,4 GHz.

Systém je modulárny a na trhu je niekoľko základných sád ktoré možno podľa potreby dopĺňať až do 40 jednotiek na jeden Hub. Vzhľadom k tomu že komponenty sa pripájajú bezdrôtovo je inštalácia veľmi jednoduchá a šikovný majiteľ bytu ju zvládne aj sám. Stačí rozmiestniť jednotlivé prvky, nainštalovať aplikáciu do mobilu, vyskúšať komunikáciu, prípadne optimalizovať systém.

Inteligentný alarm Yale Smart Living vhodne dopĺňajú produkty na ochranu vstupných dverí. Ide najmä o rad inteligentných zámkov FAB ENTR, ktoré podľa konkrétneho typu umožňujú odomykanie pomocou PINu, čipu, otlačku prstov alebo prostredníctvom mobilného telefónu. Mobilná aplikácia tiež ponúka správu kľúčov. Užívatelia tak majú možnosť ľubovoľne aktivovať či deaktivovať kľúče, umožniť ich použitie len v určitý čas a deň.

Rovnako tak môžu jednoducho získať informáciu o aktuálnom stave (zamknuté/odomknuté) a výpis použitia jednotlivých kľúčov. Na zvýšenie bezpečnosti slúži aj širokouhlý dverný priezor s LCD displejom. Vonkajšie aj vnútorné priestory postráži jedna z kvalitných IP kamier.

 

CENY A DOSTUPNOSŤ

Základný set Standard Alarm SR-1100i, ktorý zahŕňa interiérovú sirénu, 1 x dverový kontakt, 1 x PIR snímač a 1x diaľkový ovládač, bude k dispozícii od 15.10.2017 za cenu 259 eur.

Rozšírený set Smartphone Alarm SR-3200i, ktorý obsahuje Alarm Smart Hub, 2 x dverový kontakt, 1 x PIR snímač, 1 x PIR kameru a 1 x diaľkový ovládač, bude k dispozícii od 15.10.2017 za cenu 559 eur.

Inteligentný zámok FAB ENTR je dostupný za cenu 440 eur.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Michelangelo a Sixtínska kaplnka v podaní najmodernejších technológií Panasonic

23.06.2018 01:06

Panasonic Business usporiadal pre európskych novinárov ukážku jedinečnej inštalácie audio vizuálnej techniky, jednej z najkomplexnejších inštalácií 3D mappingu na svete, v divadle Auditorium Conciliaz ...

Produkty

Acer predstavil horúce novinky z tlačovej konferencie Next@Acer

18.06.2018 01:32

Spoločnosť Acer v zaujímavom prostredí letiska v Pražských Letňanoch predstavila novinky vo všetkých produktových radách. Medzi stolnými hernými špeciálmi sme si mohli pozrieť dva prírastky z rady ...

Produkty

AB-COM s.r.o. predstavil novinky na výstave ANGA COM 2018

13.06.2018 19:20

Spoločnosť AB-COM s.r.o. sa už tradične zúčastňuje medzinárodnej výstavy ANGA COM 2018 v Kolíne nad Rýnom. V rámci svojej expozície predstavuje viacero noviniek s ktorými sa používatelia stretnú už na ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_06

Najnovšie videáPC forum button