AI-ready infrastructure od Huawei: 4 tipy ako pripraviť svoju infraštruktúru na umelú inteligenciu

Tlačové správy
0

Určite ste o umelej inteligencii už čítali. Internet aj tlač zaplavili všeobecné informácie. Tými vás zaťažovať nebudeme. Avšak viete ako umelú inteligenciu najlepšie využiť vo vašej infraštruktúre? Riešenia vám prinesieme nižšie!

Umelá inteligencia? Jasné, o tom som už čítal...
V skratke. Umelú inteligenciu môžeme prirovnať k človeku. Je to v podstate stroj s očami a ušami. Vníma dáta a vie ich interpretovať ďalej. Vyhodnotí zadané kritéria a prinesie vám rýchly výsledok.

Uveďme si príklad:
Umelá inteligencia dokáže na základe dát rozpoznať kto alebo čo na obrázku je.

Vie interpretovať objekty na obrázkoch, vzory vo zvukoch a v dátach. Je to akoby mal stroj oči a uši s napojením na mozog cez nervovú sieť. Samozrejme príklady využitia sú nespočetné od medicíny, logistiky, financie, auto motív až po výrobné podniky a energetiku. Huawei je výrobca, ktorý dlhodobo investuje do oblasti umelej inteligencie a strojového učenia.

Viete aké komponenty vám pomôžu zabezpečiť vašu AI – ready infraštruktúru? Vyťažte čo najviac z projektov postavených na umelej inteligencii!

Hľadáte osobu na fotografii? Využite #storage
Umelá inteligencia potrebuje veľké množstvo dát (dataset) pre želaný výsledok. Tieto dáta treba spracovávať rýchlo a ideálne distribuovane (najčastejšie sa využívajú Hadoop a Spark). Vlajková loď v najnovších storage pre tieto použitia je OceanStor V5 od Huawei. Ak sa bavíme o distribuovanom storage a spôsobe ukladania dát máme na výber blokové, súborové alebo objektovo orientované ukladanie. Objektovo orientované ukladanie dát sa používa v prípadoch, keď ukladáte veľké množstvo súborov - obrázkových, hudobných, video alebo dokumentov. To je aj veľmi často používaný prípad použitia pri umelej inteligencií, keď sa snažíte hľadať isté vzory na obrázkoch, zvukoch, videách a dokumentoch.

Bežný CPU už nestačí! Zaobstarajte si #server
Pri učení a používaní umelej inteligencie a strojového učenia potrebujete veľký porovnateľný výpočtový výkon. No len bežný CPU procesor vám tu nebude stačiť. Pri strojovom učení počítate obrovské množstvo matematických operácií (matice a derivačné funkcie) a na to budete potrebovať špecializovaný HW – GPU procesory s tisíckami jadier. Pre tieto účely Huawei predáva servery Huawei FusionServer G2500 a G5500, ktoré obsahujú tisícky GPU jadier.

Spájajte komponenty do jedného celku! Pomôže vám #switch
Keď už máme výpočtový výkon a údaje máme kde rýchlo a bezpečne ukladať, potrebujeme tieto komponenty spojiť do jedného celku s krátkymi odozvami v milisekundách. Špeciálne, keď máme našu architektúru navrhnutú distribuovanie vhod nám padne technológia switch virtualizácie SVF (Super Virtual Fabric). Používa sa v najmä dátových centrách. Taktiež je potrebné migrovať virtuálne servery medzi datacentrami, na ktoré poslúži technológia VXLAN. Do tejto skladačky vynikajúco zapasuje Huawei CE6800 switch.

Huawei má aj #firewall ?
Pri otázke či poznáte firewall od Huawei a tvárite takto?

Už nemusíte. Huawei spravil za posledné roky vo firewall technológiách obrovský skok a momentálne sa nachádza v prieskume Gartner v "Challenger" kvadrante. Rozhodne nespí, aktívne atakuje výrobcov ako Cisco, Palo Alto, Checkpoint. Pri rýchlosti napredovania Huawei firewall technológie je očakávane, že dosiahne líderstvo v "Gartner Magic Quadrant" už budúci rok. Tu sa používa modelová rada Huawei USG (Unified Security Gateway)

Nezaostávajte za konkurenciou v najnovších technológiách strojového učenia! Ukážeme vám ako byť popredu! Vypočujte si webinár o storage a sevroch od Huawei.

Zobrazit Galériu

Veracomp.sk

Všetky autorove články
umelá inteligencia Huawei Firewall AI technológie

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať