Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

ADATA uvádza XPG SX8000 PCI Express 3.0 x4 M.2 2280 herné SSD

Tlačové správy
0

ADATA Technology, popredný výrobca výkonných modulov DRAM a NAND flash produktov, dnes predstavil SSD disk XPG SX8000 s rozhraním M.2, technológiou 3D MLC NAND Flash a s radičom SMI 2260. SX8000 spĺňa požiadavky NVMe 1.2 a pripája sa priamo na základnú dosku prostredníctvom PCI Express 3.0 x4 (PCIe 3x4). Vďaka tomu dosahuje prenosovú rýchlosť až 2,4 GB/s pre čítanie, 1 GB/s pre zápis a hodnotu IOPS (input/output operations per second) 100K/140K. SX8000 je v ponuke v rôznych kapacitách (128 GB, 256 GB, 512 GB a 1 TB), vďaka čomu je nová generácia SSD dostupná širšiemu počtu používateľov. Mierne rýchlejšia verzia doplnená atraktívnym XPG chladičom, dostupná na konci októbra, ponúkne estetický bonus priaznivcom dizajnového vylepšovania počítača.

Kompaktný M.2 PCI 3x4 otriasa hranicami rýchlosti
XPG SX8000 je možné pripojiť ku stolovým počítačom i notebookom prostredníctvom nenápadného rozhrania M.2 2280 a prenáša dáta pomocou PCI Express 3.0 x4. Nízka latencia a veľká šírka pásma PCI umožňujú prenosové rýchlosti až 2,4 GB/s pre čítanie a až 1 GB/s pre zápis – štyrikrát rýchlejšie čítanie a dvakrát rýchlejší zápis než je priemer pri SSD diskoch pripojovaných cez rozhranie SATA. Pri meraní náhodného 4K IOPS dosahuje hodnotu 100K pre čítanie a 140K pre zápis, čo je tiež výrazne viac než disky s rozhraním SATA. SX8000 je plne kompatibilný s NVMe 1.2, čo so sebou prináša veľké zvýšenie výkonu, ktoré používatelia pocítia pri bežnom používaní počítača, najmä pri nahrávaní scén v rámci hier, ktoré kladú veľké nároky na dátové prenosy, a v profesionálnych aplikáciách, ako je referovanie grafiky a zvuku.

Odolné a prispôsobivé 3D NAND
SX8000 predstavuje novú éru SSD diskov nielen čo sa týka výkonu, ale tiež samotnej architektúry. Používa spoľahlivé 3D MLC NAND Flash, vďaka čomu môže ADATA ponúkať verzie s kapacitou od 128 GB do 1 TB. Vďaka 3D NAND sa zvyšuje výkon a efektivita; výrazne viac úložného priestoru zaberá menej miesta bez toho, aby bolo potrebné zvyšovať energetické nároky. SX8000 sľubuje ukazovateľ MTBF (stredný čas medzi poruchami) s hodnotou 2 miliónov hodín. To je o 25 % viac, než klasické 2D NAND SSD, ktoré sa vyznačujú hodnotou MTBF 1,5 milióna hodín.

Balík funkcií zvyšujúcich výkon
Firmware všetkých SSD diskov ADATA sa zameriava na špičkový výkon a integritu dát. Inteligentné cachovanie SLC umožňuje disku zvýšiť rýchlosť vďaka módu pseudo jednoúrovňových buniek (pseudo single-level cell) v prípadoch, kedy sa vyskytnú extrémne nároky na dátové prenosy. Môže tiež využiť pamäť RAM počítača k dočasnému zvýšeniu výkonu pomocou technológie DRAM Cache Buffer, takže i v príbehu tých najnáročnejších úloh zachová konštantný výkon. Paritný systém LDPC ECC (low density parity check error correction) chráni dáta pred poškodením a zlepšuje ich integritu, zatiaľ čo Data Shaping rovnomerne rozkladá výkon medzi jednotlivé NAND Flash bunky. Vďaka tomu je SX8000 priekopníkom výkonu, ktorý zahŕňa kompletný balíček funkcií zvyšujúcich spoľahlivosť. Záručná doba bola predĺžená na 5 rokov.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
ADATA Technology

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať