ADATA XPG EMIX I30: Herné štuple k smartfónu

0

S expanziou okuliarov na VR k inteligentným telefónom pribúdajú aj mobilné zvukové headsety zátkového typu. Svoju premiéru má v tomto segmente aj firma ADATA, ktorá pod svojou značkou XPG vydala model Emix i30. Headset sa dodáva v puzdre so zipsom, s káblovou rozdvojkou (mikrofón/slúchadlá), adaptérom do lietadla a s tromi pármi gumičiek rôznych veľkostí. Tie v ušiach držia dobre a hlavne skvelo izolujú zvuk okolia. Ergonómia slúchadiel sa však nehodí na športovanie ani na počúvanie hudby v posteli pri ležaní na boku. To pre podlhovasté telo, ktoré z uší výrazne pretŕča, čo je na prekážku aj pri behu, keď majú slúchadlá tendenciu vypadávať.

Zapuzdrenie meničov je robustné, tvorí ho kombinácia kovu a tvrdeného plastu. Výhradu mám k povrchovej úprave. Pri nosení vo vrecku alebo v taške spolu s kľúčmi sa farba rýchlo zošúcha. Kábel je guľatý, ale hrubší, takže sa až tak nezamotáva a lepšie sa dá rozmotať, viac by som však ocenil použitie plochého. Je dostatočne dlhý, má 140 cm.

Úroveň hlasitosti je nadštandardná (a bez skreslenia), vyššia než pri Apple Earpods, oproti ktorým sú slúchadlá i zvukovo kvalitnejšie. ADATA Emix i30 znejú o poznanie lepšie aj ako Ozone Trifx, čo sú populárne slúchadlá z cenovej kategórie okolo tridsať eur. V porovnaní s drahšími 170-eurovými RHA T10 má Emix o trochu užší dynamický rozsah, čo poznať hlavne na tom, že zvuk viacerých hudobných nástrojov je menej výrazný a mierne sa zlieva. Čo tu slúchadlá strácajú, dobiehajú výraznejšou basovou zložkou. Tá je popri výbornom odhlučnením naozaj pôsobivá.

Marketing hovorí o priestorovom zvuku (5.2), ktorý však plní skôr funkciu lákadla. V praxi sme rozdiel v podaní priestoru medzi týmito a lacnejšími stereofónnymi slúchadlami nenašli. Aj keď mohutný zvuk s výraznými basmi pomáha „vtiahnuť do deja“, či už ide o hru, alebo film.

Plusy/mínusy

+ Čistý zvuk, výrazné basy, vyššia hlasitosť, izolácia okolitého zvuku, robustná konštrukcia
-  Lacnejšia povrchová úprava – šúpe sa, obmedzujúca ergonómia, vyššia cena

Cena: 70 EUR

Hodnotenie:
Výkon: 90 %
Prednes: 90 %
Vyhotovenie: 80 %
Pohodlnosť: 80 %
Celkovo: 85 %

 

Ľubomír Samák

Všetky autorove články
ADATA XPG

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať