ADATA SC685 / Malý, ale veľa si pamätá

0

Ako sa hovorí, úložnej kapacity nikdy nie je dosť, a ak potrebujete svoje dáta aj prenášať, čakáte, že váš externý disk bude mať nielen veľkú kapacitu, ale bude aj rýchly. A keďže sme v 21. storočí, mal by byť, pochopiteľne, aj malý. Ak si dáte tieto požiadavky dovedna, môže vám vyjsť odpoveď ADATA SC685.  Pri pohľade na tento externý disk SSD, ktorý patrí medzi najmenšie na trhu, si zaspomínate na nedávne časy, keď takéto disky boli rotačné s veľkosťou 2,5" a museli ste dávať pozor, aby ste s ním pri manipulácii a nahrávaní dát niekde nebuchli, aby sa nepoškodil. Napriek svojej kompaktnej veľkosti ponúka ADATA SC685 veľkú kapacitu, a keďže ide o disk SSD, prenos dát a zálohovanie sú otázkou chvíle aj pri prenose väčších objemov. Disk má hmotnosť iba 35 gramov, takže ho jednoducho schováte do vrecka. Na pripojenie sa používa najnovší konektor USB-C s USB v najvyššej súčasnej verzii USB 3.1 gen. 2. V balení dostanete okrem SSD aj dvojicu kvalitných krátkych káblikov C-C a A-C. Ja som mal na test 1 TB verziu, disk sa však dodáva aj v kapacitách 250 GB, 500 GB a 2 TB.

Pri testovaní si disk SSD počínal pomerne dobre. V syntetických testoch dosahuje rýchlosť čítania 503 MB/s a zápisu 469 MB/s. Pri praktickom teste kopírovania adresára s videom s veľkosťou 28,6 GB dosiahol čas 1 minúta 46 sekúnd pri čítaní a 1 minúta 18 sekúnd pri zápise. Rýchlosť sa pohybovala v rozsahu 180 – 370 MB/s. To považujem za slušné hodnoty a disk sa tak hodí aj na rýchly prenos videí medzi počítačmi. Bez problémov som z neho dokázal spracúvať videoprojekt v 4K rozlíšení v programe DaVinci Resolve Studio. Škoda len, že si nerozumie s mobilmi. Pri pripojení ku Galaxy Note 10+ ho smartfón nedetegoval. S notebookom ani PC nebol žiadny problém. Výhodné je, že zariadenie podporuje najrýchlejší štandard USB 3.1 gen. 2 , aj keď v praxi je rozdiel prenosových rýchlostí oproti USB 3.1 gen. 1 v jednotkách MB/s. Disk je výborná voľba pre cestovateľov, fotografov a kameramanov na zálohu dát na cestách. Vzhľadom na absenciu mechanických častí nie je chúlostivý na otrasy či preťaženia. Výrobca ponúka na produkt záruku tri roky.

Parametre:

• Externý SSD, kapacita disku 1 TB, rozhranie USB-C (3.1 gen. 2), napájanie 5 V/900 mAh, rozmery (d × š × v) 84,7 × 54,8 × 9,5 mm, hmotnosť 35 g

• Cena: 170 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Rýchlosť, malé rozmery, kapacita, káble v príslušenstve
- Nespolupracuje so smartfónmi

HODNOTENIE:

Výkon: 90 %
Výbava: 100 %
Vyhotovenie: 100 %
Celkovo: 97 %

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články
ADATA SSD

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať