508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED / Výkon opäť v centre pozornosti

Tlačové správy
0

Sme PEUGEOT SPORT ENGINEERED:

Divízia vysoko výkonných áut značky PEUGEOT. Prichádzame s novým prístupom k  výkonu tým, že vytvárame stroje s elektrickým pohonom, prinášajúce celkom nové zážitky a pocity z jazdy.

Dláždime cestu novej ére, v ktorej je kráľom kilowatt  a pre sériové modely PEUGEOT ponúkame doteraz nevídanú úroveň výkonu a krútiaceho momentu.

Nejdeme smerom, ktorý nám ukázal niekto iný a ani nekráčame po vopred vyšliapaných cestičkách.

Čerpáme z nášho dedičstva, poháňa nás naša vášeň a riadime sa vlastným know-how.

My všetci – piloti aj inžinieri – sme novými priekopníkmi a opäť sa učíme, aké je to učiť sa.

Zvládame nové technológie, meníme uhol pohľadu, objavujeme nové územia.

Z dieľne PEUGEOT SPORT

Spolu s vysokovýkonnými verziami modelov PEUGEOT 508 sedan a SW, začína PEUGEOT písať novú kapitolu v histórii divízie PEUGEOT SPORT ENGINEERED. Peugeot nanovo rozoberá výkon a definuje ho ako zodpovedný výkon - dokonalé spojenie športového ducha a technológií: Neo-performance.

Novú identitu modelového radu  PEUGEOT SPORT ENGINEERED vystihujú typické tri „kryptonitové“ pazúry, rovnaký svetelný podpis, ako majú sériové modely a inšpiráciu čerpá aj z minulosti, na ktorú odkazujú zadné svetlá, prevzaté z modelu PEUGEOT 504 Coupé.

Model 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED je absolútnou technologickou výkladnou skriňou a  dokonalým stelesnením odborných skúseností inžinierov z divízie PEUGEOT SPORT. Tie sa potvrdili už mnohokrát:

 • v medzinárodných pretekoch, ako napríklad WRC (World Rally Championship), DAKAR, Pikes Peak alebo WEC (Word Endurance Championship),
 • v roku 2013 pri vývoji konceptu 208 FE (46 g CO2/km - 0/100 za 8,2 s. ) a v roku 2015 pri 308 R HYbrid (500 k - 720 Nm - 0/100 za 4,0 s.).

Zároveň s uvedením tohto modelového radu PEUGEOT oznámil aj svoj návrat do seriálu vytrvalostných pretekov (World Endurance Championship - WEC), kde sa v roku 2022 predstaví so svojim špeciálom v kráľovskej triede LMH (Le Mans Hypercar)

Špičková efektivita

Model 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED dosahuje výkon 360 koní vďaka kombinácii spaľovacieho motoru s dvomi elektromotormi, jedným vpredu, druhým vzadu. Pohon všetkých štyroch kolies zaisťuje optimálnu trakciu v akýchkoľvek poveternostných podmienkach

Päť jazdných režimov si možno zvoliť pomocou ovládača, umiestneného na stredovej konzole:

 • Elektrický: pre plne elektrickú jazdu v úplnom tichu, dojazd je 42 kilometrov podľa  protokolu WLTP, čo umožňuje vjazd do bezemisných „zelených“ zón v centrách miest, zároveň vďaka elektromotoru poskytuje okamžitú odozvu pri maximálnom krútiacom momente pri rýchlosti od 0 km/h do 140 km/h ,
 • Komfortný: Hybridný režim s mäkšie nastavenými tlmičmi pre jazdu s „maximálnym komfortom“
 • Hybridný: Tento režim na základe vonkajších podmienok a s ohľadom na optimalizáciu spotreby automaticky prepína medzi spaľovacím a elektrickým motorom
 • Športový: S dostupným maximálnym výkonom 3610 koní vám zaručí totálnu radosť z jazdy! V tomto režime sú zároveň upravené aj riadenie, tlmiče odozva plynového pedála a elektronické riadenie motora. Spaľovací motor zároveň zabezpečuje, že batéria je neustále nabitá na maximum.
 • 4x4: maximálna trakcia aj na vlhkom a mokrom povrchu.

Zážitok pre všetky zmysly

Model 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED stelesňuje ducha značky PEUGEOT s veľkým dôrazom na technológie, zabezpečujúce dobré správanie sa na ceste. Jeho podvozok bol dokonale vyladený inžiniermi z divízie PEUGEOT SPORT tak, aby poskytoval čo najväčšiu radosť z jazdy. Vďaka precíznemu riadeniu auto prechádza zákrutami  s veľkou istotou.

V snahe o dosiahnutie maximálnej úrovne bezpečnosti dopĺňa pohon 4x4 v modeli 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED kompletná paleta jazdných asistentov, dostupných v modelovom rade PEUGEOT 508: nočné videnie, adaptívny tempomat s funkciou Stop & Go, varovanie pred vybočením z jazdného pruhu, automatické núdzové brzdenie a pod.

Dôležité miesto vo výbave auta má aj PEUGEOT i-Cockpit® s kompaktným volantom s tromi „krytonitovými“ pazúrmi, dizajnovými doplnkami, typickými pre modelový rad PEUGEOT SPORT ENGINEERED  a plne digitálny head-up displej. Grafika systému PEUGEOT i-Cockpit® a stredový 10-palcový displej taktiež preberajú typické dizajnové poznávacie znaky prvky tejto série, ktoré ešte viac umocňujú exkluzívny pocit z auta.

Čalúnenie sedadiel „comfort-fit“ má tiež výrazný vzhľad daný kombináciou kože, 3D prešívania a Alcantary©. Priestor pre cestujúcich zdobí dvojitá sivé prešívanie Tramontana v kombinácii s kryptonitovým prešívaním. Štandardne sa dodáva Hi-Fi audio systém FOCAL®.

Aerodynamický dizajn karosérie dopĺňa niekoľko originálnych prvkov, zvýrazňujúcich výnimočnosť tejto verzie:

 • spredu: ostrá predná maska, výrazná mriežka chladiča, predný nárazník, logo v odtieni Kryptonit,
 • zboku: špeciálne dekoračné fólie, decentný grafický dizajnový odkaz na “tri pazúry” na prednom blatníku sedanu a nad predným kolesom verzie SW,
 • zozadu: čierne galvanizované koncovky výfuku, lesklý čierny stredový difúzor,
 • 20-palcové disky s pneumatikami  MICHELIN© Pilot Sport 4S, predné brzdové strmene PEUGEOT SPORT v odtieni Kryptonit.

Model 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED je dostupný v troch farebných prevedeniach: špeciálna šedá farba Selenium, čierna Perla Nera a biela Pearl, všetky logá verzie 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED  sú čierne, aby  zvýraznili športový charakter modelu PEUGEOT 508.

508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED sa vyrába vo francúzskom Mulhouse a bude dostupný od polovice októbre (v závislosti od  krajiny).

 

 

PEUGEOT

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať