Image
7.5.2019 0 Comments

4 digitálne zápisníky, ktoré môžu poslúžiť lepšie ako pero a papier

Hoci pero či ceruzka je v kombinácii s kúskom papiera často ešte stále najrýchlejším spôsobom na zachytenie poznamok, ponúkame vám niekoľko digitalnych alternatív.

1) Zápisník Everlast Smart Notebook
Rocketbook Everlast Smart Notebook má 36 opakovateľne použiteľných stránok, ktoré sa dajú očistiť vlhkou handričkou, ak ich popíšete perami Pilot FriXion, značkovačmi alebo zvýrazňovačmi. Po uplynutí 15 sekúnd atrament uschne a vy môžete naskenovať svoje poznámky pomocou fotoaparátu v smartfóne do Dropboxu, iCloudu alebo Google Drive. Zápisník sa dodáva s jedným perom a stojí 30 dolárov.

2) Digitálny tablet reMarkable
Tablet reMarkable vám umožní čítať, písať a skicovať v teréne bez toho, aby ste museli so sebou nosiť objemný notebook. Jeho cieľom je čo najvernejšie napodobniť papier, a to na čítanie obsahu i písanie či kreslenie. Nemá nijaké podsvietenie, takže chráni vaše oči a obsah môžete vidieť aj pri jasnom slnečnom svetle. Batéria vydrží na niekoľko dní používania. Môžete tu uchovávať PDF, e-knihy, ako aj vlastné poznámky písané rukou. Takisto si môžete písať zoznam úloh a odškrtávať splnené (bullet journal). Dáta z tabletu sa dajú synchronizovať s rôznymi zariadeniami. Písať či skicovať možno na prázdne, bodkované alebo mriežkované stránky. Tablet sa dodáva so značkovačom, 10 hrotmi na značkovač a nabíjacím káblom USB. Je však trochu drahý, stojí 599 dolárov.

3) Inteligentný zápisník Moleskine Evernote
Moleskine Evernote je plochý zápisník s tvrdým obalom a hrubým papierom (70 g/m2). Je vybavený elastickým pásikom na udržanie v zatvorenom stave, ako aj vnútornou priehradkou na ukladanie vizitiek. Použitím smartfónu a aplikácie Evernote Page môžete zachytiť stránky zo zápisníka. Súčasťou aplikácie sú Smart Stickers, ktoré vám umožnia označovať a organizovať naskenované stránky a vyhľadávať v nich. Zápisník stojí 27 dolárov a jeho kúpou získavate aj možnosť trojmesačného bezplatného používania služby Evernote Premium.

4) Tablet Digital Paper
Zariadenie Sony DPT-CP1/B je navrhnuté tak, aby ste mali dojem, že držíte papier. Má textúru organického papiera, ktorý je supertenký a dizajnovaný tak, aby mal čo najmenej odleskov. Svoje poznámky môžete uložiť ako PDF, môžete čmárať po obrazovke a ľahko odosielať poznámky alebo dokumenty do počítača cez aplikáciu. Displej má uhlopriečku 10,3 palca a hmotnosť zariadenia je asi 240 g. Na jedno nabitie môže tablet fungovať až tri týždne, záleží však na spôsobe používania. A takisto je dosť drahý, stojí 700 dolárov.

Zdroj: popsci.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Robot inšpirovaný pijavicami a sprchovou hadicou dokáže liezť po hladkej stene

22.05.2019 00:10

Výskumníci z oblasti robotiky skombinovali rôzne prísavky a hadice a vznikol z nich flexibilný robot schopný liezť po stene. Nazýva sa LEeCH a je inšpirovaný prírodou, konkrétne pijavicami. Môže liezť ...

Inovácie 1

Notebook od HP má dva displeje. Ten druhý, dotykový, je nad klávesnicou

21.05.2019 00:15

Teraz, keď väčšina herných notebookov je tenká, ľahká a výkonná, je pre výrobcov čoraz náročnejšie nájsť niečo, aby vynikli z davu. HP sa o to pokúša novým modelom Omen X 2S, ktorý obsahuje dva disple ...

Inovácie

Lilium predstavil lietajúci taxík na cestovanie medzi mestami. Otázkou zostáva, koľko bude stáť lístok

21.05.2019 00:10

Nemecký startup Lilium so sídlom v Mníchove uskutočnil letový test plnohodnotného prototypu svojho elektrického lietajúceho taxíka, poháňaného naklápacími turboventilátorovými motormi navrhnutými tak, ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2019

Najnovšie videá

Cyber Central Malware Analysis Training


PC forum button