SAMSUNG_102020 SAMSUNG_102020 SAMSUNG_102020 Advertisement

3D video vám umožní nazrieť aj za roh

0

Google ukázal jednu zo svojich najpôsobivejších snáh, ktorá mení fotografiu a video na niečo imerzívnejšie – 3D video, ktoré umožňuje divákovi zmeniť svoju perspektívu a dokonca pozrieť sa na objekt na snímke zo všetkých strán. Výroba takého videa si vyžaduje synchronizáciu 46 kamier, takže si ho asi tak skoro doma neurobíte. Nová technológia bude predstavená na podujatí SIGGRAPH a využíva zábery z desiatok kamier, ktoré snímajú záber súčasne a tvoria tak akési obrovské zložené oko.

Mnoho perspektív sa potom zloží do jedinej, kde môže divák meniť svoje stanovište a scéna bude zodpovedajúcim spôsobom reagovať v reálnom čase. Efekt HD videa a sloboda pohybu dáva týmto videám pocit reality. Súčasné VR videá zvyčajne používajú štandardný stereoskopický 3D obraz, ktorý neumožňuje zmenu pohľadu. Hoci metóda Facebooku na pochopenie hĺbky fotografií a pridávanie perspektívy k nim je šikovná, je oveľa obmedzenejšia a vytvára len malý posun v perspektíve.

Vo videách Googlu môžete nakloniť hlavu nabok, aby ste sa pozreli za roh alebo videli druhú stranu predmetu. Obrázok je fotorealistický, ale v skutočnosti je vykreslený v 3D, takže reaguje aj na malé zmeny pohľadu. Pravdepodobne najlepší zážitok získate vo virtuálnej realite, ale môžete si vyskúšať aj statickú verziu systému na webových stránkach projektu.

Zdroj: techcrunch.com.

Redakcia

Všetky autorove články
3D video Google web internet virtuálna realita VR

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať