SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W Advertisement

3D tlačený elektrický skúter môže plávať pod vodou rýchlosťou až 20 km/h

Technológie
0

Nemecká spoločnosť Jamade predstavila ľahký elektrický vodný skúter Amazea, ktorý je tvarovaný podľa anatómie delfínov, je vyrobený z biologicky odbúrateľných materiálov a dokáže jazdiť pod vodou. Okolo 75 % (hlavné telo a niektoré predné časti) tvoria 3D tlačené materiály, zhotovené pomocou veľkoformátovej tlačiarne. Dva 3,1 kW motory a lítiovo-iónová batéria sa, samozrejme, nedajú vytlačiť.

Energetický systém umožňuje, aby skúter dosiahol pri ponorení rýchlosť okolo 20 km/h a pri kĺzaní po vode takmer 30 km/h. Batéria vydrží až hodinu v závislosti od štýlu jazdy. Amazea môže klesnúť do hĺbky asi 18 metrov. Na displeji sa zobrazujú všetky potrebné informácie o vašej jazde. Zariadenie je pripojené k aplikácii, takže môžete vedieť, kde je váš skúter, ak sa od neho vzdialite.

V porovnaní s inými elektrickými vodnými skútrami s minimalistickým dizajnom vyzerá tento dosť robustne, jeho hmotnosť bez batérie je okolo 25 kg. Dizajn inšpirovaný delfínmi by však mal umožniť rýchlejší pohyb a ľahkú manipuláciu.

Zdroj: mashable.com

Zobrazit Galériu

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať