3D maska oklame rozpoznávanie tváre na letisku či pri platbe

Bezpečnosť
0

Aj údajne bezpečné systémy rozpoznávania tváre používané pri platbách alebo na letiskách môže zmiasť 3D maska. Web Fortune však priniesol správu o tom, že technológia Face ID sa takto nedala oklamať. Test uskutočnila spoločnosť Kneron, zameraná na umelú inteligenciu. Pozostával z návštevy verejných miest a pokusov o podvádzanie terminálov na rozpoznávanie tváre na umožnenie platby alebo prístupu.

Napríklad v ázijských obchodoch, kde sa technológia rozpoznávania tváre široko uplatňuje, použil tím Kneron vysokokvalitné 3D masky na oklamanie platobných systémov AliPay a WeChat, ktoré namiesto PIN kódu či odtlačku prsta používajú na overenie totožnosti používateľa tvár. Teoreticky by takéto masky mohli podvodníkom umožniť, aby pri nákupe použili tvár a bankový účet inej osoby.

Aj na samoobslužnom termináli najväčšieho holandského letiska Schiphol tím Kneron uspel iba fotografiou na obrazovke telefónu. Pravda, vytvorenie takejto masky je nákladná a časovo náročná záležitosť, takže nie je pravdepodobné, že by takýto podvod mohol byť použitý proti bežným ľuďom.

Niektorí bohatí jednotlivci a verejne činné osoby by ním však mohli byť ohrozené. Pre majiteľov iPhonov je tu dobrá správa: ani 3D maska ​​nedokázala oklamať Face ID, a to dokonca ani na iPhone X, najstaršom telefóne, ktorý túto technológiu používa. Riešenie spoločnosti Apple totiž vyžaduje pri overovaní zaznamenanie pohybov tvárových svalov.

Zdroj: 9to5mac.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
3D technika iPhone ochrana bezpečnosť umelá inteligencia AI

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať