SAMSUNG_102020 SAMSUNG_102020 SAMSUNG_102020 Advertisement

365.bank spustila ostrú prevádzku, ponúka účet zadarmo, ktorý si vybavíte iba z mobilu

0

Po 6 mesačnom beta testovaní dnes spustila ostrú prevádzku mobilná banka 365 bank. Banka vychádza v ústrety používateľom, ktorý žijú mobilnými technológiami. Umožňuje založiť si účet cez mobil a bez papierov, sporiť si automaticky a bezbolestne na bezcentovom účte, získať peniaze za platenie kartou, šetriť si a popri tom nič neplatiť za účet.

Mobilnú aplikáciu 365.bank si môžete bezplatne stiahnuť v mobilných obchodoch Google Play aj Apple Store. Do najnovšej verzie pribudol aj špeciálny typ sporenia s úrokom 3,65 %.

Všetky operácie ohľadom založenia účtu aj jeho soprávy je možno vykonať zo svojho mobilného telefónu. Založenie účtu je veľmi jednoduché a spočíva vo vyplnení jednoduchého formulára a naskenovaní občianskeho preukazu. Overenie účtu sa následne vykoná video hovorom so živým operátorom. V tom spočíva princíp mobile first. Žiadny kuriér ani pobočka, podpis zmluvy pri zakladaní účtu prebieha priamo v aplikácii.

„Začíname novú etapu. Oddnes si môže vyskúšať mobile first bankovníctvo každý. Od založenia účtu cez mobil, rôznych typov sporení, programu odmeňovania, prihlasovania cez odtlačok prsta, zablokovanie karty až po platenie mobilom. Vďaka mobilnej aplikácii človek vždy vie, koľko môže ešte minúť do ďalšej výplaty, banka s ním komunikuje cez push notifikácie a človek má dokonalý prehľad o svojich denných výdavkoch, ale aj o dlhodobejších cieľoch,“ uvádza Marek Šupa, CEO 365.bank

S novým účtom môžete aj Sysliť. Takto vtipne nazýva banka svoj program sporenia. Na to aby klientov motivovala, ponúka až do dosiahnutia sporenia 1500 eur úrok až 3,65%. Sporenie s názvom Syslenie funguje na základe jedného z dvoch sporiacich pravidiel, a to bezcentového účtu alebo zaokrúhľovania platieb kartou. Bezcentový účet, ako úplná novinka na trhu, sa vzťahuje na všetky prevody a platby v aplikácii (vrátane platieb kartou). Každú sumu, ktorá príde klientovi na účet (alebo z účtu odíde), zbaví prebytočných centov a pošle mu ich na sporenie. V prípade zaokrúhľovania platieb kartou si klient zvolí, či chce zaokrúhľovať na jedno euro, päť alebo desať eur. Rozdiel, ktorý pri oboch pravidlách vznikne, sa automaticky pripíše na sporiaci účet a do sumy 1 500 eur sa úročí úrokom 3,65 %.

Pozrime sa ešte čo všetko je súčasťou 365.bank

- mobilná aplikácia pre iPhone aj pre Android so zmyslom pre „user experience“,
- digitálny onboarding, t. j. možnosť otvoriť si účet na pár klikov cez smartfón,
- podpis zmlúv priamo v mobilnej aplikácii,
- vedenie bežného účtu bez poplatku,
- vertikálna debetná karta Mastercard,
- inteligentné zobrazenie zostatku na účte a predpokladané inkaso na základe predošlých platieb,
- možnosť založiť si sporenia na sny, prehľadne kategorizované a s úrokom 0,365 %,
- automatické sporenie Syslenie s úrokom 3,65 %,
- program odmeňovania založený na cash back platforme za platby kartou u partnerov programu,
- push notifikácie po každej platbe,
- odblokovanie a zablokovanie karty priamo v aplikácii,
- nastavenie limitov na karte priamo v aplikácii,
- možnosť platiť cez Google Pay,
- prihlasovanie odtlačkom prsta a cez Face ID (pre iPhone X),
- PIE kód (Personal Identification Emoji) – kombinácia emodži obrázkov na prihlasovanie do aplikácie alebo na autorizáciu transakcií (alternatíva klasického PIN kódu),
- viac ako 1 700 miest na výber hotovosti zadarmo,
- internetové bankovníctvo
- a ďalšie.

Čo 365.bank pripravuje do budúcnosti ?

- úver,
- investície,
- nové alternatívne spôsoby platieb,
- a ďalšie.

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články
365.bank bankovnictvo mobil aplikácia

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať