1Password umožní jednoduchšie používanie jednorazových hesiel

0

Jednorazové heslo prináša zvýšenú bezpečnosť, ale jeho použitie môže byť dosť komplikované. Nová bezplatne dostupná aktualizácia rozšírenia 1Password pre Mac a iOS má za cieľ zjednodušiť tento proces.

Doteraz to fungovalo asi takto:
Ak ste napríklad v Safari chceli využiť dvojfaktorovú autentifikáciu, (1) klikli ste na rozšírenie 1Password a aplikácia automaticky vyplnila správne používateľské meno a heslo pre danú stránku. (2) Ak si stránka pýtala dvojfaktorovú autentifikáciu, potrebovali ste jednorazové heslo, (3) museli ste preto opustiť prehliadač Safari, (4)  spustiť 1Password a odomknúť ho, (5) vyhľadať celok pre lokalitu, na ktorú sa prihlasujete, (6) počkať, kým sa počítadlo dvojfaktorovej autentifikácie prepne do ďalšieho cyklu, pretože kým ste to všetko urobili, váš čas vypršal, potom ste (7) skopírovali jednorazové heslo do schránky, (8) vrátili sa do prehliadača Safari a vložili/napísali heslo. V najnovšej verzii 1Password preskočíte kroky (3) až (8).

Po novom, keď vyplňujete prihlasovacie údaje, 1Password automaticky skopíruje svoje jednorazové heslo do schránky na jednoduché vloženie.  Ušetrí sa tým veľa času a odstránia všetky nepríjemnosti pri používaní bezpečnejšieho prihlásenia.

Zdroj: Cultofmac

Redakcia

Všetky autorove články
1Password

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať