SAMSUNG_102020 SAMSUNG_102020 SAMSUNG_102020 Advertisement

15 pracovných miest, ktoré budú v nasledujúcich 5 rokoch najžiadanejšie

3

Pandémia zasadila svetovej ekonomike veľký úder. V priebehu niekoľkých mesiacov sa stali nezamestnanými desiatky miliónov ľudí. V máji sa síce továrne začali postupne otvárať, no v niektorých odvetviach, ako sú napríklad ubytovacie a pohostinské služby, je zlepšovanie len mierne a veľmi pomalé. Pre ľudí, ktorí hľadajú prácu alebo novú profesijnú orientáciu, web Indeed vytvoril zoznam 15 pracovných pozícií, po ktorých by mal byť v nasledujúcich piatich rokoch dopyt.

Domáce opatrovateľstvo

Takíto opatrovatelia sa starajú o klientov v ich domovoch, pomáhajú im pri každodenných úkonoch, ako je obliekanie a osobná hygiena, starajú sa o to, aby klient riadne užíval lieky, a spolupracujú s lekármi na udržiavaní zdravia klienta. Aj keď na túto prácu nie je potrebné žiadne formálne vzdelanie, neraz sa uprednostňujú uchádzači, ktorí majú certifikáciu na domácu starostlivosť alebo prax v nemocnici. Indeed uvádza priemerný plat na úrovni 11,98 USD na hodinu.

Ošetrovateľ/ka

Ošetrovatelia pomáhajú zdravotným sestrám v zdravotníckych zariadeniach, ako sú nemocnice a opatrovateľské ústavy. Medzi ich povinnosti patrí napr. zber údajov o životných funkciách pacientov, pomoc pri ich osobnej hygiene, podávanie jedla a pod. Priemerná mzda: 28 454 dolárov ročne.

Stavebný robotník

Stavební robotníci sa starajú o poriadok na staveniskách, zostavujú lešenia, obsluhujú stroje na prepravu stavebných materiálov a pomáhajú akýmkoľvek remeselníkom pri plnení ich povinností na stavbe. Niektoré pracovné miesta si môžu vyžadovať učňovskú prípravu. Priemerná mzda: 31 616 dolárov ročne.

XIAOMI_102020

Pomocník pri fyzioterapii

Fyzioterapeutickí asistenti pomáhajú fyzioterapeutom pri plánovaní stretnutí s pacientmi, nastavujú vybavenie na nasledujúce stretnutie a plnia rôzne administratívne povinnosti (prijímanie telefonátov a pod.). Priemerná mzda: 33 238 dolárov ročne.

Lekársky technológ

Jeho úlohou je prevádzkovať lekárske vybavenie používané na analýzu telesných tekutín, ako je krv a moč. Zhromažďuje vzorky, podáva správy o výsledkoch testov a spolupracuje s lekármi na stanovení diagnózy z výsledkov. Zvyčajne je potrebný bakalársky titul v odbore lekárska technológia. Priemerná mzda: 56 368 dolárov ročne.

Vodič kamióna

Kamionisti prepravujú tovar z miesta na miesto, napríklad zo skladov do maloobchodných predajní, často aj na veľké vzdialenosti. Niekedy je ich úlohou aj nakladať a vykladať tovar. Priemerná mzda: 57 616 dolárov ročne.

Analytik operačného výskumu

Analytici operačného výskumu zbierajú údaje o operáciách v danej spoločnosti. Hovoria so zamestnancami, aby identifikovali problémy v pracovnom toku, navrhujú riešenia problémov pomocou štatistických simulácií a radia vrcholovému manažmentu ohľadne najlepšieho postupu. Zvyčajne sa vyžaduje titul bakalára v oblasti operačného výskumu, štatistiky, matematiky alebo iných príbuzných odborov a znalosť práce so štatistickým softvérom. Priemerná mzda: 61 457 dolárov ročne.

Finančný poradca

Úlohou finančných poradcov je pomáhať jednotlivcom spravovať ich osobné financie. Môže ísť o plánovanie krátkodobých a dlhodobých cieľov, orientáciu pri splácaní dlhov a pomoc pri výbere investícií. Môžu byť platení rôznymi spôsobmi – od provízií až po platbu za čas venovaný klientom. Priemerná mzda: 66 083 dolárov ročne.

Predplatné NEXTECH 2020

Správca zdravotníckych služieb

Správca zdravotníckych služieb je zodpovedný za chod nemocnice alebo inej zdravotníckej organizácie. Medzi jeho povinnosti patrí objednávanie vybavenia a materiálu, vedenie záznamov o dodávkach, vytváranie harmonogramov pre zamestnancov a pod. Vyžaduje sa bakalárske štúdium v ​​odbore zdravotníckej správy, obchodnej správy alebo v inej príbuznej oblasti. Priemerná mzda: 70 147 dolárov ročne.

Registrovaná zdravotná sestra

Zdravotné sestry podávajú lieky a starajú sa o liečbu pacientov, poučujú pacientov a ich rodinných príslušníkov o tom, ako zvládať choroby a poranenia, vedú záznamy o lekárskej histórii a symptómoch pacientov a majú aj množstvo iných úloh. Vyžaduje sa bakalársky alebo podobný titul alebo iné vzdelanie v odbore ošetrovateľstva. Priemerná mzda: 70 366 dolárov ročne.

Webový vývojár

Weboví vývojári vytvárajú webové stránky pre klientov pomocou programovacích jazykov, ako sú HTML a JavaScript, vytvárajú obsah na webové stránky a udržiavajú ich vrátane riešenia akýchkoľvek problémov s používateľmi. Môže sa vyžadovať bakalárske alebo podobné vzdelanie v oblasti vývoja webových aplikácií, webového dizajnu a programovania. Priemerná mzda: 72 040 dolárov ročne

Fyzioterapeut

Fyzioterapeuti pomáhajú ľuďom zlepšovať pohyblivosť a zvládať bolesť po zranení prostredníctvom cvičenia, stretchingu a používania rôznych zariadení. Potrebné je vysokoškolské vzdelanie v odbore. Priemerná mzda: 74 672 dolárov ročne

Analytik informačnej bezpečnosti

Jeho úlohou je udržiavať počítačové systémy v bezpečí monitorovaním možných narušení a implementáciou bezpečnostnej infraštruktúry v danej spoločnosti. Vyžaduje sa bakalárske štúdium v ​​odbore informatiky alebo programovania, ako aj znalosť bezpečnostných nástrojov a programov. Priemerná mzda: 81 555 dolárov ročne

Štatistik

Štatistici zhromažďujú a analyzujú údaje o danej oblasti, napríklad o poľnohospodárstve, zdraví a pod. Na základe svojich matematických a štatistických zručností vytvárajú teoretické budúce scenáre a riešenia problémov v daných oblastiach. Vyžaduje sa magisterský titul z matematiky, štatistiky alebo metodológie prieskumu. Priemerná mzda: 83 291 dolárov ročne

Vývojár softvéru 

Vytvára softvér na uspokojenie potrieb používateľov, navrhuje počítačové programy a aplikácie pre smartfóny, monitoruje efektívnosť svojich systémov a vykonáva všetky potrebné aktualizácie, aby sa zabezpečil hladký chod technológie. Vyžaduje sa bakalárske štúdium v ​​odbore počítačových vied, softvérového ​​inžinierstva alebo v inej oblasti. Priemerná mzda: 105 090 dolárov ročne

Zdroj: cnbc.com.

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

. reakcia na: 15 pracovných miest, ktoré budú v nasledujúcich 5 rokoch najžiadanejšie

28.7.2020 22:07
netrep ty ficovolic iq, iba ty chces byt najhlupejsi. Btw, slovencina by mala zaniknut, lebo je len bremenom slovakom.
Reagovať

.......................... reakcia na: 15 pracovných miest, ktoré budú v nasledujúcich 5 rokoch najžiadanejšie

28.7.2020 19:07
Netrep. V kazdom jazyku sa to preklada, iba ty zas chces byt prudky amerikanec.
Reagovať

. reakcia na: 15 pracovných miest, ktoré budú v nasledujúcich 5 rokoch najžiadanejšie

28.7.2020 12:07
Hnoj redakcia, "Webový vývojár" takata pozicia neexistuje. Je to web developer alebo programator. Uz vam mohlo dojst, ze niektore slova sa neprekladaju, hlavne ked su spojene s anglictinou. Programator bez pouzivania anglictiny nemoze existovat... Clanok je uplny blud aj tie profesia aj napdis. Nema to logiku. Najziadanejsie (najviac ponuk) je "robotnik" alebo "upratovacka", ale koho to zaujima? Napiste normalne o com idete pisat.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať