14-ročný chlapec pomáha hendikepovaným na celom svete. Príde prednášať aj na Slovensko

Technológie
4

Zatiaľ čo bežné 9-ročné deti premýšľajú maximálne nad tým, či dnes môžu ísť von s kamošmi, alebo akú novú appku si stiahnu do telefónu, Alexander Knoll už v tom veku premýšľal, ako by sa dalo pomôcť hendikepovaným ľuďom. Vozíčkar, ktorého sledoval pri otváraní dverí, ho inšpiroval k nápadu, vďaka ktorému ho pozná celý svet.

Alexander je nadšený myšlienkou pomoci tým, ktorí to potrebujú a už stihol vyvinúť aplikáciu Ability App, ktorá pomáha ľuďom s obmedzenými možnosťami pohybu navigovať sa v mestách tak, aby sa vyhli čo najviac prekážkam, vyhľadáva pre nich „disability-friendly features“ a možnosti zamestnania.

Za niekoľko rokov sa z neho stal svetovo uznávaný a vyhľadávaný speaker a najčastejšie reční o spôsoboch, ako robiť svet lepším miestom, budúcnosti tech sveta a vzdelávaní, inklúzii ľudí s rôznymi zdravotnými postihnutiami a o svojom živote mladého podnikateľa. Objavil sa už aj v The Ellen Degeneres Show či u Oprah Winfrey a prednášal na najväčších konferenciách sveta.

Na Slovensku sa predstaví už vo štvrtok 10. októbra na konferencii BLOCKWALKS, kde bude hovoriť o svojej appke Ability App. Ak sa chcete na túto konferenciu o využití technológie blockchain vo verejnom sektore zúčastniť úplne zadarmo, teraz máte šancu.


Špeciálna ponuka pre čitateľov PC REVUE (do 7.10.2019)

Desiatim z vás, ktorí pri kúpe lístka zadajú promo kód BDO-PCREVUE19, venuje náš Strategický partner BDO vstupenku zadarmo. Stačí ísť na stránku blockwalks.com a vyplniť formulár.

Blockwalks

Všetky autorove články
blockwalks alexander konferencia knoll Ability App

4 komentáre

aj na Slovensku takých máme. reakcia na: 14-ročný chlapec pomáha hendikepovaným na celom svete a príde o tom hovoriť na Slovensko

9.10.2019 11:10
Keď mal 11 rokov, yymyslel a naprogramoval vzdelávacie pc hry pre deti so špeciálnymi vzdelávacími potrebami, Prednášal o nich na svetových konferenciách, ale na Slovensku nemá nikto záujem jeho projekt podporiť.

Čo k tomu dodať? reakcia na: 14-ročný chlapec pomáha hendikepovaným na celom svete a príde o tom hovoriť na Slovensko

8.10.2019 00:10
Neuveriteľné, 14-ročný, a už taký vyspelý.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať