13 inšpiratívnych kancelárií. Pozrite sa, ako sa pracuje vo firmách ako AOL, Skype, Dropbox či Evernote.

0

Startupy prinášajú do biznisu nové myšlienky, inovatívne partnerstvá, závratné úspechy i prekvapujúce zlyhania. A ešte niečo navyše – nádherné netradičné pracovné priestory.

Farba, hravosť a extravagantné dizajnové prvky dominujú aj v pracovnom prostredí niektorých veľkých technologických spoločností, ako je napr. Google či Facebook. Teraz vám však ukážeme pracovné priestory 13 ďalších spoločností, ktoré vám môžu poslúžiť ako inšpirácia na oživenie vašich kancelárií.

1. Moo (Londýn, Veľká Británia)

V sídle on-line výrobcu vizitiek prevládajú živé farby ako na vytlačených vizitkách. Jeho kancelárie sa nachádzajú v blízkosti londýnskeho Shoreditch a majú otvorený pôdorys s akcentom na farebnosť a množstvo odkladacích priestorov.

moo1.jpg

Foto: Trifle Creative

Každá z konferenčných miestností spoločnosti Moo je nazvaná podľa dominujúcej farby: žltá, purpurová, azúrová. Biela na obrázku je vybavená pohodlnými sedačkami a elegantným kobercom, čo vytvára útulnú domácku atmosféru.

moo2.jpg

Foto: Trifle Creative

2. Dropbox (San Francisco, Kalifornia, USA)

Priestory Dropboxu navrhla spoločnosť Boor Bridges Architecture v spolupráci s Geremia Design. Sú elegantné, moderné, bez pocitu sterility. Palmy do nich pridávajú náznak exotiky, drevo a meď pocit tepla.

dropbox1.jpg

Foto: Bruce Damonte

V Dropboxe je aj kompletná hudobná miestnosť s klavírom a nádherným lustrom, ktorý navrhla Lindsey Adelman.

dropbox2.jpg

Foto: Bruce Damonte

3. Skype (Palo Alto, Kalifornia, USA)

Kancelárie Skypu zaberajú 90 000 štvorcových metrov a chcú do pracovného dňa pridať trochu humoru. Červené telefóny na stenách sú nefunkčné, zanechal ich tu predchádzajúci nájomca.

skype1.jpg

Foto: Bloomberg

Pracovné priestory majú otvorený pôdorys a ponúkajú zamestnancom pohodlné miesta na posedenie, kde môžu spoločne pracovať. Bridlicová farba a niektoré dizajnové prvky pripomínajú vonkajšie prostredie, no tie „skaly“ sú v skutočnosti vankúše.

skype2.jpg

Foto: Bloomberg

4. Living Social (Washington, D. C., USA)

Dizajn kancelárií Living Social vo Washingtone pochádza od OTJ Architects. Svojimi tehlovými stĺpmi, plagátmi s plánmi metra a zeleňou napodobňuje mesto.

livingsocial1.jpg

Foto: Washington post

V kanceláriách sa nachádzajú konferenčné i oddychové priestory, ktoré napomáhajú utužovanie vzťahov medzi kolegami. Sú navrhnuté tak, aby kombinovali prvky vonkajšieho a vnútorného prostredia. Nechýbajú stojany na bicykle ani farebné nástenné maľby.

livingsocial2.jpg

Foto: Washington post

5. Path (San Francisco, Kalifornia, USA)

Kancelárie spoločnosti Path akoby vzdávali hold Matke Zem. Je tu drevený nábytok, dostatok zelene i prirodzeného svetla.

path1.jpg

Foto: Keeney and Law

Konferenčné miestnosti sú vybavené pohodlnými veľkými sedačkami, ale aj nástennými tabuľami na brainstorming.

path2.jpg

Foto: Keeney and Law

6. Live Person (New York, USA)

Dvojpodlažné pracovné priestory on-line marketingovej firmy Live Person sa môžu pochváliť vybavením, ako je spoločná kuchyňa či telocvičňa, navyše hýria živými farbami.

liveperson1.jpg

Foto: Studio Mapos

V spoločných priestoroch nechýbajú plyšové koberce či ležadlá, ale ani možno menej funkčná, ale o to zábavnejšia hojdacia sieť.

liveperson2.jpg

Foto: Studio Mapos

7. Etsy (Brooklyn, New York, USA)

Z brooklynského sídla Etsy možno vyčítať „osobnost“ firmy: neporiadok, množstvo čačiek, gobelíny, papierové vlajky a veľa ďalších zbytočností.

etsy1.jpg

Foto: Etsy

Konferenčná miestnosť je plná príjemného, no nezladeného nábytku a jasných farieb, zvláštnosťou je koberec s motívom letokruhov.

etsy2.jpg

Foto: Etsy

8. Epic Systems (Verona, Wisconsin, USA)

V sídle výrobcu lekárskeho softvéru Epic Systems je množstvo tematicky ladených chodieb. Tie na obrázkoch napodobňujú newyorské metro.

epicsystems1.jpg

Foto: Glassdoor

Aj v zasadacích miestnostiach možno nájsť množstvo tém – od stredovekej sály až po tunel z filmov o Indiana Jonesovi.

epicsystems2.jpg

Foto: Glassdoor

9. Airbnb (San Francisco, Kalifornia, USA)

Kancelárie Airbnb sú inšpirované cestovaním. Prostredníctvom ich webovej stránky totiž možno nájsť ubytovanie po celom svete. Konferenčná miestnosť na obrázku napodobňuje moderný byt v Amsterdame.

airbnb1.jpg

Foto: Carlos Chavarria

Okná na tejto zelenej vnútornej stene ponúkajú výhľad do niekoľkých rozlične zariadených konferenčných miestností.

airbnb2.jpg

Foto: Carlos Chavarria

10. GitHub (San Francisco, Kalifornia, USA)

Startup GitHub, zameraný na open source softvér, vo svojich open space kanceláriách využíva lesknúce sa drevo a tehly.

github1.jpg

Foto: Custom Spaces

Tematicky zariadená zasadacia miestnosť je takmer dokonalá imitácia prezidentskej oválnej pracovne.

github2.jpg

Foto: Custom Spaces

11. Box (Los Altos, Kalifornia, USA)

Kancelárie spoločnosti Box sú veľmi elegantné a takmer ani nevyzerajú pracovne. Modrý salónik pekne kontrastuje so žltými kancelárskymi plochami.

box1.jpg

Foto: Box

Na zostúpenie do haly môžu zamestnanci použiť tento žltý tobogan. No prv než doň naskočia, musia si vyzuť topánky a zakričať: „All clear!“

box2.jpg

Foto: Box

12. AOL (Palo Alto, Kalifornia, USA)

Kancelárske priestory spoločnosti AOL navrhla firma O + A. Vyznačujú sa pestrofarebným čalúnením, sýtymi farbami a kreatívnym osvetlením.

aol1.jpg

Foto: Jasper Sanidad

Architektonicky najpozoruhodnejšie sú zasadacie miestnosti. Takéto oválne sú určené na neformálne stretnutia a sú roztrúsené po celom priestore.

aol2.jpg

Foto: Jasper Sanidad

13. Evernote (Redwood City, Kalifornia, USA)

Presvetlené kancelárie Evernote takisto navrhla firma O + A. Použité sú jednoduché materiály, ako napr. preglejka. Spoločnosť poverila umelca Dana Tanamachiho, aby zhotovil kriedou nástennú maľbu na tému Remember Everything.

evernote1.jpg

Foto: Jasper Sanidad

Pohodlné, eklekticky zariadené neformálne relaxačné priestory sú rozosiate po celej ploche. Slúžia na improvizované stretnutia a spoluprácu.

evernote2.jpg

Foto: Jasper Sanidad

Tak ako? Našli ste tu námety na ozvláštnenie vašich kancelárskych priestorov?

Zdroj: mashable.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať