12-ročný Martin dostal nápad na mobilnú apku. Nápad zaujal, Martin má o budúcnosť postarané

4

Na začiatku bol sen. Sen mladého, len dvanásťročného chlapca, ktorý momentálne žije so svojou mamou v krízovom centre na východnom Slovensku. Kým ho osud zaviedol do tejto situácie, túžil sa stať vývojárom hier. A potom to prišlo. Jeho nápad sa dostal do rúk profesionálov a tí začali konať. Výsledok? Mobilná aplikácia, ktorá okamžite po vydaní na slovenskom a českom trhu vystrelila na najvyššie miesta v obchodoch s hrami Gogle Play a iTunes a Martin má o budúcnosť postarané.

Martin V. (12) z východného Slovenska bol ešte donedávna obyčajné dieťa. Mal obyčajné detské túžby, plány a nápady. Kvôli nepriazni osudu a ťažkým životným okolnostiam sa so svojou mamou ocitol v krízovom centre. Kým sa tak stalo, Martin mal svoj nápad dávno v hlave. Chlapec svoj sen posunul na hranicu možností, ktoré mal. Pri vývoji aplikácie bol však obmedzený svojími schopnosťami a nepriaznivou životnou situáciou.

Rozhodol sa osloviť herné štúdia, ktoré si vyhľadal na internete. Po tom, čo jeho správy boli dlhšie zo strán veľkých firiem ignorované a zatracované, sa nakoniec dočkal odpovede od istej košickej firmy. Martin z ničoho nič dostal možnosť navštevovať profesionálne herné štúdio a spolupracovať so skutočnými profesinálmi z oblasti vývoja mobilných hier.

Šesť nápadov, z ktorých bol vybraný ten s najväčším potenciálom. Tím odboríkov sa nakoniec zhodol a vybral ideu, ktorú dnes poznáme pod názvom Color Pin. Hra sa ujala a dnes si ju ľudia môžu stiahnuť presne pod týmto názvom a to úplne zadarmo.

“Štúdio Inlogic a jeho vedenie sa teší z toho, že mohlo pomôcť chlapcovi s výborným nápadom a realizáciou jeho sna. Je talentovaný a má pred sebou veľkú budúcnosť. Dúfame, že sa Martin s úspechom popasuje správne a v hernom priemysle sa uchytí. Ponukli sme mu dlhodobú spoluprácu a jeho mama to s nadšením prijala. Myslíme tiež na jeho rodinu a dúfame, že sa zo zlej živnotnej situácie, aj vďaka hre, dostanú čím skôr,” reagoval Performance Analyst Alexander Repčík, ktorý sa rozhodol Martina kontaktovať na základe jeho správ.

Všetko napovedá tomu, že Martinov talent a jeho hra Color Pin nielenže pomôže osudom skúšanej rodine nájsť si vlastné bývanie, ale zabezpečí Martinovi aj jeho budúcnosť v hernom priemysle.

(Mená matky a chlapca nemohli byť uverejnené vzhľadom na status utajeneho bývania rodiny v krízovom centre.)

Zobrazit Galériu
aplikácia Google Play iTunes

4 komentáre

Nech sa mu darí reakcia na: 12 ročný Martin z východného Slovenska dostal nápad na mobilnú apku. Nápad zaujal, Martin má o budúcnosť postarané.

4.8.2016 16:08
aj v budúcnosti a pomôže mame. Aspoň nesedel pre TV ale robil niečo zmyslupné.
Reagovať

to je chore trocha.... reakcia na: 12 ročný Martin z východného Slovenska dostal nápad na mobilnú apku. Nápad zaujal, Martin má o budúcnosť postarané.

29.7.2016 12:07
dostal napad? ved ho ukradol! achh....
Reagovať

dobre reakcia na: 12 ročný Martin z východného Slovenska dostal nápad na mobilnú apku. Nápad zaujal, Martin má o budúcnosť postarané.

28.7.2016 18:07
dobre je to, stiahol som si to. Pripomina mi to frogger styl ale s inym dizajnom, avsak v podstate podobnym stylom hrania.
Reagovať

Ako nemam nic proti tomu chlapcovi, ... reakcia na: 12 ročný Martin z východného Slovenska dostal nápad na mobilnú apku. Nápad zaujal, Martin má o budúcnosť postarané.

28.7.2016 18:07
.... ale az prilis sa mi to podoba na volakedajsi hit "aa". Jednoducho povedane hlavna myslienka a princip hry je skopirovany. Takze chlapec len trochu rozsiril staru hru...

To sa vola talent na kopirovanie, ale v dnesnom svete ma naozaj buducnost zaistenu na patenty vseci kaslu...

Na stranu chlapca sa.mi sem hodi vyrok "Dobrí umelci kopírujú, skvelí kradnú"...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať