Image
31.1.2017 0 Comments

100 dní ako manažérka slovenských blogerov a hľadanie odpovede na otázku či má projekt Asociácia Blogerov budúcnosť

Tento príbeh sa začal odohrávať v polovici októbra 2016, kedy na Slovensku vzniká vôbec prvý oficiálny projekt zastupujúci blogerov s názvom Asociácia Blogerov. Jeho ambicióznym cieľom je prepájať blogerov so značkami a zároveň slovenské blogerské talenty vzdelávať. Myslela som si, že Slovensko je na takýto formát pripravené.

Prvé odozvy na Asociáciu blogerov
Bolo to krásne obdobie plné eufórie a nadšenia. Po rozhovoroch s blogerkami a blogermi som mala spokojný úsmev na tvári. Ich problémy boli ako cez kopirák. Všetci sa sťažovali na neúctu zo strany marketérov, padli silné slová ako vykorisťovanie a zneužívanie, práca pod cenu a zadarmo. Blogerov najviac rozčuľovalo, že zvučné značky s reklamou na každom dostupnom médiu od nich chceli product placement for free a ako odmenu ponúkali propagáciu na sociálnych médiách, možnosť zviditeľniť sa alebo vzorky produktov.  Nebolo to pre mňa nič prekvapujúce a nové. Sama som foodblogerka a viem, že sa to naozaj deje. Stále... Po rýchlom čase moje nadšenie opadlo.

Hokus pokus s Asociáciou blogerov
Asi si zmením meno na Jana Malaga Kúzelníková. Dať dokopy za tak krátky čas skupinu úžasných blogeriek a blogerov, zrealizovať prvé školenia, dohodnúť prvé biznis stretnutia a zákazky... nedúfala som v to, že to bude takto fungovať a budeme realizovať kampane pre brandy ako Kaufland, Lidl, Palma, Melina, ... Našli sme dokonca rovnako nadšených bláznov ako sme my. Boli ochotní pustiť sa s nami do budovania slovenskej blogerskej scény a vyčlenili si čas na to, aby odovzdávali na školeniach svoje know- how blogerom.

Zmienená eufória čiastočne opadla. Nestíhame sa tváriť nadšene, lebo pracujeme. Z týždňa na týždeň sa však dokážeme nakopnúť, vymyslieť niečo nové a kreatívne, pretože sme dali dokopy super tím. Chrbát nám kryje 15 spriatelených firiem a vďaka ambasádorke projektu, Kristíne Farkašovej, sme naplno rozbehli divíziu influencerov (o 3 mesiace skôr ak bolo v pláne).

Udržať tento biznis model chce silný žalúdok
Stavila som na lean manažment. Ten sa mi osvedčuje aj v súkromnom živote. Vďaka tomu, len po 100 dňoch fungovania Asociácie Blogerov, poskytujeme blogerom a blogerkám účtovné a právne poradenstvo, realizujeme mEATingy a  workshopy, denne pripravujeme množstvo cenových ponúk pre marketingové oddelenia. Dohodli sme 22 honorovaných zákaziek. Naše žalúdky sa neraz triasli od vzrušenia i hladu.

Keď píšem tieto slová a myslím na to, že nás najbližších 100 dní a 100 nocí čaká príprava súťaže Bloger roka a Blogger academy, v duchu si medlím ruky, zároveň tie ruky spínam do modlitby a neraz zatínam aj v päste. Držte nám palce.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Prieskum AKO: Štyria z piatich Slovákov by dcére odporučili prácu v IT

13.12.2019 14:21

Takmer 80 percent obyvateľov Slovenska si myslí, že je potrebné zvyšovať zastúpenie žien v sektore informačných technológií. Vyplýva to z prieskumu realizovaného prieskumnou agentúrou AKO, ktorého obj ...

Tlačové správy

Súťaž EY Cyber Security Trophy pozná víťazov

13.12.2019 09:17

Spoločnosť EY zverejnila výsledky druhého ročníka unikátneho konceptu súťaže EY Cyber Security Trophy. Absolútnym víťazom sa stal Milan Kyselica. Víťaz okrem prestížneho titulu získal aj príležitosť ú ...

Tlačové správy

Zvýhodnené úvery na financovanie inovácií pre malé a stredné podniky

13.12.2019 09:12

Malé a stredné podniky môžu vďaka spolupráci Slovenskej sporiteľne s National Development Fund II. (NDF II.)  získať zvýhodnené úvery na financovanie výskumu, vývoja a inovácií. Požičať si môžu až 1,8 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá