Image
27.5.2014 0 Comments

nVidia Grid: Výkonné virtuálne grafické stanice v cloude

nvidia_grid.jpg Spoločnosť nVidia v rámci demonštračnej prevádzky sprístupnila svoju novú cloudovú technológiu Grid - tá umožní aplikáciám náročným na 3D grafický výkon, ako sú napríklad Autodesk alebo AutoCAD, prevádzku v cloude na virtuálnych strojoch. Vďaka tomu možno pracovať s nimi na ľubovoľnom koncovom zariadení, napríklad aj na tablete.

nVidia vidí vo zvýšení grafického výkonu v dátových centrách značný potenciál, a hoci je v súčasnosti ponuka cloudových služieb už dostatočne bohatá, práve táto oblasť je poskytovateľmi často ignorovaná. To sa má zmeniť vďaka technológii označovanej ako Grid. Tá je zameraná na beh graficky náročných aplikácií na ľubovoľnom prístroji a partnermi nVidie sú v tomto projekte takí hráči ako HP, Dell, Citrix, VMware či Microsoft.

Grid ako predzvesť novej éry virtualizácie

Milan Diebel, produktový manažér Gridu, hovorí, že projekt je vo fáze, keď si firmy môžu otestovať poskytované služby a urobiť si samy predstavu, ako všetko funguje. Vzhľadom na značné nároky na prenosové pásmo bolo najväčšou výzvou sprevádzkovanie spoľahlivej infraštruktúry pre virtuálne desktopy v cloude, čo podľa neho bolo najdrahšia a najťažšia časť tohto projektu. Bolo totiž treba dosiahnuť čo najrýchlejšiu reakciu a vykresľovanie, pretože prenos veľkých objemov grafických dát cez sieť býva v takýchto prípadoch najužším hrdlom.

Dielel ďalej hovorí o tom, že firmy vstupujú do takzvanej éry virtualizácie 2.0. V nej by mali aplikácie dodávané ako služba v cloude fungovať so zhodným výkonom ako lokálne aplikácie. Výhodná je však skutočnosť, že nebudú vyžadovať extrémne výkonný hardvér, pretože práve potrebné profesionálne aplikácie na prácu v 3D, ako spomínaný Autodesk a AutoCAD, sa bez výkonných grafických čipov nezaobídu a napríklad len na bežných notebookoch je ich prevádzka problematická. Na tabletoch (s Windows) je potom prakticky nemožná.

Pre koho je Grid určený?

Cieľovými skupinami služby Grid sú tak veľké firmy, ako aj tie malé. V prvom prípade majú mať zamestnanci pracujúci s grafikou plnohodnotný prístup ku grafickým aplikáciám odkiaľkoľvek, z ľubovoľného prístroja a nielen z niekoľkých výkonných grafických staníc, ktoré sú na tento účel vo firme urobené. A čo sa týka malých spoločností, tie si často podobný hardvér nemohli ani dovoliť a teraz tak budú mať prístup k technológiám, ktoré boli v minulosti mimo ich dosahu.

Testovací režim služby Grid je zatiaľ dostupný len v Severnej Amerike, ale nVidia plánuje jeho sprístupnenie aj pre Európu a juhovýchodnú Áziu. Testovanie je na klientskych počítačoch k dispozícii zatiaľ len pod Windows, ale v budúcnosti by mal byť podporovaný aj OS X od Applu a Linux. Či príde aj podpora platforiem Android a iOS, nie je zatiaľ jasné. Ako prevádzka graficky náročných aplikácií v cloude vyzerá, môžete vidieť na nasledujúcich obrázkoch.

nvidia-vdi5.png

nvidia-vdi4.png

Zdroj: ICT manažer


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá