Image
27.5.2014 0 Comments

nVidia Grid: Výkonné virtuálne grafické stanice v cloude

nvidia_grid.jpg Spoločnosť nVidia v rámci demonštračnej prevádzky sprístupnila svoju novú cloudovú technológiu Grid - tá umožní aplikáciám náročným na 3D grafický výkon, ako sú napríklad Autodesk alebo AutoCAD, prevádzku v cloude na virtuálnych strojoch. Vďaka tomu možno pracovať s nimi na ľubovoľnom koncovom zariadení, napríklad aj na tablete.

nVidia vidí vo zvýšení grafického výkonu v dátových centrách značný potenciál, a hoci je v súčasnosti ponuka cloudových služieb už dostatočne bohatá, práve táto oblasť je poskytovateľmi často ignorovaná. To sa má zmeniť vďaka technológii označovanej ako Grid. Tá je zameraná na beh graficky náročných aplikácií na ľubovoľnom prístroji a partnermi nVidie sú v tomto projekte takí hráči ako HP, Dell, Citrix, VMware či Microsoft.

Grid ako predzvesť novej éry virtualizácie

Milan Diebel, produktový manažér Gridu, hovorí, že projekt je vo fáze, keď si firmy môžu otestovať poskytované služby a urobiť si samy predstavu, ako všetko funguje. Vzhľadom na značné nároky na prenosové pásmo bolo najväčšou výzvou sprevádzkovanie spoľahlivej infraštruktúry pre virtuálne desktopy v cloude, čo podľa neho bolo najdrahšia a najťažšia časť tohto projektu. Bolo totiž treba dosiahnuť čo najrýchlejšiu reakciu a vykresľovanie, pretože prenos veľkých objemov grafických dát cez sieť býva v takýchto prípadoch najužším hrdlom.

Dielel ďalej hovorí o tom, že firmy vstupujú do takzvanej éry virtualizácie 2.0. V nej by mali aplikácie dodávané ako služba v cloude fungovať so zhodným výkonom ako lokálne aplikácie. Výhodná je však skutočnosť, že nebudú vyžadovať extrémne výkonný hardvér, pretože práve potrebné profesionálne aplikácie na prácu v 3D, ako spomínaný Autodesk a AutoCAD, sa bez výkonných grafických čipov nezaobídu a napríklad len na bežných notebookoch je ich prevádzka problematická. Na tabletoch (s Windows) je potom prakticky nemožná.

Pre koho je Grid určený?

Cieľovými skupinami služby Grid sú tak veľké firmy, ako aj tie malé. V prvom prípade majú mať zamestnanci pracujúci s grafikou plnohodnotný prístup ku grafickým aplikáciám odkiaľkoľvek, z ľubovoľného prístroja a nielen z niekoľkých výkonných grafických staníc, ktoré sú na tento účel vo firme urobené. A čo sa týka malých spoločností, tie si často podobný hardvér nemohli ani dovoliť a teraz tak budú mať prístup k technológiám, ktoré boli v minulosti mimo ich dosahu.

Testovací režim služby Grid je zatiaľ dostupný len v Severnej Amerike, ale nVidia plánuje jeho sprístupnenie aj pre Európu a juhovýchodnú Áziu. Testovanie je na klientskych počítačoch k dispozícii zatiaľ len pod Windows, ale v budúcnosti by mal byť podporovaný aj OS X od Applu a Linux. Či príde aj podpora platforiem Android a iOS, nie je zatiaľ jasné. Ako prevádzka graficky náročných aplikácií v cloude vyzerá, môžete vidieť na nasledujúcich obrázkoch.

nvidia-vdi5.png

nvidia-vdi4.png

Zdroj: ICT manažer


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Produkty

ODG ukázal pokročilé okuliare na rozšírenú realitu. V niektorých parametroch prekonávajú HoloLens

13.01.2017 00:25

Spoločnosť Osterhout Design Group (ODG) vystavovala na CES dvoje okuliarov na rozšírenú realitu, ktoré umožňujú umiestniť 3D objekty v reálnom priestore a sú určené pre bežných spotrebiteľov. Modely R ...

Produkty

Inteligentný náramok BACtrack Skyn vám ukáže, ako veľmi ste opití

13.01.2017 00:30

Nositeľné zariadenie BACtrack Skyn vám povie, či ste vypili priveľa. Môže sa vám to hodiť v situácii, keď sa rozhodujete, či si dáte ešte za pohárik. Náramok funguje samostatne alebo v integrácii s A ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá