Image
8.1.2014 0 Comments

nVidia : 192-jadrové GPU Tegra K1 pre mobilné zariadenia

NVIDIA-Tegra-K1.jpg nVidia predviedla svoj ​​nový grafický procesor Tegra K1, ktorý obsahuje 192-jadrové GPU na jedinom čipe a prinesie výkon na úrovni herných konzol do mobilných zariadení.

Pred oficiálnym otvorením výstavy CES v Las Vegas riaditeľ nVidie Len-Hsun Huang predviedol novú generáciu grafických čipov, označovaných ako K1. Tegra K1 sa od predchádzajúcich generácií líši tým, že používa rovnakú architektúru Kepler ako grafické karty GeForce určené pre stolové počítače, ale používané takisto v superpočítačoch.

Spoločná architektúra po svet mobilných aj stolových zariadení umožní vývojárom osloviť so svojimi hrami širšie publikum a súčasne koncoví používatelia by mali získať plynulejšiu a realistickejšiu grafiku v okamihoch, keď hrajú na svojom mobilnom zariadení.

Huang vyhlásil, že spoločnosť Epic Games práve portuje svoj ​​grafický engine Unreal engine 4, ktorý používa veľké množstvo vývojárov, na Tegru K1. To znamená, že najnovšie hry z herných konzol by mali byť k dispozícii aj na mobilných zariadeniach, hoci žiadny konkrétny titul nebol zatiaľ oficiálne potvrdený.

Zástupca nVidie predviedol jednoduchú hru, ktorá má maximálne využiť schopnosti Unreal Engine 4 nad procesorom K1. Zobrazuje temnú pivnicu, kde po stenách steká voda a matné osvetlenie sa fotorealisticky odráža od kovových predmetov. Demo využíva technológiu globálneho osvetlenia (global illumination), ktorá vyvoláva pocit, že svetlo sa odráža od všetkých povrchov a nepochádza z jediného zdroja.

Tegra K1 sa bude ponúkať v dvoch verziách, obe budú kombinovať 192 grafických jadier s prispôsobenou verziou procesora architektúry ARM. Prvá verzia bude obsahovať len 32-bitový štvorjadrový procesor licencie ARM Cortex-A15 bežiaci na 2,3 GHz a objaví sa v prvom polroku tohto roka. Druhá verzia má dokonca 64-bitové CPU s dvoma jadrami A8 na 2,5 GHz.

Tento procesor je výsledkom štvorročného projektu Denver a je to prvýkrát, keď nVidia poskytla bližšie špecifikácie. K dispozícii by mal byť až v druhej polovici roka 2014. Ceny nie sú zatiaľ k dispozícii, ale možno očakávať, že by nemali výrazne zdvihnúť súčasné cenové relácie mobilných zariadení.

nVidia dúfa, že Tegra K1 sa nebude používať len na hry. Pracuje na projekte, ktorý vyvíja programy pre automobilový priemysel, konkrétne pre ich predvádzacie miestnosti. Tie by predajcom mali umožniť realisticky zobraziť zákazníkom zvolený farebný variant vozidla a jeho vybavenie vrátane možnosti prezentovať ho v rôznych prostrediach.

K1 by sa súčasne mohlo používať aj vo vlastných autách, kde by malo byť súčasťou riešení brániacich havárii a, samozrejme, ovládacích a zobrazovacích prvkov.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá