Image
8.1.2014 0 Comments

nVidia : 192-jadrové GPU Tegra K1 pre mobilné zariadenia

NVIDIA-Tegra-K1.jpg nVidia predviedla svoj ​​nový grafický procesor Tegra K1, ktorý obsahuje 192-jadrové GPU na jedinom čipe a prinesie výkon na úrovni herných konzol do mobilných zariadení.

Pred oficiálnym otvorením výstavy CES v Las Vegas riaditeľ nVidie Len-Hsun Huang predviedol novú generáciu grafických čipov, označovaných ako K1. Tegra K1 sa od predchádzajúcich generácií líši tým, že používa rovnakú architektúru Kepler ako grafické karty GeForce určené pre stolové počítače, ale používané takisto v superpočítačoch.

Spoločná architektúra po svet mobilných aj stolových zariadení umožní vývojárom osloviť so svojimi hrami širšie publikum a súčasne koncoví používatelia by mali získať plynulejšiu a realistickejšiu grafiku v okamihoch, keď hrajú na svojom mobilnom zariadení.

Huang vyhlásil, že spoločnosť Epic Games práve portuje svoj ​​grafický engine Unreal engine 4, ktorý používa veľké množstvo vývojárov, na Tegru K1. To znamená, že najnovšie hry z herných konzol by mali byť k dispozícii aj na mobilných zariadeniach, hoci žiadny konkrétny titul nebol zatiaľ oficiálne potvrdený.

Zástupca nVidie predviedol jednoduchú hru, ktorá má maximálne využiť schopnosti Unreal Engine 4 nad procesorom K1. Zobrazuje temnú pivnicu, kde po stenách steká voda a matné osvetlenie sa fotorealisticky odráža od kovových predmetov. Demo využíva technológiu globálneho osvetlenia (global illumination), ktorá vyvoláva pocit, že svetlo sa odráža od všetkých povrchov a nepochádza z jediného zdroja.

Tegra K1 sa bude ponúkať v dvoch verziách, obe budú kombinovať 192 grafických jadier s prispôsobenou verziou procesora architektúry ARM. Prvá verzia bude obsahovať len 32-bitový štvorjadrový procesor licencie ARM Cortex-A15 bežiaci na 2,3 GHz a objaví sa v prvom polroku tohto roka. Druhá verzia má dokonca 64-bitové CPU s dvoma jadrami A8 na 2,5 GHz.

Tento procesor je výsledkom štvorročného projektu Denver a je to prvýkrát, keď nVidia poskytla bližšie špecifikácie. K dispozícii by mal byť až v druhej polovici roka 2014. Ceny nie sú zatiaľ k dispozícii, ale možno očakávať, že by nemali výrazne zdvihnúť súčasné cenové relácie mobilných zariadení.

nVidia dúfa, že Tegra K1 sa nebude používať len na hry. Pracuje na projekte, ktorý vyvíja programy pre automobilový priemysel, konkrétne pre ich predvádzacie miestnosti. Tie by predajcom mali umožniť realisticky zobraziť zákazníkom zvolený farebný variant vozidla a jeho vybavenie vrátane možnosti prezentovať ho v rôznych prostrediach.

K1 by sa súčasne mohlo používať aj vo vlastných autách, kde by malo byť súčasťou riešení brániacich havárii a, samozrejme, ovládacích a zobrazovacích prvkov.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá