7.4.2014 0 Comments

mHealth aplikácie Dôvera po ruke si vďaka Cleverlance už rozumie i s Androidom

Na jeseň minulého roka predstavila najväčšia súkromná zdravotná poisťovňa na Slovensku Dôvera rovnomennú mobilnú aplikáciu Dôvera pre platformu iOS, teraz je k dispozícii na Google Play aj verzia pre Android. Obe aplikácie vyvíjala spoločnosť Cleverlance Enterprise Solutions.

Poistenec vďaka tejto mobilnej aplikácii získa napríklad prístup k svojej zdravotnej dokumentácii, k výkazu zdravotnej starostlivosti a k bežnému i európskemu preukazu poistenca. Geolokalizácia užívateľovi aplikácie zobrazí a ukáže cestu k najbližšej otvorenej lekárni v ktorúkoľvek dennú i nočnú hodinu a vyhľadá najbližšiu lekársku pohotovostnú službu. Ak je používateľ fanúšikom projektu Mojakrvnaskupina, notifikácia ho upozorní na potrebu darovania krvi práve jeho krvnej skupiny a nasmeruje ho k najbližšiemu odbernému miestu pre darovanie krvi. Aplikácia užívateľovi tiež umožní naplánovať si preventívne prehliadky alebo očkovanie a prostredníctvom push notifikácie mu aplikácia tieto prehliadky pripomenie. Veľmi užitočnou funkciou je takzvané SOS tlačidlo, ktoré je možné použiť v prípade zdravotnej núdze.

„Sme radi, že rodina poistencov, ktorí môžu využiť našu aplikáciu, sa rozrástla práve o početnú skupinu priaznivcov platformy Android. Môžu sa tak aj oni presvedčiť, či rozhodnutie poroty i verejnosti v prestížnej súťaži Cena ITAPA 2013 bolo správne," hovorí Martin Kultan, generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera.

„Aplikácia Dôvera po ruke je postavená pre Android 4.0 s využitím najnovšieho API rozhrania. Vznikol tak robustný základ pre ďalší rozvoj," dodáva Milan Mitošinka, vedúci jednotky Mobilných riešení v Cleverlance.

Aplikácia je prístupná zdarma, ale iba poistenci zdravotnej poisťovne Dôvera môžu využívať všetky jej funkcie. Teraz si už aplikáciu môžu nainštalovať používatelia mobilných zariadení s platformou iOS aj Android.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá