7.4.2014 0 Comments

mHealth aplikácie Dôvera po ruke si vďaka Cleverlance už rozumie i s Androidom

Na jeseň minulého roka predstavila najväčšia súkromná zdravotná poisťovňa na Slovensku Dôvera rovnomennú mobilnú aplikáciu Dôvera pre platformu iOS, teraz je k dispozícii na Google Play aj verzia pre Android. Obe aplikácie vyvíjala spoločnosť Cleverlance Enterprise Solutions.

Poistenec vďaka tejto mobilnej aplikácii získa napríklad prístup k svojej zdravotnej dokumentácii, k výkazu zdravotnej starostlivosti a k bežnému i európskemu preukazu poistenca. Geolokalizácia užívateľovi aplikácie zobrazí a ukáže cestu k najbližšej otvorenej lekárni v ktorúkoľvek dennú i nočnú hodinu a vyhľadá najbližšiu lekársku pohotovostnú službu. Ak je používateľ fanúšikom projektu Mojakrvnaskupina, notifikácia ho upozorní na potrebu darovania krvi práve jeho krvnej skupiny a nasmeruje ho k najbližšiemu odbernému miestu pre darovanie krvi. Aplikácia užívateľovi tiež umožní naplánovať si preventívne prehliadky alebo očkovanie a prostredníctvom push notifikácie mu aplikácia tieto prehliadky pripomenie. Veľmi užitočnou funkciou je takzvané SOS tlačidlo, ktoré je možné použiť v prípade zdravotnej núdze.

„Sme radi, že rodina poistencov, ktorí môžu využiť našu aplikáciu, sa rozrástla práve o početnú skupinu priaznivcov platformy Android. Môžu sa tak aj oni presvedčiť, či rozhodnutie poroty i verejnosti v prestížnej súťaži Cena ITAPA 2013 bolo správne," hovorí Martin Kultan, generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera.

„Aplikácia Dôvera po ruke je postavená pre Android 4.0 s využitím najnovšieho API rozhrania. Vznikol tak robustný základ pre ďalší rozvoj," dodáva Milan Mitošinka, vedúci jednotky Mobilných riešení v Cleverlance.

Aplikácia je prístupná zdarma, ale iba poistenci zdravotnej poisťovne Dôvera môžu využívať všetky jej funkcie. Teraz si už aplikáciu môžu nainštalovať používatelia mobilných zariadení s platformou iOS aj Android.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá