7.4.2014 0 Comments

mHealth aplikácie Dôvera po ruke si vďaka Cleverlance už rozumie i s Androidom

Na jeseň minulého roka predstavila najväčšia súkromná zdravotná poisťovňa na Slovensku Dôvera rovnomennú mobilnú aplikáciu Dôvera pre platformu iOS, teraz je k dispozícii na Google Play aj verzia pre Android. Obe aplikácie vyvíjala spoločnosť Cleverlance Enterprise Solutions.

Poistenec vďaka tejto mobilnej aplikácii získa napríklad prístup k svojej zdravotnej dokumentácii, k výkazu zdravotnej starostlivosti a k bežnému i európskemu preukazu poistenca. Geolokalizácia užívateľovi aplikácie zobrazí a ukáže cestu k najbližšej otvorenej lekárni v ktorúkoľvek dennú i nočnú hodinu a vyhľadá najbližšiu lekársku pohotovostnú službu. Ak je používateľ fanúšikom projektu Mojakrvnaskupina, notifikácia ho upozorní na potrebu darovania krvi práve jeho krvnej skupiny a nasmeruje ho k najbližšiemu odbernému miestu pre darovanie krvi. Aplikácia užívateľovi tiež umožní naplánovať si preventívne prehliadky alebo očkovanie a prostredníctvom push notifikácie mu aplikácia tieto prehliadky pripomenie. Veľmi užitočnou funkciou je takzvané SOS tlačidlo, ktoré je možné použiť v prípade zdravotnej núdze.

„Sme radi, že rodina poistencov, ktorí môžu využiť našu aplikáciu, sa rozrástla práve o početnú skupinu priaznivcov platformy Android. Môžu sa tak aj oni presvedčiť, či rozhodnutie poroty i verejnosti v prestížnej súťaži Cena ITAPA 2013 bolo správne," hovorí Martin Kultan, generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera.

„Aplikácia Dôvera po ruke je postavená pre Android 4.0 s využitím najnovšieho API rozhrania. Vznikol tak robustný základ pre ďalší rozvoj," dodáva Milan Mitošinka, vedúci jednotky Mobilných riešení v Cleverlance.

Aplikácia je prístupná zdarma, ale iba poistenci zdravotnej poisťovne Dôvera môžu využívať všetky jej funkcie. Teraz si už aplikáciu môžu nainštalovať používatelia mobilných zariadení s platformou iOS aj Android.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá