Image
12.2.2013 0 Comments

iWatch – hodinky s iOS od Applu?

Podľa niektorých zdrojov Apple pracuje na náramkových hodinkách, ktoré by mohol závidieť aj James Bond. Budú vraj fungovať na platforme Apple iOS a budú vybavené ohybným sklom, na akom podľa vlastného vyjadrenia už dlhší čas pracuje spoločnosť Corning, ktorá dodáva odolné ochranné sklo Gorilla Glass aj pre iPhony. Sklo sa má nazývať Willow Glass a bude sa prehýnať ako papier bez toho, aby sa zlomilo. Informácie o tom priniesol The New York Times.

willow_glass.png

V súvislosti s pripravovanými hodinkami Applu sa vynára množstvo otázok. Budú mať integrovanú funkciu hlasového asistenta Siri? Budú vybavené mapovým softvérom Apple umožňujúcim zobrazenie reálnej trasy pri chôdzi po ulici? Umožnia prijímanie textových správ? Budú monitorovať zdravotný stav a každodenné aktivity používateľa? A koľko budú stáť?

iwatch.png

Ako je už zvykom, Apple svoje pripravované produkty nijako nekomentuje. No je jasné, že potrebnú technológiu na to má. Napokon počítačové zariadenia dopĺňajúce oblečenie (wearable computing) tu už nejaký čas sú a podľa niektorých analytikov by už v budúcom desaťročí mohli nahradiť smartfóny. Takéto zariadenia by mohli byť lacnejšie ako napríklad iPhone, takže by to bolo pre Apple dobré riešenie určené na rozvíjajúce sa trhy.

Bob Mansfield, viceprezident Applu pre technológie, predtým viedol úsek hardvérového inžinierstva a takisto pracoval na doplnkových zariadeniach, ktoré sa k iPhonu pripájajú cez Bluetooth a umožňujú odovzdávanie informácií medzi ľudským telom a smartfónom. Spomeňme napr. Nike FuelBand či Jawbone Up.

Ak budú smartfóny nahrádzané inteligentnými hodinkami či inteligentnými okuliarmi, Apple bude pripravený. Vlani si dal patentovať malé displeje umiestnené tesne pred očami, ktoré by boli schopné streamovať informácie na sietnicu. Experimenty v tejto oblasti robí aj najväčší konkurent Google. Jeho nemenovaný manažér sa pred istým časom vyjadril, že okuliare so zabudovaným displejom budú už v roku 2015 tvoriť 3 % príjmov spoločnosti. Google už začal organizovať semináre pre vývojárov softvéru pre svoje okuliare. Na jednej takejto akcii sa Hosain Rahman, výkonný riaditeľ spoločnosti Jawbone, výrobcu náramku Up na monitorovanie energie ľudí a ich spánku, vyjadril, že o desať rokov „si už nebudeme vedieť predstaviť život bez zariadenia na tele, ktoré budeme používať na prístup k informáciám, na odomknutie dverí, platby za tovar, a čo je najdôležitejšie, na sledovanie nášho zdravia".

Zdroj:bits.blogs.nytimes.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá