Image
12.2.2013 0 Comments

iWatch – hodinky s iOS od Applu?

Podľa niektorých zdrojov Apple pracuje na náramkových hodinkách, ktoré by mohol závidieť aj James Bond. Budú vraj fungovať na platforme Apple iOS a budú vybavené ohybným sklom, na akom podľa vlastného vyjadrenia už dlhší čas pracuje spoločnosť Corning, ktorá dodáva odolné ochranné sklo Gorilla Glass aj pre iPhony. Sklo sa má nazývať Willow Glass a bude sa prehýnať ako papier bez toho, aby sa zlomilo. Informácie o tom priniesol The New York Times.

willow_glass.png

V súvislosti s pripravovanými hodinkami Applu sa vynára množstvo otázok. Budú mať integrovanú funkciu hlasového asistenta Siri? Budú vybavené mapovým softvérom Apple umožňujúcim zobrazenie reálnej trasy pri chôdzi po ulici? Umožnia prijímanie textových správ? Budú monitorovať zdravotný stav a každodenné aktivity používateľa? A koľko budú stáť?

iwatch.png

Ako je už zvykom, Apple svoje pripravované produkty nijako nekomentuje. No je jasné, že potrebnú technológiu na to má. Napokon počítačové zariadenia dopĺňajúce oblečenie (wearable computing) tu už nejaký čas sú a podľa niektorých analytikov by už v budúcom desaťročí mohli nahradiť smartfóny. Takéto zariadenia by mohli byť lacnejšie ako napríklad iPhone, takže by to bolo pre Apple dobré riešenie určené na rozvíjajúce sa trhy.

Bob Mansfield, viceprezident Applu pre technológie, predtým viedol úsek hardvérového inžinierstva a takisto pracoval na doplnkových zariadeniach, ktoré sa k iPhonu pripájajú cez Bluetooth a umožňujú odovzdávanie informácií medzi ľudským telom a smartfónom. Spomeňme napr. Nike FuelBand či Jawbone Up.

Ak budú smartfóny nahrádzané inteligentnými hodinkami či inteligentnými okuliarmi, Apple bude pripravený. Vlani si dal patentovať malé displeje umiestnené tesne pred očami, ktoré by boli schopné streamovať informácie na sietnicu. Experimenty v tejto oblasti robí aj najväčší konkurent Google. Jeho nemenovaný manažér sa pred istým časom vyjadril, že okuliare so zabudovaným displejom budú už v roku 2015 tvoriť 3 % príjmov spoločnosti. Google už začal organizovať semináre pre vývojárov softvéru pre svoje okuliare. Na jednej takejto akcii sa Hosain Rahman, výkonný riaditeľ spoločnosti Jawbone, výrobcu náramku Up na monitorovanie energie ľudí a ich spánku, vyjadril, že o desať rokov „si už nebudeme vedieť predstaviť život bez zariadenia na tele, ktoré budeme používať na prístup k informáciám, na odomknutie dverí, platby za tovar, a čo je najdôležitejšie, na sledovanie nášho zdravia".

Zdroj:bits.blogs.nytimes.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá