Image
12.2.2013 0 Comments

iWatch – hodinky s iOS od Applu?

Podľa niektorých zdrojov Apple pracuje na náramkových hodinkách, ktoré by mohol závidieť aj James Bond. Budú vraj fungovať na platforme Apple iOS a budú vybavené ohybným sklom, na akom podľa vlastného vyjadrenia už dlhší čas pracuje spoločnosť Corning, ktorá dodáva odolné ochranné sklo Gorilla Glass aj pre iPhony. Sklo sa má nazývať Willow Glass a bude sa prehýnať ako papier bez toho, aby sa zlomilo. Informácie o tom priniesol The New York Times.

willow_glass.png

V súvislosti s pripravovanými hodinkami Applu sa vynára množstvo otázok. Budú mať integrovanú funkciu hlasového asistenta Siri? Budú vybavené mapovým softvérom Apple umožňujúcim zobrazenie reálnej trasy pri chôdzi po ulici? Umožnia prijímanie textových správ? Budú monitorovať zdravotný stav a každodenné aktivity používateľa? A koľko budú stáť?

iwatch.png

Ako je už zvykom, Apple svoje pripravované produkty nijako nekomentuje. No je jasné, že potrebnú technológiu na to má. Napokon počítačové zariadenia dopĺňajúce oblečenie (wearable computing) tu už nejaký čas sú a podľa niektorých analytikov by už v budúcom desaťročí mohli nahradiť smartfóny. Takéto zariadenia by mohli byť lacnejšie ako napríklad iPhone, takže by to bolo pre Apple dobré riešenie určené na rozvíjajúce sa trhy.

Bob Mansfield, viceprezident Applu pre technológie, predtým viedol úsek hardvérového inžinierstva a takisto pracoval na doplnkových zariadeniach, ktoré sa k iPhonu pripájajú cez Bluetooth a umožňujú odovzdávanie informácií medzi ľudským telom a smartfónom. Spomeňme napr. Nike FuelBand či Jawbone Up.

Ak budú smartfóny nahrádzané inteligentnými hodinkami či inteligentnými okuliarmi, Apple bude pripravený. Vlani si dal patentovať malé displeje umiestnené tesne pred očami, ktoré by boli schopné streamovať informácie na sietnicu. Experimenty v tejto oblasti robí aj najväčší konkurent Google. Jeho nemenovaný manažér sa pred istým časom vyjadril, že okuliare so zabudovaným displejom budú už v roku 2015 tvoriť 3 % príjmov spoločnosti. Google už začal organizovať semináre pre vývojárov softvéru pre svoje okuliare. Na jednej takejto akcii sa Hosain Rahman, výkonný riaditeľ spoločnosti Jawbone, výrobcu náramku Up na monitorovanie energie ľudí a ich spánku, vyjadril, že o desať rokov „si už nebudeme vedieť predstaviť život bez zariadenia na tele, ktoré budeme používať na prístup k informáciám, na odomknutie dverí, platby za tovar, a čo je najdôležitejšie, na sledovanie nášho zdravia".

Zdroj:bits.blogs.nytimes.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá