Image
26.1.2016 0 Comments

iPhone 7 možno nebude mať slúchadlový jack, ale bude podporovať rýchle pripojenie Li-Fi

Už nejaký čas sa povráva, že iPhone 7 príde o slúchadlový jack. Nahradí ho vraj bezdrôtové zvukové riešenie a adaptér Lightning na káblové slúchadlá a reproduktory. A zdá sa, že softvérový kód novej verzie iOS to potvrdzuje.

Jailbreaker @kyoufujibaya tvrdí, že v softvéri iOS 9.3 beta 1.1 objavil odkaz na 'Headphones.have.%sinput.NO', čo by mohlo súvisieť s prechodom od 3,5 mm slúchadiel k alternatívnemu riešeniu na iPhone.

A z rovnakého zdroja pochádza aj ďalší domnelý objav naznačujúci, že Apple chce s iOS použiť novú technológiu, a to pripojenie Li-Fi. Táto technológia by sa tak mohla objaviť v budúcich verziách iPhonu a iPadu. Konkrétne kyoufujibaya zverejnil na Twitteri screenshot z kódu iOS 9.1, kde zvýraznil "LiFiCapability" a naznačil, že táto rýchla technológia by sa mohla testovať v priebehu tohto roka pre iPhone 7.

kyoufujibaya_twitter.jpg

Dodávame, že Li-Fi (Light Fidelity) je obojsmerná vysokorýchlostná bezdrôtová komunikačná technológia podobná Wi-Fi. Mohla by byť doplnkom rádiofrekvenčnej komunikácie alebo ju v niektorých kontextoch dátových prenosov aj nahradiť. V niektorých implementáciách môže byť až 100-krát rýchlejšia ako Wi-Fi a dosiahnuť rýchlosť 224 gigabitov za sekundu. Namiesto rádiofrekvenčných vĺn na komunikáciu používa viditeľné svetlo, infračervené svetlo alebo spektrum blízke ultrafialovému svetlu a sčasti aj optické technológie bezdrôtovej komunikácie.

Keďže Apple stavil na bezdrôtové technológie, prechod na iPhone bez slúchadlového jacku, vybavený rýchlou konektivitou Li-Fi, by nebol až taký prekvapujúci. Zatiaľ však nie sú k dispozícii čipy, ktoré by podporovali takýto druh komunikácie v sériovo vyrábaných zariadeniach.

Zdroj:9to5mac.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Všetky nové Tesly už majú HW na samostatnú jazdu s vyššou úrovňou bezpečnosti než s vodičom

24.10.2016 00:22

Tesla vyhlásila, že všetky jej autá vyrobené odteraz budú schopné úplne autonómnej jazdy.  Zverejnila aj demonštračné video ukazujúce samostatne jazdiace auto, v ktorom je človek prítomný „len z právn ...

Technológie 4

Počítače v Microsofte rozpoznávajú reč na rovnakej úrovni ako ľudia

24.10.2016 00:19

Tím inžinierov Microsoftu z divízie umelej inteligencie a výskumu (Artificial Intelligence and Research) sa pochválil (PDF), že ich systém na rozpoznávanie reči dosiahol chybovosť (word error rate – W ...

Technológie 5

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá