Image
26.1.2016 0 Comments

iPhone 7 možno nebude mať slúchadlový jack, ale bude podporovať rýchle pripojenie Li-Fi

Už nejaký čas sa povráva, že iPhone 7 príde o slúchadlový jack. Nahradí ho vraj bezdrôtové zvukové riešenie a adaptér Lightning na káblové slúchadlá a reproduktory. A zdá sa, že softvérový kód novej verzie iOS to potvrdzuje.

Jailbreaker @kyoufujibaya tvrdí, že v softvéri iOS 9.3 beta 1.1 objavil odkaz na 'Headphones.have.%sinput.NO', čo by mohlo súvisieť s prechodom od 3,5 mm slúchadiel k alternatívnemu riešeniu na iPhone.

A z rovnakého zdroja pochádza aj ďalší domnelý objav naznačujúci, že Apple chce s iOS použiť novú technológiu, a to pripojenie Li-Fi. Táto technológia by sa tak mohla objaviť v budúcich verziách iPhonu a iPadu. Konkrétne kyoufujibaya zverejnil na Twitteri screenshot z kódu iOS 9.1, kde zvýraznil "LiFiCapability" a naznačil, že táto rýchla technológia by sa mohla testovať v priebehu tohto roka pre iPhone 7.

kyoufujibaya_twitter.jpg

Dodávame, že Li-Fi (Light Fidelity) je obojsmerná vysokorýchlostná bezdrôtová komunikačná technológia podobná Wi-Fi. Mohla by byť doplnkom rádiofrekvenčnej komunikácie alebo ju v niektorých kontextoch dátových prenosov aj nahradiť. V niektorých implementáciách môže byť až 100-krát rýchlejšia ako Wi-Fi a dosiahnuť rýchlosť 224 gigabitov za sekundu. Namiesto rádiofrekvenčných vĺn na komunikáciu používa viditeľné svetlo, infračervené svetlo alebo spektrum blízke ultrafialovému svetlu a sčasti aj optické technológie bezdrôtovej komunikácie.

Keďže Apple stavil na bezdrôtové technológie, prechod na iPhone bez slúchadlového jacku, vybavený rýchlou konektivitou Li-Fi, by nebol až taký prekvapujúci. Zatiaľ však nie sú k dispozícii čipy, ktoré by podporovali takýto druh komunikácie v sériovo vyrábaných zariadeniach.

Zdroj:9to5mac.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Technológie

V Indii dali do prevádzky najväčšiu solárnu elektráreň na svete s výkonom 648 MW

02.12.2016 00:16

Po ôsmich mesiacoch výstavby spustili do prevádzky solárnu elektráreň v indickom Kamuthi (v štáte Tamilnádu), ktorá sa stala najväčšou na svete a na prvej priečke rebríčka nahradila kalifornskú elektr ...

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá