Image
26.1.2016 0 Comments

iPhone 7 možno nebude mať slúchadlový jack, ale bude podporovať rýchle pripojenie Li-Fi

Už nejaký čas sa povráva, že iPhone 7 príde o slúchadlový jack. Nahradí ho vraj bezdrôtové zvukové riešenie a adaptér Lightning na káblové slúchadlá a reproduktory. A zdá sa, že softvérový kód novej verzie iOS to potvrdzuje.

Jailbreaker @kyoufujibaya tvrdí, že v softvéri iOS 9.3 beta 1.1 objavil odkaz na 'Headphones.have.%sinput.NO', čo by mohlo súvisieť s prechodom od 3,5 mm slúchadiel k alternatívnemu riešeniu na iPhone.

A z rovnakého zdroja pochádza aj ďalší domnelý objav naznačujúci, že Apple chce s iOS použiť novú technológiu, a to pripojenie Li-Fi. Táto technológia by sa tak mohla objaviť v budúcich verziách iPhonu a iPadu. Konkrétne kyoufujibaya zverejnil na Twitteri screenshot z kódu iOS 9.1, kde zvýraznil "LiFiCapability" a naznačil, že táto rýchla technológia by sa mohla testovať v priebehu tohto roka pre iPhone 7.

kyoufujibaya_twitter.jpg

Dodávame, že Li-Fi (Light Fidelity) je obojsmerná vysokorýchlostná bezdrôtová komunikačná technológia podobná Wi-Fi. Mohla by byť doplnkom rádiofrekvenčnej komunikácie alebo ju v niektorých kontextoch dátových prenosov aj nahradiť. V niektorých implementáciách môže byť až 100-krát rýchlejšia ako Wi-Fi a dosiahnuť rýchlosť 224 gigabitov za sekundu. Namiesto rádiofrekvenčných vĺn na komunikáciu používa viditeľné svetlo, infračervené svetlo alebo spektrum blízke ultrafialovému svetlu a sčasti aj optické technológie bezdrôtovej komunikácie.

Keďže Apple stavil na bezdrôtové technológie, prechod na iPhone bez slúchadlového jacku, vybavený rýchlou konektivitou Li-Fi, by nebol až taký prekvapujúci. Zatiaľ však nie sú k dispozícii čipy, ktoré by podporovali takýto druh komunikácie v sériovo vyrábaných zariadeniach.

Zdroj:9to5mac.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá