Image
8.2.2016 0 Comments

iPhone 7 má prísť s duálnym fotoaparátom. Pozrite si, ako budú vyzerať fotky

Len nedávno sme priniesli niekoľko zvestí o očakávanom iPhone 7 a už sa objavili ďalšie. Pochádzajú od analytika KGI Ming-Chi Kua, ktorý zvyčajne disponuje pomerne spoľahlivými informáciami. Nový iPhone vraj príde s dvoma kamerami s optickou stabilizáciou obrazu a zoomom, obsahujúcimi technológiu izraelského startupu LinX Imaging, ktorý Apple kúpil vlani v apríli za 20 miliónov dolárov. LinX vyvinul algoritmy a architektúru fotoaparátu, založenú na relatívne malých konfiguráciách viacerých šošoviek na zvýšenie rozlíšenia, dosiahnutie lepších výsledkov v horších svetelných podmienkach a zobrazovanie vernejších farieb.

Kuo povedal, že Apple by mal pokračovať v nastúpenom trende a aj v roku 2016 vydať dva nové modely. Kým 4,7-palcový iPhone 7 by mal obsahovať zvyčajný fotoaparát iSight, neskôr prídu dva 5,5-palcové varianty iPhone 7 Plus , z ktorých jeden bude vybavený len jedným fotoaparátom a druhý príde s duálnou kamerou na zvýšenie flexibility.

LinX_array_cameras.jpg

Očakáva sa, že zdrojom hardvéru bude dlhoročný dodávateľ Sony. Oba fotoaparáty iPhonu 7 Plus by mali mať 12-megapixelový snímač CIS, pričom jeden bude podporovať optickú stabilizáciu a široké zorné pole, zatiaľ čo druhy príde s teleobjektívom s 2 - 3× zoomom. Dokonca sa povráva o možnosti, že iPhone 7 by mohol mať skutočný optický zoom.

O softvérovej podpore zatiaľ nie sú známe nijaké informácie, no predpokladá sa, že bude možné prepínať medzi snímačmi v závislosti od podmienok fotografovania. Pri snímkach s ultravysokým rozlíšením zrejme bude možné spojiť obrazové dáta z oboch modulov.

Kuo predpokladá, že Apple bude ponúkať súčasne verziu s jedným fotoaparátom aj s dvoma fotoaparátmi. O cenách zatiaľ nebola nijaká zmienka, no je zrejmé, že špičková verzia s duálnym fotoaparátom bude drahšia. Kou odhaduje, že drahší variant bude predstavovať 25 až 35 % celkového počtu dodávok iPhonu 7 Plus v roku 2016.

A aby ste si vytvorili predstavu o tom, aký posun môže priniesť nový systém v kvalite snímok, na internete sa objavili testy porovnávajúce fotografie z iPhonu 5s a Samsung Galaxy S4 so snímkami s technológiou LinX.

LinX_porovnanie.jpg

LinX_porovnanie_2.jpg

Pritom dva fotoaparáty LinX sú tenšie ako fotoaparát iPhonu 5s, takže nový smartfón by mohol byť štíhlejší. A je tu ešte jedna výhoda - systém dvoch fotoaparátov by mohol vytvoriť presné hĺbkové mapy v jednej snímke, čo je dôležité na 3D zobrazenie.

LinX_3d_points.jpg

Zdroj: appleinsider.com
cultofmac.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá