Image
8.2.2016 0 Comments

iPhone 7 má prísť s duálnym fotoaparátom. Pozrite si, ako budú vyzerať fotky

Len nedávno sme priniesli niekoľko zvestí o očakávanom iPhone 7 a už sa objavili ďalšie. Pochádzajú od analytika KGI Ming-Chi Kua, ktorý zvyčajne disponuje pomerne spoľahlivými informáciami. Nový iPhone vraj príde s dvoma kamerami s optickou stabilizáciou obrazu a zoomom, obsahujúcimi technológiu izraelského startupu LinX Imaging, ktorý Apple kúpil vlani v apríli za 20 miliónov dolárov. LinX vyvinul algoritmy a architektúru fotoaparátu, založenú na relatívne malých konfiguráciách viacerých šošoviek na zvýšenie rozlíšenia, dosiahnutie lepších výsledkov v horších svetelných podmienkach a zobrazovanie vernejších farieb.

Kuo povedal, že Apple by mal pokračovať v nastúpenom trende a aj v roku 2016 vydať dva nové modely. Kým 4,7-palcový iPhone 7 by mal obsahovať zvyčajný fotoaparát iSight, neskôr prídu dva 5,5-palcové varianty iPhone 7 Plus , z ktorých jeden bude vybavený len jedným fotoaparátom a druhý príde s duálnou kamerou na zvýšenie flexibility.

LinX_array_cameras.jpg

Očakáva sa, že zdrojom hardvéru bude dlhoročný dodávateľ Sony. Oba fotoaparáty iPhonu 7 Plus by mali mať 12-megapixelový snímač CIS, pričom jeden bude podporovať optickú stabilizáciu a široké zorné pole, zatiaľ čo druhy príde s teleobjektívom s 2 - 3× zoomom. Dokonca sa povráva o možnosti, že iPhone 7 by mohol mať skutočný optický zoom.

O softvérovej podpore zatiaľ nie sú známe nijaké informácie, no predpokladá sa, že bude možné prepínať medzi snímačmi v závislosti od podmienok fotografovania. Pri snímkach s ultravysokým rozlíšením zrejme bude možné spojiť obrazové dáta z oboch modulov.

Kuo predpokladá, že Apple bude ponúkať súčasne verziu s jedným fotoaparátom aj s dvoma fotoaparátmi. O cenách zatiaľ nebola nijaká zmienka, no je zrejmé, že špičková verzia s duálnym fotoaparátom bude drahšia. Kou odhaduje, že drahší variant bude predstavovať 25 až 35 % celkového počtu dodávok iPhonu 7 Plus v roku 2016.

A aby ste si vytvorili predstavu o tom, aký posun môže priniesť nový systém v kvalite snímok, na internete sa objavili testy porovnávajúce fotografie z iPhonu 5s a Samsung Galaxy S4 so snímkami s technológiou LinX.

LinX_porovnanie.jpg

LinX_porovnanie_2.jpg

Pritom dva fotoaparáty LinX sú tenšie ako fotoaparát iPhonu 5s, takže nový smartfón by mohol byť štíhlejší. A je tu ešte jedna výhoda - systém dvoch fotoaparátov by mohol vytvoriť presné hĺbkové mapy v jednej snímke, čo je dôležité na 3D zobrazenie.

LinX_3d_points.jpg

Zdroj: appleinsider.com
cultofmac.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá