Image
8.2.2016 0 Comments

iPhone 7 má prísť s duálnym fotoaparátom. Pozrite si, ako budú vyzerať fotky

Len nedávno sme priniesli niekoľko zvestí o očakávanom iPhone 7 a už sa objavili ďalšie. Pochádzajú od analytika KGI Ming-Chi Kua, ktorý zvyčajne disponuje pomerne spoľahlivými informáciami. Nový iPhone vraj príde s dvoma kamerami s optickou stabilizáciou obrazu a zoomom, obsahujúcimi technológiu izraelského startupu LinX Imaging, ktorý Apple kúpil vlani v apríli za 20 miliónov dolárov. LinX vyvinul algoritmy a architektúru fotoaparátu, založenú na relatívne malých konfiguráciách viacerých šošoviek na zvýšenie rozlíšenia, dosiahnutie lepších výsledkov v horších svetelných podmienkach a zobrazovanie vernejších farieb.

Kuo povedal, že Apple by mal pokračovať v nastúpenom trende a aj v roku 2016 vydať dva nové modely. Kým 4,7-palcový iPhone 7 by mal obsahovať zvyčajný fotoaparát iSight, neskôr prídu dva 5,5-palcové varianty iPhone 7 Plus , z ktorých jeden bude vybavený len jedným fotoaparátom a druhý príde s duálnou kamerou na zvýšenie flexibility.

LinX_array_cameras.jpg

Očakáva sa, že zdrojom hardvéru bude dlhoročný dodávateľ Sony. Oba fotoaparáty iPhonu 7 Plus by mali mať 12-megapixelový snímač CIS, pričom jeden bude podporovať optickú stabilizáciu a široké zorné pole, zatiaľ čo druhy príde s teleobjektívom s 2 - 3× zoomom. Dokonca sa povráva o možnosti, že iPhone 7 by mohol mať skutočný optický zoom.

O softvérovej podpore zatiaľ nie sú známe nijaké informácie, no predpokladá sa, že bude možné prepínať medzi snímačmi v závislosti od podmienok fotografovania. Pri snímkach s ultravysokým rozlíšením zrejme bude možné spojiť obrazové dáta z oboch modulov.

Kuo predpokladá, že Apple bude ponúkať súčasne verziu s jedným fotoaparátom aj s dvoma fotoaparátmi. O cenách zatiaľ nebola nijaká zmienka, no je zrejmé, že špičková verzia s duálnym fotoaparátom bude drahšia. Kou odhaduje, že drahší variant bude predstavovať 25 až 35 % celkového počtu dodávok iPhonu 7 Plus v roku 2016.

A aby ste si vytvorili predstavu o tom, aký posun môže priniesť nový systém v kvalite snímok, na internete sa objavili testy porovnávajúce fotografie z iPhonu 5s a Samsung Galaxy S4 so snímkami s technológiou LinX.

LinX_porovnanie.jpg

LinX_porovnanie_2.jpg

Pritom dva fotoaparáty LinX sú tenšie ako fotoaparát iPhonu 5s, takže nový smartfón by mohol byť štíhlejší. A je tu ešte jedna výhoda - systém dvoch fotoaparátov by mohol vytvoriť presné hĺbkové mapy v jednej snímke, čo je dôležité na 3D zobrazenie.

LinX_3d_points.jpg

Zdroj: appleinsider.com
cultofmac.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá