Image
1.4.2015 0 Comments

iPhone 6S – toto zatiaľ vieme o budúcom iPhone

iphone-6-hair.jpg Aj keď sa to vôbec nemusí zdať, čas letí ako voda a spoločnosť Apple už pripravuje nástupcu pre iPhone 6 a iPhone 6 Plus, ktoré boli predstavené v septembri minulého roka. Aj keď je na prípadné špekulácie ešte pomerne skoro, už dnes poznáme nejaké špekulácie a dokonca aj fakty o tom, čo toto zariadenie ponúkne.

Čo ponúkne iPhone 6S?

Nový iPhone 6S by mal byť predstavený niekedy na jeseň tohto roka, pričom presný dátum stále nepoznáme. Toto zariadenie bude nástupcom súčasnej vlajkovej lode spoločnosti Apple, ktorá nesie číslicu 6. iPhone 6S zrejme nebude mať taký predajný úspech ako iPhone 6, no už dnes je viac než jasné, že nepôjde o nijaký prepadák. Nižší záujem by mohol vzniknúť najmä preto, že iPhony 6 kupovali zákazníci vo veľkom najmä pre väčšie uhlopriečky, ktoré boli minulý rok, pravdupovediac, celkom šok.

iphone_6_plus_display_apps.jpg

Nové zariadenia by mali fungovať vďaka úplne novým čipom Apple A9, ktoré ponúknu optimálny výkon v spojení s predpokladanou 2 GB operačnou pamäťou. Samozrejme, k inovácii by mal prísť aj koprocesor či iné hardvérové časti, ktoré sa starajú o výkon zariadenia. Ďalšia vec, ktorú by mal nový iPhone ponúknuť, je o čosi zlepšená kamera. Presné čísla síce nepoznáme a dokonca sa dávnejšie objavili správy o tom, že kamerový čip bude rovnaký, no my si to nemyslíme, a to najmä z toho dôvodu, že by používatelia už nemali dôvod nové iPhony kupovať. Práve preto veríme, že model 6S a 6S Plus ponúknu zlepšenie aj v tomto smere.

Nové iPhony, samozrejme, ponúknu úplne rovnaký dizajn ako súčasný model, a tak určite nečakajte odvážne zmeny. Dokonca by mala ostať aj „bradavica", ako mnohí nazývajú vytŕčajúcu šošovku fotoaparátu, či hrubé plastové pásiky, ktoré zo začiatku používateľom veľmi prekážali. Čo sa týka kapacity, ani tu k zmene nedôjde, opäť ostane v ponuke smartfón so základnou kapacitou 16 GB, vyššou 64 GB a najvyššou 128 GB.

Apple-iPhone-6-16GB-1-xl.jpg

Novinkou by tu mal byť najmä Force Touch, ktorý poznáme napríklad z hodiniek Apple Watch či z nového TrackPadu, ktorý sa nachádza v 12-palcovom MacBooku či 13-palcovom MacBooku Retina. Podľa slov tých, ktorí ju už stihli vyskúšať, ide o naozaj vydarenú technológiu, a pokiaľ sa dostane aj na naše iPhony či iPady, máme sa skutočne na čo tešiť!

Posledná vec, ktorú môžeme v texte spomenúť, je zakomponovanie štvrtého farebného variantu s označením Rose Gold. Ten síce nie je potvrdený, no mnohé médiá (ako aj my) dávajú tejto farbe skutočne veľkú šancu. Pokiaľ by Apple skutočne začal s jej výrobou, iPhone by mohol trochu viac „zženštieť". Každopádne ide len o počiatočné dohady, a tak stále nie je v podstate nič oficiálne. Dúfajme však, že Apple milo prekvapí, tak ako to zvykne robiť takmer vždy.

Zdroj: Svetapple.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá