Image
1.4.2015 0 Comments

iPhone 6S – toto zatiaľ vieme o budúcom iPhone

iphone-6-hair.jpg Aj keď sa to vôbec nemusí zdať, čas letí ako voda a spoločnosť Apple už pripravuje nástupcu pre iPhone 6 a iPhone 6 Plus, ktoré boli predstavené v septembri minulého roka. Aj keď je na prípadné špekulácie ešte pomerne skoro, už dnes poznáme nejaké špekulácie a dokonca aj fakty o tom, čo toto zariadenie ponúkne.

Čo ponúkne iPhone 6S?

Nový iPhone 6S by mal byť predstavený niekedy na jeseň tohto roka, pričom presný dátum stále nepoznáme. Toto zariadenie bude nástupcom súčasnej vlajkovej lode spoločnosti Apple, ktorá nesie číslicu 6. iPhone 6S zrejme nebude mať taký predajný úspech ako iPhone 6, no už dnes je viac než jasné, že nepôjde o nijaký prepadák. Nižší záujem by mohol vzniknúť najmä preto, že iPhony 6 kupovali zákazníci vo veľkom najmä pre väčšie uhlopriečky, ktoré boli minulý rok, pravdupovediac, celkom šok.

iphone_6_plus_display_apps.jpg

Nové zariadenia by mali fungovať vďaka úplne novým čipom Apple A9, ktoré ponúknu optimálny výkon v spojení s predpokladanou 2 GB operačnou pamäťou. Samozrejme, k inovácii by mal prísť aj koprocesor či iné hardvérové časti, ktoré sa starajú o výkon zariadenia. Ďalšia vec, ktorú by mal nový iPhone ponúknuť, je o čosi zlepšená kamera. Presné čísla síce nepoznáme a dokonca sa dávnejšie objavili správy o tom, že kamerový čip bude rovnaký, no my si to nemyslíme, a to najmä z toho dôvodu, že by používatelia už nemali dôvod nové iPhony kupovať. Práve preto veríme, že model 6S a 6S Plus ponúknu zlepšenie aj v tomto smere.

Nové iPhony, samozrejme, ponúknu úplne rovnaký dizajn ako súčasný model, a tak určite nečakajte odvážne zmeny. Dokonca by mala ostať aj „bradavica", ako mnohí nazývajú vytŕčajúcu šošovku fotoaparátu, či hrubé plastové pásiky, ktoré zo začiatku používateľom veľmi prekážali. Čo sa týka kapacity, ani tu k zmene nedôjde, opäť ostane v ponuke smartfón so základnou kapacitou 16 GB, vyššou 64 GB a najvyššou 128 GB.

Apple-iPhone-6-16GB-1-xl.jpg

Novinkou by tu mal byť najmä Force Touch, ktorý poznáme napríklad z hodiniek Apple Watch či z nového TrackPadu, ktorý sa nachádza v 12-palcovom MacBooku či 13-palcovom MacBooku Retina. Podľa slov tých, ktorí ju už stihli vyskúšať, ide o naozaj vydarenú technológiu, a pokiaľ sa dostane aj na naše iPhony či iPady, máme sa skutočne na čo tešiť!

Posledná vec, ktorú môžeme v texte spomenúť, je zakomponovanie štvrtého farebného variantu s označením Rose Gold. Ten síce nie je potvrdený, no mnohé médiá (ako aj my) dávajú tejto farbe skutočne veľkú šancu. Pokiaľ by Apple skutočne začal s jej výrobou, iPhone by mohol trochu viac „zženštieť". Každopádne ide len o počiatočné dohady, a tak stále nie je v podstate nič oficiálne. Dúfajme však, že Apple milo prekvapí, tak ako to zvykne robiť takmer vždy.

Zdroj: Svetapple.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá