Image
13.3.2014 0 Comments

iPhone 6 prinesie väčší displej – bude to však stačiť?

iphone6.png Podľa analytikov má byť jedným z hlavných zlepšení novej generácie smartfónu iPhone 6 od Applu výrazne väčší displej, blížiaci sa uhlopriečke 5 palcov. Má ísť najmä o reakciu na kroky Samsungu, ktorý so smartfónmi s veľkými displejmi slávi úspech a berie tak Applu niektorých zákazníkov.

Apple ako vždy všetky informácie o chystanej novinke tají, ale podľa analytikov ani nemá priveľa iných možností.

Bude mať iPhone 6 úspech?

iPhone 6 má byť model, ktorý by mal priniesť výraznejšie inovácie, pretože Apple prichádza so zásadnými novinkami vždy po dvoch rokoch a v roku medzi tým uvádza zvyčajne modely len s čiastkovými zlepšeniami. Problém je, že toto tempo už v súčasnosti prestáva stačiť a Apple sa dostal pod výrazný tlak najmä zo strany smartfónov s Androidom s veľkými displejmi. Podľa analytika Andyho Hargreavesa z Pacific Crest by uvedenie iPhonu s veľkou uhlopriečkou mohlo pomôcť Applu dobyť späť 10 % trhu, ktorý teraz ovláda Android. Takisto pre majiteľov súčasných iPhonov by mohol byť väčší displej dôvodom na kúpu nového prístroja a Applu by to mohlo opäť otvoriť cestu k rastu.

Hargreaves nie je jediný, kto je presvedčený, že uvedenie iPhonu s väčším displejom je pre Apple logický a v podstate nevyhnutný krok. Zvlášť v čase, keď je ťažké prísť s nejakou revolučnou inováciou. Množstvo používateľov Applu zostáva pri modeloch iPhone 4 alebo 4S a pre nich by upgrade na novší model s veľkým displejom mal byť najväčším lákadlom. Ako odhaľuje aj graf z dielne Pacific Crest (pozri ďalej), práve predaje existujúcim používateľom by mali byť v tomto a najmä v budúcom roku pre Apple kľúčové.

iphone-prodeje.jpg

Predaje iPhonov: Pomer predajov novým a existujúcim zákazníkom (zdroj: Pacific Crest)

Okrem väčšieho displeja sa veľa noviniek nečaká

Analytik Peter Misek z agentúry Jefferies tvrdí, že Apple musí reagovať na konkurenciu, ktorou je preňho najmä rad Samsung Galaxy. Model Samsung Galaxy S5 má ponúknuť monštruózny displej s uhlopriečkou 5,1" (a s full HD rozlíšením 1920 × 1080 bodov), a preto Apple nemá veľmi na výber. Uvedenie vlastného inteligentného prístroja s uhlopriečkou okolo 5" je preto najpravdepodobnejší krok, ideálne v kombinácii s modelom s menšou veľkosťou displeja. Pretože používatelia majú rôzne preferencie a nie každý veľký displej nevyhnutne potrebuje.

Analytici sa ďalej zhodujú, že ďalšie zlepšenia na iPhone 6 budú mať skôr zanedbateľný charakter a Apple všetko staví na veľkú uhlopriečku. No v tomto prípade už nebude udávať tón, ale skôr dobiehať trh. To je pre Apple nezvyčajná úloha a vidieť, že jeho vedúci rola sa vyčerpáva. Konkurencia zo strany prístrojov s Androidom neustále silnie a niektorí analytici tvrdia, že pre Apple už nebude udržateľná ani existujúca cenová politika, ktorá stavala na pocite exkluzivity.

Tento dojem už definitívne zmizol a iPhone sa stáva len jedným z mnohých porovnateľných smartfónov na trhu. Napriek tomu má Apple silnú požívateľskú základňu a pre veľa používateľov i firiem by sa mohol iPhone 6 s väčšou uhlopriečkou stať dôvodom na upgrade. Je však otázne, či zaň budú ochotní zaplatiť toľko ako pred rokmi za iPhone 4 alebo 4S.

Zdroj: ICT manažer


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá