Image
17.10.2012 0 Comments

iMpulse: herný miniovládač, ktorý dokáže ovládať vašu kameru, hry aj prehrávanie hudby [Kickstarter]

Na stránke Kickstarter nachádzame v poslednom čase zaujímavé projekty. Jeden z nich bol nepochybne aj projekt na výrobu Wi-Fi LED žiarovky LIFX, ktorý mal celosvetovo veľký úspech. Rovnako obľúbený je aj miniovládač, ktorý vám teraz predstavíme. Autori ho nazvali iMpulse a okrem toho, že vám umožní pohodlne si zahrať množstvo hier, dokáže ovládať aj vašu kameru a prehrávač hudby. A pritom je taký malý, že ho môžete nosiť ako prívesok na kľúčoch.

iMpulse je revolučný projekt, ktorý má priniesť revolúciu v hraní hier na tabletoch a smartfónoch s operačným systémom Android a iOS. Pôvodne mal tento ovládač vyzerať úplne inak a jeho autori ho navrhli v štýle starého herného automatu, tzv. SpaceDocku, do ktorého sa vkladal iPhone. Tento nápad však nepriniesol úspech, a tak sa autori rozhodli, že vytvoria herný ovládač vo veľkosti väčšieho kľúča USB, ktorý bude disponovať bezdrôtovou technológiou Bluetooth, bude slúžiť ako bezdrôtový gamepad a okrem toho bude využiteľný aj pri fotografovaní či prehrávaní hudby. A to nie je všetko.

impulse_5.gif

iMpulse s ochranným krytom

iMpulse príde na trh s vlastným emulátorom na hranie starších hier, takže si budete môcť na svojom androidovom zariadení vychutnať hry zo starších herných konzol. Navyše už pri uvedení na trh bude iMpulse kompatibilný s niekoľkými stovkami moderných hier z Google Play Store. Kompatibilita s týmto zariadením by mala postupom času ešte rásť.

Okrem funkcií na hranie tento ovládač ponúka aj niektoré nadštandardné funkcie. Ide napríklad o možnosť vytvorenia fotografie na diaľku (ovládač slúži ako diaľkový „odpaľovač") a veľmi zaujímavá je aj možnosť prepínania práve hraných skladieb v hudobnom prehrávači. Do tretice tento prehrávač môžete použiť aj ako hľadač kľúčov, na ktorých ho máte pripnutý. Cez Bluetooth totiž aplikácia nainštalovaná vo vašom zariadení dokáže vyvolať alarm na ovládači, pomocou ktorého ho rýchlejšie nájdete (musíte však byť v dosahu BT technológie).

impulse_main.jpeg

Bezdrôtový ovládač iMpulse bude fungovať na technológii Bluetooth 2.1, čo zaručuje, že bude kompatibilný so všetkými androidovými zariadeniami a rovnako budú podporované aj všetky zariadenia s iOS. Viacerých poteší aj správa, že ovládač je „obojručný", takže ho môžu používať tak praváci, ako aj ľaváci. Veľmi zaujímavá funkcia je aj možnosť pripojiť dva ovládače k jednému zariadeniu, čo znamená, že si môžete užiť duel s vaším kamarátom, kdekoľvek budete!

Na predaj bude niekoľko verzií tohto bezdrôtového ovládača. Dostupná bude klasická plastová verzia, pre puntičkárov sa však chystá aj verzia so zlatou farbou. Ak vám kľúče často padajú z ruky, poteší vás správa, že iMpulse príde aj v kovovej konštrukcii, ktorá toho zvládne o čosi viac než tá plastová. Ďalšia potešujúca správa je aj prítomnosť fosforeskujúcich tlačidiel, ktoré budú svietiť pri hraní v noci, a tí, ktorí si pri predobjednávke priplatia, získajú aj zaujímavé tričko iMpulse.

Na záver dodáme, že odhadovaná koncová cena tejto bezdrôtovej hračky je zhruba 40 USD, čo je v prepočte asi 31 €. No ak sa poponáhľate, môžete si tento bezdrôtový ovládač objednať priamo podporením projektu na Kickstarteri, musíte však pomôcť sumou najmenej 25 USD, pričom treba uhradiť aj poštovné 15 USD.Za rovnakú cenu teda získate zariadenie o niekoľko mesiacov skôr.

Ako sa vám tento projekt pozdáva?

Zdroj: MojAndroid.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá