Image
17.10.2012 0 Comments

iMpulse: herný miniovládač, ktorý dokáže ovládať vašu kameru, hry aj prehrávanie hudby [Kickstarter]

Na stránke Kickstarter nachádzame v poslednom čase zaujímavé projekty. Jeden z nich bol nepochybne aj projekt na výrobu Wi-Fi LED žiarovky LIFX, ktorý mal celosvetovo veľký úspech. Rovnako obľúbený je aj miniovládač, ktorý vám teraz predstavíme. Autori ho nazvali iMpulse a okrem toho, že vám umožní pohodlne si zahrať množstvo hier, dokáže ovládať aj vašu kameru a prehrávač hudby. A pritom je taký malý, že ho môžete nosiť ako prívesok na kľúčoch.

iMpulse je revolučný projekt, ktorý má priniesť revolúciu v hraní hier na tabletoch a smartfónoch s operačným systémom Android a iOS. Pôvodne mal tento ovládač vyzerať úplne inak a jeho autori ho navrhli v štýle starého herného automatu, tzv. SpaceDocku, do ktorého sa vkladal iPhone. Tento nápad však nepriniesol úspech, a tak sa autori rozhodli, že vytvoria herný ovládač vo veľkosti väčšieho kľúča USB, ktorý bude disponovať bezdrôtovou technológiou Bluetooth, bude slúžiť ako bezdrôtový gamepad a okrem toho bude využiteľný aj pri fotografovaní či prehrávaní hudby. A to nie je všetko.

impulse_5.gif

iMpulse s ochranným krytom

iMpulse príde na trh s vlastným emulátorom na hranie starších hier, takže si budete môcť na svojom androidovom zariadení vychutnať hry zo starších herných konzol. Navyše už pri uvedení na trh bude iMpulse kompatibilný s niekoľkými stovkami moderných hier z Google Play Store. Kompatibilita s týmto zariadením by mala postupom času ešte rásť.

Okrem funkcií na hranie tento ovládač ponúka aj niektoré nadštandardné funkcie. Ide napríklad o možnosť vytvorenia fotografie na diaľku (ovládač slúži ako diaľkový „odpaľovač") a veľmi zaujímavá je aj možnosť prepínania práve hraných skladieb v hudobnom prehrávači. Do tretice tento prehrávač môžete použiť aj ako hľadač kľúčov, na ktorých ho máte pripnutý. Cez Bluetooth totiž aplikácia nainštalovaná vo vašom zariadení dokáže vyvolať alarm na ovládači, pomocou ktorého ho rýchlejšie nájdete (musíte však byť v dosahu BT technológie).

impulse_main.jpeg

Bezdrôtový ovládač iMpulse bude fungovať na technológii Bluetooth 2.1, čo zaručuje, že bude kompatibilný so všetkými androidovými zariadeniami a rovnako budú podporované aj všetky zariadenia s iOS. Viacerých poteší aj správa, že ovládač je „obojručný", takže ho môžu používať tak praváci, ako aj ľaváci. Veľmi zaujímavá funkcia je aj možnosť pripojiť dva ovládače k jednému zariadeniu, čo znamená, že si môžete užiť duel s vaším kamarátom, kdekoľvek budete!

Na predaj bude niekoľko verzií tohto bezdrôtového ovládača. Dostupná bude klasická plastová verzia, pre puntičkárov sa však chystá aj verzia so zlatou farbou. Ak vám kľúče často padajú z ruky, poteší vás správa, že iMpulse príde aj v kovovej konštrukcii, ktorá toho zvládne o čosi viac než tá plastová. Ďalšia potešujúca správa je aj prítomnosť fosforeskujúcich tlačidiel, ktoré budú svietiť pri hraní v noci, a tí, ktorí si pri predobjednávke priplatia, získajú aj zaujímavé tričko iMpulse.

Na záver dodáme, že odhadovaná koncová cena tejto bezdrôtovej hračky je zhruba 40 USD, čo je v prepočte asi 31 €. No ak sa poponáhľate, môžete si tento bezdrôtový ovládač objednať priamo podporením projektu na Kickstarteri, musíte však pomôcť sumou najmenej 25 USD, pričom treba uhradiť aj poštovné 15 USD.Za rovnakú cenu teda získate zariadenie o niekoľko mesiacov skôr.

Ako sa vám tento projekt pozdáva?

Zdroj: MojAndroid.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty 1

Ockel Sirius A – plnohodnotný počítač s Windows 10, 6" dotykovým displejom a podporou 4K videa

19.10.2016 00:22

Minipočítače so systémom Windows 10 predstavilo v poslednom čase viacero spoločností. Patrí k nim aj firma Ockel, vyvíjajúca mini PC s Windows 10, ktoré sa zmestí do dlane. Zaujímavé zariadenie s názv ...

Produkty

Nový Chromebook Pro od Samsungu zvládne 4K video a bude vybavený digitálnym perom

19.10.2016 00:19

Podľa uniknutých informácií má Samsung pridať ďalšie zariadenie do rozrastajúceho sa zoznamu chromebookov typu 2-v-1 a s 360-stupňovými pántmi.  Bude to 12,3-palcový Chromebook Pro s dotykovým displej ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá