Image
17.10.2012 0 Comments

iMpulse: herný miniovládač, ktorý dokáže ovládať vašu kameru, hry aj prehrávanie hudby [Kickstarter]

Na stránke Kickstarter nachádzame v poslednom čase zaujímavé projekty. Jeden z nich bol nepochybne aj projekt na výrobu Wi-Fi LED žiarovky LIFX, ktorý mal celosvetovo veľký úspech. Rovnako obľúbený je aj miniovládač, ktorý vám teraz predstavíme. Autori ho nazvali iMpulse a okrem toho, že vám umožní pohodlne si zahrať množstvo hier, dokáže ovládať aj vašu kameru a prehrávač hudby. A pritom je taký malý, že ho môžete nosiť ako prívesok na kľúčoch.

iMpulse je revolučný projekt, ktorý má priniesť revolúciu v hraní hier na tabletoch a smartfónoch s operačným systémom Android a iOS. Pôvodne mal tento ovládač vyzerať úplne inak a jeho autori ho navrhli v štýle starého herného automatu, tzv. SpaceDocku, do ktorého sa vkladal iPhone. Tento nápad však nepriniesol úspech, a tak sa autori rozhodli, že vytvoria herný ovládač vo veľkosti väčšieho kľúča USB, ktorý bude disponovať bezdrôtovou technológiou Bluetooth, bude slúžiť ako bezdrôtový gamepad a okrem toho bude využiteľný aj pri fotografovaní či prehrávaní hudby. A to nie je všetko.

impulse_5.gif

iMpulse s ochranným krytom

iMpulse príde na trh s vlastným emulátorom na hranie starších hier, takže si budete môcť na svojom androidovom zariadení vychutnať hry zo starších herných konzol. Navyše už pri uvedení na trh bude iMpulse kompatibilný s niekoľkými stovkami moderných hier z Google Play Store. Kompatibilita s týmto zariadením by mala postupom času ešte rásť.

Okrem funkcií na hranie tento ovládač ponúka aj niektoré nadštandardné funkcie. Ide napríklad o možnosť vytvorenia fotografie na diaľku (ovládač slúži ako diaľkový „odpaľovač") a veľmi zaujímavá je aj možnosť prepínania práve hraných skladieb v hudobnom prehrávači. Do tretice tento prehrávač môžete použiť aj ako hľadač kľúčov, na ktorých ho máte pripnutý. Cez Bluetooth totiž aplikácia nainštalovaná vo vašom zariadení dokáže vyvolať alarm na ovládači, pomocou ktorého ho rýchlejšie nájdete (musíte však byť v dosahu BT technológie).

impulse_main.jpeg

Bezdrôtový ovládač iMpulse bude fungovať na technológii Bluetooth 2.1, čo zaručuje, že bude kompatibilný so všetkými androidovými zariadeniami a rovnako budú podporované aj všetky zariadenia s iOS. Viacerých poteší aj správa, že ovládač je „obojručný", takže ho môžu používať tak praváci, ako aj ľaváci. Veľmi zaujímavá funkcia je aj možnosť pripojiť dva ovládače k jednému zariadeniu, čo znamená, že si môžete užiť duel s vaším kamarátom, kdekoľvek budete!

Na predaj bude niekoľko verzií tohto bezdrôtového ovládača. Dostupná bude klasická plastová verzia, pre puntičkárov sa však chystá aj verzia so zlatou farbou. Ak vám kľúče často padajú z ruky, poteší vás správa, že iMpulse príde aj v kovovej konštrukcii, ktorá toho zvládne o čosi viac než tá plastová. Ďalšia potešujúca správa je aj prítomnosť fosforeskujúcich tlačidiel, ktoré budú svietiť pri hraní v noci, a tí, ktorí si pri predobjednávke priplatia, získajú aj zaujímavé tričko iMpulse.

Na záver dodáme, že odhadovaná koncová cena tejto bezdrôtovej hračky je zhruba 40 USD, čo je v prepočte asi 31 €. No ak sa poponáhľate, môžete si tento bezdrôtový ovládač objednať priamo podporením projektu na Kickstarteri, musíte však pomôcť sumou najmenej 25 USD, pričom treba uhradiť aj poštovné 15 USD.Za rovnakú cenu teda získate zariadenie o niekoľko mesiacov skôr.

Ako sa vám tento projekt pozdáva?

Zdroj: MojAndroid.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá