6.8.2014 0 Comments

ZyXEL uvádza nový rad úplne spravovaných switchov

Rad GS2210 prináša úplnú kontrolu nad sieťou pre zaistenie optimálneho výkonu hlasových, dátových a video aplikácií.

S novým radom spravovaných L2 switchov od spoločnosti ZyXEL môžu IT oddelenia malých a stredných podnikov prevziať kontrolu nad svojimi sieťami. Rad GS2210 disponuje vylepšeným rozhraním príkazového riadku (CLI), ktoré IT oddeleniam poskytuje priamu kontrolu nad celou sieťou, zrýchľuje inštaláciu switchov a zdokonaľuje priebežnú správu siete. Nový rad je ideálny pre sektor výrobný, logistický a pre hotelové siete, ale aj nemocnice alebo pre dohľadové siete na báze IP s hlasovými, dátovými a video aplikáciami náročnými na prenosovú kapacitu.

Integrácia dátovej, hlasovej a video komunikácie do jedinej siete znamená nie len efektívnejšiu komunikáciu a správu, ale tiež nižšie celkové náklady daného riešenia pre podniky. Práve z toho dôvodu rastúci počet podnikov, vzdelávacích inštitúcií a hotelov zavádza služby založené na protokole IP ako sú VoIP, videokonferencie, IP dohľad a televízie IPTV. Takéto riešenia však prinášajú rad náročných úloh, kedy IT špecialisti musia zaistiť konzistentnú výkonnosť kritických aplikácií a dostatočnú izoláciu a zabezpečenie siete, a riadenie sieťovej prevádzky tak, aby boli splnené požiadavky rôznych služieb a aplikácií.

Rad GS2210 disponuje rozhraním CLI. Toto rozhranie poskytuje úplnú kontrolu nad riadením prevádzky, správou šírky pásma a monitoringom siete, čím skracuje dobu potrebnú pre inštaláciu a zjednodušuje riadenie siete.

Rad GS2210 obsahuje tiež pokročilé obranné mechanizmy ako sú kontrola zdrojových IP adries, sledovanie DHCP (DHCP snooping) a inšpekcia ARP, ktoré zaisťujú vysoko zabezpečené a odolné sieťové prostredie. IT oddelenia tak môžu kontrolovať a monitorovať prístup k sieti, zisťovať a blokovať zámerné sieťové útoky a predchádzať tomu, aby bol switch vyradený z prevádzky obsluhou nezmyselných požiadaviek (DDoS útoky).

„Integrácia viacerých rôznych aplikácií do IP siete môže priniesť mnohým podnikom jasné výhody. Ide najmä o hlasovú komunikáciu či dohľad na báze IP. To však znamená, že firmy ďaleko viac závisia na svojich sieťach a preto spoľahlivosť a dostupnosť sietí sú teda oveľa dôležitejšie," uviedol Martin Bratičák, Head of Channel CEE spoločnosti ZyXEL. „Produkty GS2210 IT oddeleniam pomôžu túto spoľahlivosť a dostupnosť zaistiť a poskytnú im kontrolu nutnú pre vytvorenie spoľahlivej, vysoko zabezpečenej a efektívnej siete, ktorá dokáže spĺňať potreby podniku teraz aj v budúcnosti."

Rad obsahuje modely s 28 alebo 50 portami s konektivitou GbE RJ-45, GbE SFP a GbE combo (RJ-45/SFP). K dispozícii sú tiež modely s napájaním PoE (Power Over Ethernet), ktorý ponúka celkový príkon 375 wattov. Tento rad je preto ideálnym riešením pre napájanie širokého spektra zariadení ako sú prístupové body, IP videotelefóny či produkty pre IP dohľad. Dokonale sa hodia pre organizácie s viac než 150 užívateľmi a vďaka duálnej sade protokolov (IPv4 a IPv6) a hostiteľovi IPv6 je možné tieto produkty nainštalovať už dnes, a neskôr je jednoduché ich previesť na novú generáciu internetových protokolov.

Rad GS2210 je celkom kompatibilný s koncepciou ZyXEL One Network, ktorá switchu umožňuje jednoducho zistiť ďalšie produkty a riešenia ZyXEL v sieti. Správa a riadenie siete sú vďaka tomu ešte jednoduchšie.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

VESMÍR: Sonda Cassini poslala snímky Saturnu z novej obežnej dráhy

07.12.2016 16:09

Vesmírna sonda Cassini poslala na Zem prvé snímky zo svojej novej obežnej dráhy okolo Saturnu, na ktorú sa dostala 30. novembra v rámci záverečnej fázy svojej misie. Na fotografiách je vidno búrku v t ...

Tlačové správy

CAT S30 s držiakom a autonabíjačkou v ponuke operátora O2 a Telekom

07.12.2016 09:40

Do portfólia operátorov O2 a Telekom prichádza rozšírené balenie CAT S30 s pribaleným držiakom do auta a autonabíjačkou zdarma. Odolný smartfón s armádnym štandardom 810G s bezplatným príslušenstvom s ...

Tlačové správy

Synology uvádza DiskStation DS3617xs. Centralizujte vaše dáta doslova na svojom pracovnom stole

07.12.2016 09:30

Spoločnosť Synology® Inc. dnes uvádza na trh DiskStation DS3617xs, 12-šachtový NAS server rozšíriteľný až do kapacity 36 pevných diskov. Prináša vysoký výkon v rýchlosti až 2 358 MB/s pri čítaní a pod ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá