16.4.2014 0 Comments

ZyXEL reaguje na potenciál internetu vecí (IoT) prístupovým bodom NWA5301-NJ

Spoločnosť ZyXEL Communications, popredný dodávateľ sieťových a komunikačných riešení, reaguje na rýchlo sa rozvíjajúci „internet vecí" (IoT). Uvádza na trh bezdrôtový prístupový bod NWA5301-NJ, ktorý disponuje troma ethernetovými portami a podporou hlasových služieb a preto je ideálny pre pripojenie viacerých koncových bodov v domácnostiach, izbách pre hostí, školských triedach či na pracoviskách. Skrátka všade tam, kde je potrebné umožniť používanie siete Wi-Fi a niekoľko internetových zariadení s ethernetovým pripojením.

Pokiaľ je zariadenie NWA5301-NJ nainštalované napríklad v hotelovej izbe, je možné k nemu priamo pripojiť inteligentný televízor, tablet alebo notebook a IP telefón s napájaním PoE (Power over Ethernet). A to znamená, že tieto zariadenia môžete nepretržite používať s vyššími rýchlosťami pre streamované video, sťahovanie súborov a plynulou, neprerušovanou hlasovou komunikáciou. Pomocou tohto prístupového bodu je možné pripojiť aj ďalšie produkty IoT ako sú chladničky a minibary, interaktívne tabule a displeje v školách, aj inteligentné televízory a ovládacie systémy pre vykurovanie, osvetlenie, zabezpečenie a kontrolu vstupu v domácnostiach. Okrem toho zaisťuje pre niekoľko zariadení vynikajúcu dvojpásmovú bezdrôtovú konektivitu štandardu 802.11n s veľkým dosahom.

Martin Bratičák, Head of Channel CEE spoločnosti ZyXEL predpokladá, že sa v nasledujúcich 12 mesiacoch pre tento prístupový bod rýchlo rozvinie príležitosť na trhu. „Cítime, že produkt NWA5301-NJ, ktorý sme vyvinuli v priamej reakcii na ohlasy našich zákazníkov a partnerov, má naozaj značný a rýchlo rastúci potenciál. Na trhu nepochybne existuje dopyt po prístupovom bode, ktorý podporí Wi-Fi pomocou priechodnej konektivity pre zariadenia s napájaním PoE. NWA5301-NJ pritom predstavuje jednoduché, komfortné a účinné riešenie, ktoré tieto požiadavky spĺňa už dnes. A to znamená jasnú okamžitú príležitosť pre partnerov spoločnosti ZyXEL."

Pripravuje taktiež pôdu pre rozvoj skutočne zaujímavého trhu v nasledujúcich piatich rokoch, dodáva Bratičák. „V súčasnosti sa síce požiadavka na podporu zariadení IoT objavuje predovšetkým vo vertikálnych odvetviach ako sú pohostinské služby a vzdelávanie, ale dopyt po príslušných funkciách už zaznamenávame aj na širšom trhu. Je zrejmé, že zo všeobecnejšieho pohľadu hrá významnú úlohu v oblasti IoT fenomén BYOD.

IoT začíname vnímať ako skutočný hnací motor trhu. Konektivita tak získava celkom nový rozmer, pretože dostupné napájanie a trvalé pripojenie k internetu bude potrebovať väčší počet zariadení - inteligentné televízory a IP telefóny v hotelových izbách, IP bezpečnostné kamery, digitálne videorekordéry či regulátory elektriny na vykurovanie v domácnostiach alebo interaktívne tabule, tlačiarne a úložiská NAS v školách.

Potenciál je obrovský. Podľa spoločnosti Gartner bude mať trh IoT zariadení do roku 2020 hodnotu 300 miliárd USD - a všetky tieto produkty budú potrebovať pripojenie nie len k internetu, ale tiež ku zdroju napájania. AP NWA5301-NJ prináša obe tieto možnosti v jednom praktickom zariadení. Preto tento produkt - spolu s radom Wi-Fi produktov s napájaním PoE, ktoré teraz vyvíjame - považujeme za veľmi významný zdroj príjmov pre spoločnosť ZyXEL a jej partnerov v budúcich niekoľkých rokoch."

NWA5301-NJ je unifikovaný prístupový bod, ktorý je možné použiť samostatne alebo spolu s kontrolérmi ZyXEL NXC2500 a NXC5500 v rámci širšej bezdrôtovej siete. Zapojiť ich je možné do ľubovoľnej štandardnej zásuvky v EÚ. Pomocou bezpečnej inštalácie bez zbytočnej spleti káblov tak všetky IP zariadenia získajú praktický prístup ku káblovému aj bezdrôtovému pripojeniu. Uchytenie je kompatibilné s väčšinou bežne používaných inštalačných krabíc podľa noriem EÚ.

K dispozícii sú tri káblové ethernetové pripojenia - jedným z nich je priechodný PoE port, ktorý je možné využiť pre napájanie zariadení ako sú IP telefóny, AP alebo IP kamery. Pomocou svojej antény zariadenie NWA5301-NJ spoľahlivo podporuje niekoľko pridružení k bezdrôtovej sieti na ploche až 165 metrov štvorcových. Priechodný port vedľa IP telefónov podporuje tiež klasické analógové telefóny. Dvojpásmová technológia a podpora až ôsmich identifikátorov SSID potom prinášajú dodatočnú flexibilitu, pretože umožňujú vytvoriť viacero bezdrôtových sietí LAN.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Asseco Central Europe po 10 rokoch sťahuje akcie z poľskej burzy

05.12.2016 10:13

Prvá slovenská firma priamo kótovaná na zahraničnej burze sťahuje svoje akcie z trhu. Po desiatich rokoch na varšavskej burze totiž končí skupina Asseco Central Europe, ktorá síce stále sídli v Bratis ...

Tlačové správy

Huawei spúšťa vianočnú kampaň „#BePresent: odložte smartfóny a venujte sa svojim blízkym“

05.12.2016 09:10

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší svetový výrobca smartfónov, spúšťa vianočnú kampaň #BePresent. Tá vyzýva ľudí, aby cez Vianoce odložili mobilné telefóny a trávili čas so svojimi blízkymi. Tým skutoč ...

Tlačové správy 1

WiFi v taxíku? HOPIN s Orangeom ho prinášajú bezplatne

05.12.2016 09:00

HOPIN v spolupráci s Orangeom prinášajú zákazníkom vyšší komfort pri cestovaní a možnosť byť #vsadeonline. Vo vybraných vozidlách bude dostupné bezplatné WiFi pripojenie. Celkovo 15 vozidiel HOPIN ta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá