16.4.2014 0 Comments

ZyXEL reaguje na potenciál internetu vecí (IoT) prístupovým bodom NWA5301-NJ

Spoločnosť ZyXEL Communications, popredný dodávateľ sieťových a komunikačných riešení, reaguje na rýchlo sa rozvíjajúci „internet vecí" (IoT). Uvádza na trh bezdrôtový prístupový bod NWA5301-NJ, ktorý disponuje troma ethernetovými portami a podporou hlasových služieb a preto je ideálny pre pripojenie viacerých koncových bodov v domácnostiach, izbách pre hostí, školských triedach či na pracoviskách. Skrátka všade tam, kde je potrebné umožniť používanie siete Wi-Fi a niekoľko internetových zariadení s ethernetovým pripojením.

Pokiaľ je zariadenie NWA5301-NJ nainštalované napríklad v hotelovej izbe, je možné k nemu priamo pripojiť inteligentný televízor, tablet alebo notebook a IP telefón s napájaním PoE (Power over Ethernet). A to znamená, že tieto zariadenia môžete nepretržite používať s vyššími rýchlosťami pre streamované video, sťahovanie súborov a plynulou, neprerušovanou hlasovou komunikáciou. Pomocou tohto prístupového bodu je možné pripojiť aj ďalšie produkty IoT ako sú chladničky a minibary, interaktívne tabule a displeje v školách, aj inteligentné televízory a ovládacie systémy pre vykurovanie, osvetlenie, zabezpečenie a kontrolu vstupu v domácnostiach. Okrem toho zaisťuje pre niekoľko zariadení vynikajúcu dvojpásmovú bezdrôtovú konektivitu štandardu 802.11n s veľkým dosahom.

Martin Bratičák, Head of Channel CEE spoločnosti ZyXEL predpokladá, že sa v nasledujúcich 12 mesiacoch pre tento prístupový bod rýchlo rozvinie príležitosť na trhu. „Cítime, že produkt NWA5301-NJ, ktorý sme vyvinuli v priamej reakcii na ohlasy našich zákazníkov a partnerov, má naozaj značný a rýchlo rastúci potenciál. Na trhu nepochybne existuje dopyt po prístupovom bode, ktorý podporí Wi-Fi pomocou priechodnej konektivity pre zariadenia s napájaním PoE. NWA5301-NJ pritom predstavuje jednoduché, komfortné a účinné riešenie, ktoré tieto požiadavky spĺňa už dnes. A to znamená jasnú okamžitú príležitosť pre partnerov spoločnosti ZyXEL."

Pripravuje taktiež pôdu pre rozvoj skutočne zaujímavého trhu v nasledujúcich piatich rokoch, dodáva Bratičák. „V súčasnosti sa síce požiadavka na podporu zariadení IoT objavuje predovšetkým vo vertikálnych odvetviach ako sú pohostinské služby a vzdelávanie, ale dopyt po príslušných funkciách už zaznamenávame aj na širšom trhu. Je zrejmé, že zo všeobecnejšieho pohľadu hrá významnú úlohu v oblasti IoT fenomén BYOD.

IoT začíname vnímať ako skutočný hnací motor trhu. Konektivita tak získava celkom nový rozmer, pretože dostupné napájanie a trvalé pripojenie k internetu bude potrebovať väčší počet zariadení - inteligentné televízory a IP telefóny v hotelových izbách, IP bezpečnostné kamery, digitálne videorekordéry či regulátory elektriny na vykurovanie v domácnostiach alebo interaktívne tabule, tlačiarne a úložiská NAS v školách.

Potenciál je obrovský. Podľa spoločnosti Gartner bude mať trh IoT zariadení do roku 2020 hodnotu 300 miliárd USD - a všetky tieto produkty budú potrebovať pripojenie nie len k internetu, ale tiež ku zdroju napájania. AP NWA5301-NJ prináša obe tieto možnosti v jednom praktickom zariadení. Preto tento produkt - spolu s radom Wi-Fi produktov s napájaním PoE, ktoré teraz vyvíjame - považujeme za veľmi významný zdroj príjmov pre spoločnosť ZyXEL a jej partnerov v budúcich niekoľkých rokoch."

NWA5301-NJ je unifikovaný prístupový bod, ktorý je možné použiť samostatne alebo spolu s kontrolérmi ZyXEL NXC2500 a NXC5500 v rámci širšej bezdrôtovej siete. Zapojiť ich je možné do ľubovoľnej štandardnej zásuvky v EÚ. Pomocou bezpečnej inštalácie bez zbytočnej spleti káblov tak všetky IP zariadenia získajú praktický prístup ku káblovému aj bezdrôtovému pripojeniu. Uchytenie je kompatibilné s väčšinou bežne používaných inštalačných krabíc podľa noriem EÚ.

K dispozícii sú tri káblové ethernetové pripojenia - jedným z nich je priechodný PoE port, ktorý je možné využiť pre napájanie zariadení ako sú IP telefóny, AP alebo IP kamery. Pomocou svojej antény zariadenie NWA5301-NJ spoľahlivo podporuje niekoľko pridružení k bezdrôtovej sieti na ploche až 165 metrov štvorcových. Priechodný port vedľa IP telefónov podporuje tiež klasické analógové telefóny. Dvojpásmová technológia a podpora až ôsmich identifikátorov SSID potom prinášajú dodatočnú flexibilitu, pretože umožňujú vytvoriť viacero bezdrôtových sietí LAN.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Prieskum GfK Consumer Climate Europe: náladu spotrebiteľov ovplyvňuje neistota

25.10.2016 10:50

Výsledky prieskumu GfK zisťujúce spotrebiteľskú klímu v Európe v treťom štvrťroku 2016 Najväčším medzinárodným problémom bolo v treťom štvrťroku rozhodnutie Britov odísť z Európskej únie. Diskusiu v  ...

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Týždne 4ky štartujú aj na jeseň: Zákazníci z vybraných pôšt neodídu naprázdno

25.10.2016 10:30

Pre veľký úspech prvých Týždňov 4ky sa štvrtý mobilný operátor rozhodol túto marketingovú akciu zopakovať. 4ka v spolupráci so Slovenskou poštou  rozšírila počet zapojených pobočiek až na 152. V hre b ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá