30.7.2014 0 Comments

ZyXEL predstavuje nový rad switchov s webovou správou

Spoločnosť ZyXEL Communications predstavila svoju novú radu switchov s webovou správou. Rad GS1920, ktorá je nástupcom vysoko oceňovaného radu ZyXEL 1910, prináša vylepšené zabezpečenie, vyššia dostupnosť siete a vynikajúcu funkciu inteligentného napájania. Ide o robustné, a pritom flexibilné produkty, a teda o ideálne riešenie pre malé a stredné podniky aj pre subjekty ako hotely či školy, ktoré potrebujú vysoko výkonné siete schopné rýchlo rásť podľa rozsahu ich činnosti.

Rad GS1920, obsahujúci modely s 28 a 50 portami, ponúka komplexnú ochranu prístupu a jednoduché a bezpečné riadenie siete. Vďaka funkcii "intrusion lock" slúžiaci proti neoprávnenému prístupu dokáže táto rada detekovať stav pripojenia a zaisťovať zabezpečenie portov. Podporuje tiež autentizáciu pomocou protokolu 802.1X so serverom RADIUS a je schopná vykonávať monitorovanie, filtrovanie a kontrolu (policing) všetkého prevádzky v rámci rovnakej podsiete, čím dosahuje ešte vyššie úrovne zabezpečenia.

Kritické podnikové aplikácie a dáta v malých a stredných firmách sú závislé na funkčnosti sietí, preto sú narušenie a výpadky siete neprijateľné. Rad GS1920 zaisťuje nepretržitú konektivitu prostredníctvom funkcií Loop Guard, ktorá bráni narušeniu pri prepínaní medzi slučkami, IP Source Guard, ktorá sieť chráni pred útokmi založenými na falšovanie MAC adries a správ protokolu ARP, a ochrana preťaženie procesora, ktorá zaručuje funkčnosť siete aj v dobe, kedy je systém terčom útoku.

Produkty radu GS1920 patrí k nemnohých spravovaným prepínačoch, ktoré podporujú funkciu inteligentného napájania. Ak sú tieto switche nastavené do režimu spotreby, automaticky detekujú stav spotreby energie na každom zariadení a poskytujú iba taký príkon, aký je potrebný. Tým sa minimalizuje riziko nadmerného napájanie týchto zariadení, a switch s technológiou PoE (napájanie dátovým káblom) tak môže napájať viac zariadení pri nižších nákladoch na elektrinu. Celkový disponibilný príkon PoE činí 375 wattov a všetky porty podporujú technológiu PoE +.

"Malé a stredné podniky chcú mať možnosť sústrediť sa na svoju hlavnú činnosť, zlepšovanie služieb pre zákazníkov a úspešnú súťaž s konkurentmi. Nechcú, aby ich pozornosť neustále odvádzala zle fungujúcu sieť," vysvetlil Martin Bratičák, Head of Channel CEE spoločnosti ZyXEL. "Rad GS1920 to podnikom umožní. Obmedzuje totiž možnosť narušenia funkčnosti siete, ponúka vyššiu úroveň zabezpečenia a predstavuje hospodárne riešenie pre 'jedinú sieť', ktoré je ideálne pre rastúce podniky. "

Modely GS1920 sú k dispozícii s 28/50 porty a "non blocking" architektúrou zbernice.

Ako súčasť koncepcie ZyXEL One Network, ktorá sa tento rok predstavuje, bude rad GS1920 môcť využívať utilitu ZON a funkcie pre komunikáciu medzi zariadeniami, ktoré znižujú časovú a pracovnú náročnosť nastavenia siete. Rad GS1920 umožňuje vzdialenú správu "jedným kliknutím", ktorá detekuje porty prepájajúci okolité zariadenia a súčasne zobrazuje IP informácie prostredníctvom webového používateľského rozhrania. Ak zariadenie pripojené k sieti, napríklad Wi-Fi prístupový bod, správne nefunguje, správcovia ich môžu pomocou tohto rozhrania reštartovať (vrátane napájania) priamo zo switche. Okrem toho rad GS1920 podporuje technológiu iStacking, ktoré dovoľuje konfigurovať a monitorovať viac switchov inštalovaných na rôznych fyzických miestach a riešiť prípadné problémy - to všetko prostredníctvom správy s jedinou IP adresou.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Across Private Investments

08.12.2016 13:00

Skupina Across Private Investments (Across) si 9. januára 2017 pripomenie 15. výročie pôsobenia na slovenskom finančnom trhu. Špecializujeme sa na privátne investície. Pracovný tím tvoria skúsení inve ...

Tlačové správy

Nový monitor Philips s PowerSensorem nabízí ekologický výkon

08.12.2016 12:00

Společnost MMD představuje nový 24palcový LCD monitor, který zohledňuje zdraví uživatelů i naší planety. Přichází ve dvou variantách jako 240B7QPJEB a 240B7QPTEB a nabízí ekologické a uživatelsky přív ...

Tlačové správy

Nové domény si za lacnejšie kúpite aj v roku 2017

08.12.2016 11:15

Správca národnej domény .sk, spoločnosť SK-NIC, a. s., predlžuje platnosť akcií na podporu rastu počtu slovenských domén, ktorých už dnes máme na Slovensku viac ako 350-tisíc. Firmy aj jednotlivci bud ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá