18.9.2012 0 Comments

ZyXEL predstavuje miniaturní 500 Mb/s powerline

ZyXEL tento mesiac predstavil svoj prvý model radu Ethernetových adaptérov Mini Powerline (prenos dát cez elektrické káble). PLA4201 má minimálne rozmery a súčasne podporuje rýchlosť 500 Mbps - ideálna kombinácia pre domácich užívateľov, ktorí chcú streamovať multimediálne dáta s vysokým rozlíšením cez internetové pripojenie. ZyXEL týmto novým výrobkom reaguje na stále väčší dopyt po zariadeniach Powerline a rozširuje ponuku funkcií v tomto produktovom rade.

Adaptér PLA4201 využíva technológiu IEEE1901 500Mbps, ktorá zaručuje až o 60 % vyššiu spoľahlivosť pri streamovaní HD dát v porovnaní s technológiou HomePlug AV 200 Mbps Powerline. PLA4201 si napr. ľahko poradí s viacerými streamami súčasne - je možné súčasne hrať niekoľko hier, streamovať multimediálne dáta a surfovať na internete.

PLA4201 má malú veľkosť a teda neblokuje ďalšiu elektrickú zásuvku ani nevyčnieva do priestoru. PLA4201 skrýva vysoký výkon v decentnom prevedení.

PLA4201 podporuje technológiu Advanced QoS (Quality of Service), ktorá umožňuje nastaviť prioritu dát podľa typu (napr. online hranie, sledovanie videa alebo VoIP). Nastavenie zabezpečenia je rovnako jednoduché - stačí zasunúť dvojicu adaptérov do zásuviek a stlačiť tlačidlo WPS na oboch adaptéroch a prístroje okamžite naviažu spoľahlivú a zabezpečenú komunikáciu. Prenos dát je chránený 128-bitovým šifrovaním AES (Advanced Encryption Security).

PLA4201 má ekologickú konštrukciu, ktorá znižuje energetické straty až o 88 %. Keď je Ethernetový link neaktívny po dobu 60 sekúnd, adaptér automaticky aktivuje úsporný režim s príkonom iba 0,5 W.

Produktový rad Powerline je ideálnym variantom pre domáce prostredie, kde z nejakých dôvodov nie je praktické inštalovať káblovú sieťovú infraštruktúru. Miesto nových káblov stačí využiť existujúce elektrické rozvody - na pripojenie k internetu stačí elektrická zásuvka.

Informácie o adaptéri PLA4201 nájdete na webových stránkach www.zyxel.com alebo www.zyxel.sk.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá