Image
11.3.2013 0 Comments

ZyXEL predstavuje kompaktný cestovný minirouter NBG2105

Mobilní pracovníci a turisti teraz môžu jednoducho zdieľať prístup k internetu medzi notebookmi, chytrými telefónmi a tabletmi

Spoločnosť ZyXEL Communications uvádza na trh nový bezdrôtový cestovný minirouter NBG2105. Ide o praktický malý výrobok, ktorý ľuďom na služobných cestách alebo na dovolenke umožňuje zdieľať bezdrôtové pripojenie k internetu s niekoľkými ďalšími užívateľmi pomocou radu rôznych zariadení, ktoré pripojenie podporujú.

ZyXEL_NBG2105.jpg Tento nový cestovní router dovoľuje užívateľom zdržiavajúcim sa v hoteloch, ktoré ponúkajú iba káblový prístup k internetu, aby zdieľali šifrované pripojenie medzi niekoľkými notebookmi, ultrabookmi, hernými konzolami, chytrými telefónmi a tabletmi. Jeho kompaktné štýlové vyhotovenie osloví tých, ktorí cestujú pri plnení pracovných povinností alebo počas voľného času a potrebujú ľahké, jednoducho prenosné mobilné routery. Vďaka zdieľanému internetovému pripojeniu nie je potrebné platiť za niekoľko rôznych pripojení, a podniky i rodiny tak môžu dosiahnuť významné úspory.

Bezdrôtový cestovný minirouter NBG2105 ponúka režimy routera, klienta a WISP s funkciou univerzálneho opakovača (UR). Užívateľ teda môže jednoducho použiť praktický trojcestný prepínač a zvoliť si režim zodpovedajúci jeho individuálnym potrebám. Ďalej je produkt vybavený prepínačom „Clone MAC" (klonovanie adresy MAC) a tlačidlom WPS (chránené nastavenie siete Wi-Fi), ktorý užívateľom na služobných cestách umožňuje jednoducho zdieľať zabezpečený registrovaný prístup k internetu medzi niekoľkými bezdrôtovými zariadeniami.

Okrem toho dokáže bezdrôtový cestovný minirouter fungovať aj ako prenosný adaptér USB-Ethernet pre mobilné počítače, ktoré nemajú vstavaný ethernetový port. Užívatelia tak môžu ťažiť z maximálnej flexibility pre pripojenie mobilných zariadení kedykoľvek a kdekoľvek.

Celkom nový cestovný minirouter prichádza s výhodou, ktorá je k dispozícii iba u ZyXELu: zariadenie je totiž dodávané s USB adaptérom do zásuvky vybaveným Micro-USB káblom a zástrčkami niekoľkých tvarov. To znamená, že môže fungovať v rôznych krajinách, kde sa používajú rôzne typy elektrických zásuviek. Táto exkluzívna kombinácia nie len prináša nesmiernu mobilitu pre pripojenie k internetu, ale rieši tiež problémy s dobíjaním mobilných zariadení.

Cestovný router NBG2105 ponúka inteligentné ekologické funkcie, ktoré znižujú prevádzkové náklady a súčasne šetria životné prostredie: zariadenie rozpoznáva stav pripojenia a dĺžku pripojených ethernetových káblov a podľa nich automaticky reguluje spotrebu energie. Pokiaľ nie je zistený žiadny aktívny dátový prenos, router sa automaticky prepne do úsporného režimu, čím zamedzí plytvaniu energiou a teda zníži účty za elektrinu. Okrem toho dokáže NBG2105 zistiť aj dĺžku pripojeného ethernetového kábla a podľa nej upraviť spotrebu. Čím je ethernetový kábel kratší, tým menej energie sa spotrebuje a tým nižšie sú aj náklady.

Podrobnosti o produkte nájdete na webovej stránke o NBG2105. Informácie o dostupnosti vám poskytne tiež miestny obchodný zástupca spoločnosti ZyXEL.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá