Image
11.3.2013 0 Comments

ZyXEL predstavuje kompaktný cestovný minirouter NBG2105

Mobilní pracovníci a turisti teraz môžu jednoducho zdieľať prístup k internetu medzi notebookmi, chytrými telefónmi a tabletmi

Spoločnosť ZyXEL Communications uvádza na trh nový bezdrôtový cestovný minirouter NBG2105. Ide o praktický malý výrobok, ktorý ľuďom na služobných cestách alebo na dovolenke umožňuje zdieľať bezdrôtové pripojenie k internetu s niekoľkými ďalšími užívateľmi pomocou radu rôznych zariadení, ktoré pripojenie podporujú.

ZyXEL_NBG2105.jpg Tento nový cestovní router dovoľuje užívateľom zdržiavajúcim sa v hoteloch, ktoré ponúkajú iba káblový prístup k internetu, aby zdieľali šifrované pripojenie medzi niekoľkými notebookmi, ultrabookmi, hernými konzolami, chytrými telefónmi a tabletmi. Jeho kompaktné štýlové vyhotovenie osloví tých, ktorí cestujú pri plnení pracovných povinností alebo počas voľného času a potrebujú ľahké, jednoducho prenosné mobilné routery. Vďaka zdieľanému internetovému pripojeniu nie je potrebné platiť za niekoľko rôznych pripojení, a podniky i rodiny tak môžu dosiahnuť významné úspory.

Bezdrôtový cestovný minirouter NBG2105 ponúka režimy routera, klienta a WISP s funkciou univerzálneho opakovača (UR). Užívateľ teda môže jednoducho použiť praktický trojcestný prepínač a zvoliť si režim zodpovedajúci jeho individuálnym potrebám. Ďalej je produkt vybavený prepínačom „Clone MAC" (klonovanie adresy MAC) a tlačidlom WPS (chránené nastavenie siete Wi-Fi), ktorý užívateľom na služobných cestách umožňuje jednoducho zdieľať zabezpečený registrovaný prístup k internetu medzi niekoľkými bezdrôtovými zariadeniami.

Okrem toho dokáže bezdrôtový cestovný minirouter fungovať aj ako prenosný adaptér USB-Ethernet pre mobilné počítače, ktoré nemajú vstavaný ethernetový port. Užívatelia tak môžu ťažiť z maximálnej flexibility pre pripojenie mobilných zariadení kedykoľvek a kdekoľvek.

Celkom nový cestovný minirouter prichádza s výhodou, ktorá je k dispozícii iba u ZyXELu: zariadenie je totiž dodávané s USB adaptérom do zásuvky vybaveným Micro-USB káblom a zástrčkami niekoľkých tvarov. To znamená, že môže fungovať v rôznych krajinách, kde sa používajú rôzne typy elektrických zásuviek. Táto exkluzívna kombinácia nie len prináša nesmiernu mobilitu pre pripojenie k internetu, ale rieši tiež problémy s dobíjaním mobilných zariadení.

Cestovný router NBG2105 ponúka inteligentné ekologické funkcie, ktoré znižujú prevádzkové náklady a súčasne šetria životné prostredie: zariadenie rozpoznáva stav pripojenia a dĺžku pripojených ethernetových káblov a podľa nich automaticky reguluje spotrebu energie. Pokiaľ nie je zistený žiadny aktívny dátový prenos, router sa automaticky prepne do úsporného režimu, čím zamedzí plytvaniu energiou a teda zníži účty za elektrinu. Okrem toho dokáže NBG2105 zistiť aj dĺžku pripojeného ethernetového kábla a podľa nej upraviť spotrebu. Čím je ethernetový kábel kratší, tým menej energie sa spotrebuje a tým nižšie sú aj náklady.

Podrobnosti o produkte nájdete na webovej stránke o NBG2105. Informácie o dostupnosti vám poskytne tiež miestny obchodný zástupca spoločnosti ZyXEL.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá