29.1.2014 0 Comments

ZyXEL predpovedá v roku 2014 prudký nárast záujmu o služby vektorizovaného VDSL2

Spoločnosť ZyXEL Communications, jeden z popredných dodávateľov zariadení CPE pre odvetvie širokopásmových služieb predpovedá, že v roku 2014 dôjde k razantnému nárastu počtu služieb vektorizovaného VDSL2 ponúkaných v Európe. Táto prognóza vychádza zo zvýšeného záujmu poskytovateľov internetových služieb (ISP) o jej najnovšie integrované prístupové zariadenia, ktorý sa prejavil v posledných týždňoch roku 2013.

Martin Bratičák, Head of Channel CEE spoločnosti ZyXEL hovorí, že teraz prebieha rad pilotných testov, čo povedie k spusteniu mnohých nových služieb v nasledujúcich mesiacoch.

„V súčasnosti sa v mnohých európskych krajinách zvyšuje tempo zavádzania optických sietí a poskytovatelia služieb sa začínajú zaujímať o to, ako získať náskok pred konkurenciou. V posledných týždňoch roku 2013 sa na nás obracal rastúci počet ISP, ktorí mali záujem o naše riešenia pre vektorizované VDSL2. Niektorí z nich sú už v pokročilej fáze vyhodnocovania a preto predpokladáme, že v nasledujúcich šiestich mesiacoch bude sprevádzkovaný rad nových služieb. Bolo by to podivné, kedy služby na báze vektorizácie neboli do konca roka 2014 k dispozícii vo väčšine významných krajín."

Vektorizované VDSL2 poskytovateľom umožňuje, aby zákazníkom ponúkli rýchlosť pre sťahovanie až 100 Mb/s, rozšírili dostupnosť vysokorýchlostných služieb pre viacerých zákazníkov a ponúkali stabilnejšiu škálu rýchlostí širokopásmového prenosu v sieťach typu FTTC a FTTN. „Vektorizované VDSL2 prináša poskytovateľom internetových služieb výraznú flexibilitu a zvyšuje ich dosah - ako fyzický, tak z hľadiska potenciálnej zákazníckej základne," uvádza Bratičák. „Všade sa rozširuje používanie televízie s vysokým rozlíšením a streamovaného videa, ako aj hranie interaktívnych 3D hier. To znamená, že bude existovať silný dopyt domácich užívateľov po prémiových službách. Poskytovatelia, ktorí na trh uvedú spoľahlivé a cenovo dostupné služby ako prví, sa výrazne odlíšia od ostatných a získajú jasnú konkurenčnú výhodu."

Potenciál vektorizácie začínajú v širšej miere chápať aj koncoví zákazníci, poznamenáva Bratičák. „Všímame si, že o vektorizovanom VDSL2 vychádza viacej článkov v časopisoch a je častejšie spomínané taktiež v diskusiách na webe. Medzi spotrebiteľmi sa zvyšuje povedomie o potenciálnych prínosoch a to vyústi do zvedavosti a následne do dopytu po službách. ISP musia byť pripravení tento dopyt uspokojiť."

ZyXEL, ktorý už je jedným z popredných svetových dodávateľov zariadení VDSL, v októbri minulého roka na akcii Broadband World Forum Europe oficiálne predstavil svoje integrované prístupové zariadenia (IAD) VMG8924-B10A, ktoré podporuje ako vektorizované VDSL2, tak aj dvojpásmový bezdrôtový štandard 802.11ac/n. Vtedy už bolo toto zariadenie testované radom poskytovateľov služieb a od tej doby sa na spoločnosť ZyXEL obrátilo mnoho ďalších s otázkami na možnosť získať produkty pre testovanie a hodnotenie.

Popri zariadeniu VMG8924-B10A ponúka ZyXEL taktiež kompletný rad riešenia pre VDSL2, vrátane VDSL2 brány vstupnej úrovne VMG1312. Tá poskytovateľom internetových služieb dovoľuje ponúkať nízkonákladový variant VDSL, ktorý im pomáha udržať si zákazníkov, poskytovať vyššiu úroveň služieb a lepšie sa pripraviť na budúcnosť. Produkt VMG4325 potom prichádza s rozšírenou konektivitou štandardu 802.11n a s podporou združovania niekoľkých vedení (VDSL2 bonding). Vďaka tomu môžu poskytovatelia zákazníkom ponúknuť ešte viacej možností.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá