Image
27.1.2015 0 Comments

ZyXEL na klinikách aj v hoteloch

Obchodné siete, ale aj špecializované prevádzky, ako sú medicínske zariadenia, dnes treba prepájať tak, aby bol prenos dát bezpečný a zároveň odolný proti výpadku niektorej z internetových liniek. ZyXEL vytvoril infraštruktúru pre Kliniku reprodukčnej medicíny a gynekológie.

Internetová sieť prepája Brno s Ostravou. Na tento účel bolo potrebné vymeniť riešenia od rôznych výrobcov a v rámci čo najlepšej kompatibility ich spojiť pod zariadenia od jedného výrobcu. Základom sú sieťové firewally ZyWALL USG 200 a 50, dimenzované podľa plánovanej náročnosti vnútornej siete, ktorú majú chrániť. Každý z firewallov sa napája na switch ZyXEL GS1910-24.

Takto je pripravených 24 gigabitových portov LAN s možnosťou voliteľného 10 Gb uplinku. Konfigurácia týchto switchov je rôzna, základná odlišnosť je v počte gigabitových portov. Maximum pre túto sériu je 48 portov. V rámci vysokého zaťaženia a väčšieho počtu pripojených zariadení je tu podpora automatického riadenia spotreby na každom z portov a automatická regulácia ich spotreby. Zároveň je tu podpora napájania portov až do 30 W na každý port. Ostatné sieťové moduly nie sú potom závislé od inštalácie v blízkosti elektrickej siete.

ZyWALL Unified Security Gateway - prvý bod ochrany konektivity vo firme

Základom je takisto vytvorenie sietí Wi-Fi. Na tento účel je za prvý switch nainštalovaný Wi-Fi kontrolér ZyXEL NXC2500. Ten umožňuje spravovať až 8 prístupových bodov s možnosťou zvýšenia ich počtu až na 64. Tieto prístupové body sa potom nainštalujú za ďalšie uvedené gigabitové switche a dajú sa riadiť z jedného miesta. Týka sa to modelov radu Unified, Unified Pro a Managed.

Softvér na správu kontroléra okrem konfigurácie ostatný access pointov sleduje ich zaťaženie a na základe správy signálu pomáha optimalizovať ich rozmiestnenie. Kvalita signálu je zobrazená aj v grafickej forme. Použiť sa dá napríklad prístupový bod ZyXEL NWA5121-N v podobe detektora dymu. Inštalácia teda nepôsobí rušivo a z pohľadu optimalizácie šírenia signálu je strop ideálny na ich inštaláciu v miestnostiach. Dôležitým faktorom pri plánovaní bolo vytvoriť bezpečnú sieť pre zamestnancov, no klientom zároveň sprístupniť internetové pripojenie.

Na infraštruktúre s týmito štyrmi typmi zariadení nebol problém vytvoriť viacero hosťovských sietí na prístup do internetu a blokovanie prístupu do internej LAN. Práve spomínaný kontrolér obsahuje aj generátor prístupových údajov na bezdrôtovú sieť. Toto riešenie je teda vhodné aj do hotelov, kde používatelia dostávajú unikátne kódy na obdobie svojho pobytu na základe priezviska alebo čísla izby.

Hotelová sieť

Internetové pripojenie v hoteli je častejším predmetom diskusie a kritiky ako typ postele a výbava izby. Aj tu sa ZyXEL angažuje a pripravil riešenie na zabezpečenie jednotného pokrytia celého hotela, nielen recepcie alebo konferenčných miestností. ZyXEL UAG5100 je unifikovaná prístupová brána vhodná aj pre reštaurácie. Skrátka, všade tam, kde treba zabezpečiť veľký počet simultánnych pripojení.

Toto riešenie podporuje až 500 pripojení v jednom čase, po zakúpení licencie sa dá ich počet zvýšiť na 800. V základnej výbave podporuje 10 predplatených účtovacích plánov. Tie môžu mať upravené rýchlosti, trvanie pripojenia a, samozrejme, vlastné nastavenie ceny. Platiť sa dá cez PayPal alebo platobnou kartou. Tento systém okrem iného vidieť aj na letiskách. Vstavaný kontrolér WLAN umožňuje riadiť 16 AP, po dokúpení licencie aj dvojnásobný počet prístupových bodov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie 1

Tipy na darčeky pod stromček: Hodinky, klávesnica, slúchadlá...

22.12.2016 00:16

Hľadáte inšpiráciu na darčeky pre svojich blízkych? Možno vám príde vhod náš redakčný výber produktov, ktoré by každý z nás v redakcii chcel nájsť pod stromčekom, prípadne ich odporúča ostatným pre ic ...

Recenzie

Tipy na darčeky pod stromček: Smartfón, fotoaparáty a kamery

16.12.2016 00:12

Hľadáte inšpiráciu na darčeky pre svojich blízkych? Možno vám príde vhod náš redakčný výber produktov, ktoré by každý z nás v redakcii chcel nájsť pod stromčekom, prípadne ich odporúča ostatným pre ic ...

Recenzie

Tipy na darčeky pod stromček: Notebooky, tablety a monitory

14.12.2016 00:12

Hľadáte inšpiráciu na darčeky pre svojich blízkych? Možno vám príde vhod náš redakčný výber produktov, ktoré by každý z nás v redakcii chcel nájsť pod stromčekom, prípadne ich odporúča ostatným pre ic ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá