26.3.2014 0 Comments

ZyXEL na MWC 2014 predstavil inovatívny protokol pre vzdialenú správu LTE

Spoločnosť ZyXEL Communications na Svetovom mobilnom kongrese (Mobile World Congress, MWC) 2014 predstavila svoj ​​najnovší protokol pre vzdialenú správu LTE (LTE Remote Protocol). Tento protokol predstavuje skutočný prielom, ktorého ZyXEL dosiahol pri integrácii vývoja zariadení xDSL CPE so špičkovou technológiou LTE. Na veľtrhu MWC, ktorý sa konal koncom februára vo Fira Gran Via v španielskej Barcelone, vystavoval ZyXEL v hale 5 na stánku 5G10. ZyXEL je poprednou svetovou spoločnosťou v odbore širokopásmových sieťových technológií. Už viac ako 25 rokov ponúka rozsiahle portfólio riešení pre drôtové i bezdrôtové siete širokému spektru zákazníkov - od poskytovateľov telekomunikačných služieb cez malé a stredné podniky až po domácnosti.

Inovatívne ZyXEL LTE Remote Protocol možno aktivovať v interiérových zariadeniach xDSL CPE od spoločnosti ZyXEL alebo v rôznych bránach, a to vo forme webového portálu pre ďalšie LTE produkty, napríklad vonkajšie zariadenia CPE. Pomocou tohto protokolu je možné vzdialene spravovať vonkajšej LTE jednotky (ODU), nainštalované v exteriéri.

Na veľtrhu MWC ZyXEL predstavil svoje kompletné LTE portfólio, vrátane prenosných mobilných zariadení, LTE routerov, interiérových zariadení VoIP IAD či vonkajších dátových routerov. LTE riešení spoločnosti ZyXEL sú navrhnuté tak, aby domácim aj podnikovým užívateľom umožnil bezproblémové využívanie bezdrôtových technológií a pomáhala im zostávať neustále v spojení. Rad LTE routerov od ZyXELu podporuje duálny režim i niekoľko frekvenčných pásiem a umožňuje rozsiahle pokrytie sieťou. Vďaka duálnemu režimu sa routery rady ZyXEL 4G LTE dokážu nielen pripojiť k sieťam 4G LTE, ale v prípade, že sieť 4G LTE ešte nie je k dispozícii, môžu pracovať aj v režime 3G. Routery rady ZyXEL 4G LTE podporujú viac frekvenčných pásiem LTE, a teda ponúkajú flexibilitu, pokiaľ ide o podporu rôznych pásiem používaných rôznymi operátormi. LTE produkty spoločnosti ZyXEL obsahujú tiež vyspelú funkciu QoS (Quality of Service) určenú pre služby typu "triple play" (televízia, internet, telefón). Okrem toho sú prostredníctvom protokolu ZyXEL LTE Remote Protocol vysoko integrované so vzdialenou správou.

Spoločnosť ZyXEL rozumie všadeprítomné dopytu koncových užívateľov po pripojení. Na veľtrhu MWC 2014 tak prvýkrát verejne predstavila najnovší prenosný kompaktný LTE router (WAH7204), ktorý podporuje technológiu LTE kategórie 4. Produkt WAH7204 ponúka možnosť napájania jednak malými batériami a jednak externými batériami typu power bánk. S batériou "power bank" je možné byť pripojený až 24 hodín a užívatelia na cestách tak môžu urýchliť prenos a väčšieho pokrytia prostredníctvom vysokorýchlostnej služby 4G LTE so záložným pripojením 3G.

Ďalším produktom, ktorý je na MWC 2014 v strede pozornosti, je multi-WAN brána SBG3600, určená pre malé podniky. SBG3600 sa vďaka flexibilnej konektivite multi-WAN dokáže prispôsobiť rôznym rozhraním pre pripojenie k internetu. Umožňuje pripojenie pomocou VDSL2/ADSL2 + a obsahuje GbE WAN port s rozhraním SPE a jeden vstavaný port LTE WAN.

Pokiaľ ide o infraštruktúru pre telekomunikačných operátorov, ponúka ZyXEL zariadenie CPE pre malé bunky UMTS s najnovšou technológiou 802.11ac a zariadení CPE pre malé bunky LTE, ktorá operátorom umožňujú znížiť zaťaženie mobilnými dátovými prenosmi, ako aj rozšíriť pokrytie a zvýšiť hustotu užívateľov. Tieto zariadenia CPE pre malé bunky využívajú existujúce širokopásmové služby v domácnosti, ako sú DSL alebo káblové siete, pre zníženie nákladov na chrbticovej prepojenie (backhaul). Pritom bez problémov zapadajú do domáceho prostredia a zvyšujú flexibilitu pre užívateľov, pokiaľ ide o inštaláciu ďalších zariadení.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Asseco Central Europe po 10 rokoch sťahuje akcie z poľskej burzy

05.12.2016 10:13

Prvá slovenská firma priamo kótovaná na zahraničnej burze sťahuje svoje akcie z trhu. Po desiatich rokoch na varšavskej burze totiž končí skupina Asseco Central Europe, ktorá síce stále sídli v Bratis ...

Tlačové správy

Huawei spúšťa vianočnú kampaň „#BePresent: odložte smartfóny a venujte sa svojim blízkym“

05.12.2016 09:10

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší svetový výrobca smartfónov, spúšťa vianočnú kampaň #BePresent. Tá vyzýva ľudí, aby cez Vianoce odložili mobilné telefóny a trávili čas so svojimi blízkymi. Tým skutoč ...

Tlačové správy 1

WiFi v taxíku? HOPIN s Orangeom ho prinášajú bezplatne

05.12.2016 09:00

HOPIN v spolupráci s Orangeom prinášajú zákazníkom vyšší komfort pri cestovaní a možnosť byť #vsadeonline. Vo vybraných vozidlách bude dostupné bezplatné WiFi pripojenie. Celkovo 15 vozidiel HOPIN ta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá