Image
13.1.2015 0 Comments

ZyXEL NBG-418N v2

Router takmer zadarmo, to je nový model od ZyXELu pre nenáročných používateľov. Má kompaktné telo, ktoré patrí vlastne medzi najmenšie spomedzi klasických bezdrôtových routerov. Na zadnú stranu sa však vošli štyri eternetové porty a jeden port WAN. Všetky v konfigurácii 10/100 Mb/s.


Nechýba ani samostatné tlačidlo na vypnutie routera. To je však horšie dostupné pre porty a antény, je teda jednoduchšie router vypnúť priamo vytiahnutím zo zásuvky. Ide o model podporujúci maximálnu rýchlosť 300 Mb/s a používa dve antény na simultánny príjem a vysielanie. Podporované sú štandardy 802.11 b/g/n. Predná strana má mriežkovanie na pasívne vetranie a minimálne rozmery ovplyvnili aj počet signalizačných diód na prednom paneli. Ten neobsahuje napríklad jednu pre každý port LAN. Router má síce antény so ziskom5 dBi, no odporúčame ho mať v tej istej miestnosti, kde plánujete využívať sieť Wi-Fi. Využiť ho však môžu napríklad začiatočníci, ktorí cez tlačidlo WPS pripoja svoj notebook bez toho, aby bolo čokoľvek treba konfigurovať.

51H6EKKr3JL._SL1000_.jpg

Router podporuje nastavenie plánovaného vypnutia a zapnutia bezdrôtového adaptéra. Je to vhodné nielen na šetrenie energie, ale je to aj spôsob, ako skryť svoju sieť Wi-Fi v čase, keď nie ste doma. Podľa zahustenia sietí si router manažuje výkon potrebný na vytvorenie vlastného pokrytia. Konfiguračné rozhranie má sprievodcu, ktorý prevedie používateľa základným procesom zmeny siete Wi-Fi. Ostatné už musí zvládnuť sám. Rozhranie je lokalizované do českého jazyka. Nastavenia majú prakticky všetko potrebné, v niektorých prípadoch v zjednodušenej miere, ale napríklad obsahový filter na kľúčové slová alebo firewall tu nájdete.

Vhod príde aj možnosť zapojenia routera do režimu access pointu alebo napríklad do režimu opakovača. Aktualizácie firmvéru sa dajú vykonávať on-line. Podporuje protokoly IPv6, UPnP, ako aj rôzne pripojenia k službám operátorov. Hodí sa teda aj tam, kde máte nielen dynamickú IP adresu, ale aj pevnú.

Verdikt PC REVUE

ZyXEL NBG-418N v2 je energeticky nenáročný model. Je vhodný pre začiatočníkov, ktorí chcú čo najlacnejší router, pričom im postačí aj nižší dosah. Ak máte napríklad chatu alebo jednu miestnosť, kde by ste chceli internet prevažne používať, vtedy získate spojenie do on-line sveta za výbornú cenu. Limitom môžu byť pomalšie porty LAN, no za cenu pod 15 eur ich bez problému akceptujeme.

Cena: 14,90 EUR
Zapožičal: ZyXEL


Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Win TOP

14.10.2016 00:00

Viber Populárna aplikácia Viber má po celom svete viac ako 711 miliónov používateľov, ktorí ju využívajú na komunikáciu. Správy, ktoré pomocou nej možno odosielať, môžu byť textové či obrazové a nech ...

Recenzie

Web TOP

14.10.2016 00:00

Picmonkey.com Táto webová služba vám ponúkne editáciu fotografií, hlavne portrétov, bez toho, aby ste museli čokoľvek inštalovať. Picmonkey pracuje priamo vo webovom prehliadači a základné možnosti ú ...

Recenzie

Orange TV: Telka v mobile

14.10.2016 19:18

Čoraz viac ľudí chce sledovať televízne relácie podľa svojho výberu nielen na televízore v obývačke, ale aj na mobiloch, tabletoch, či notebookoch. Mobilní operátori sa tomuto trendu radi prispôsobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá