Image
13.1.2015 0 Comments

ZyXEL NBG-418N v2

Router takmer zadarmo, to je nový model od ZyXELu pre nenáročných používateľov. Má kompaktné telo, ktoré patrí vlastne medzi najmenšie spomedzi klasických bezdrôtových routerov. Na zadnú stranu sa však vošli štyri eternetové porty a jeden port WAN. Všetky v konfigurácii 10/100 Mb/s.


Nechýba ani samostatné tlačidlo na vypnutie routera. To je však horšie dostupné pre porty a antény, je teda jednoduchšie router vypnúť priamo vytiahnutím zo zásuvky. Ide o model podporujúci maximálnu rýchlosť 300 Mb/s a používa dve antény na simultánny príjem a vysielanie. Podporované sú štandardy 802.11 b/g/n. Predná strana má mriežkovanie na pasívne vetranie a minimálne rozmery ovplyvnili aj počet signalizačných diód na prednom paneli. Ten neobsahuje napríklad jednu pre každý port LAN. Router má síce antény so ziskom5 dBi, no odporúčame ho mať v tej istej miestnosti, kde plánujete využívať sieť Wi-Fi. Využiť ho však môžu napríklad začiatočníci, ktorí cez tlačidlo WPS pripoja svoj notebook bez toho, aby bolo čokoľvek treba konfigurovať.

51H6EKKr3JL._SL1000_.jpg

Router podporuje nastavenie plánovaného vypnutia a zapnutia bezdrôtového adaptéra. Je to vhodné nielen na šetrenie energie, ale je to aj spôsob, ako skryť svoju sieť Wi-Fi v čase, keď nie ste doma. Podľa zahustenia sietí si router manažuje výkon potrebný na vytvorenie vlastného pokrytia. Konfiguračné rozhranie má sprievodcu, ktorý prevedie používateľa základným procesom zmeny siete Wi-Fi. Ostatné už musí zvládnuť sám. Rozhranie je lokalizované do českého jazyka. Nastavenia majú prakticky všetko potrebné, v niektorých prípadoch v zjednodušenej miere, ale napríklad obsahový filter na kľúčové slová alebo firewall tu nájdete.

Vhod príde aj možnosť zapojenia routera do režimu access pointu alebo napríklad do režimu opakovača. Aktualizácie firmvéru sa dajú vykonávať on-line. Podporuje protokoly IPv6, UPnP, ako aj rôzne pripojenia k službám operátorov. Hodí sa teda aj tam, kde máte nielen dynamickú IP adresu, ale aj pevnú.

Verdikt PC REVUE

ZyXEL NBG-418N v2 je energeticky nenáročný model. Je vhodný pre začiatočníkov, ktorí chcú čo najlacnejší router, pričom im postačí aj nižší dosah. Ak máte napríklad chatu alebo jednu miestnosť, kde by ste chceli internet prevažne používať, vtedy získate spojenie do on-line sveta za výbornú cenu. Limitom môžu byť pomalšie porty LAN, no za cenu pod 15 eur ich bez problému akceptujeme.

Cena: 14,90 EUR
Zapožičal: ZyXEL


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Synology DS216play: Dvojdiskový centralizátor dát

08.12.2016 14:49

Synology, najväčší výrobca zariadení NAS, si je dôležitosti sieťových úložísk dobre vedomý, čoho výsledkom je aj inovovaný model s prívlastkom play. Hardvér a softvér Použitý je procesor ARM STiH412 ...

Recenzie

Štvorkamerový dohľadový systém Securia

09.12.2016 14:42

V balení nájdete všetko potrebné na monitorovanie vnútorných a vďaka odolnosti kamier aj vonkajších priestorov. Ak nepočítame upevňovanie kamier na strop, stenu či iné vhodné miesto, vybudovanie uzavr ...

Recenzie

Grafická karta Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti G1 Gaming 4G: Plnotučný entry level

09.12.2016 00:00

Koncom októbra sa začali predávať architektonicky aktuálne grafické karty nVidia z najnižšieho segmentu pre stolové počítače. Nenechajte sa zmiasť, stále sú to pomerne výkonné grafiky. Úplne najnižšia ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá