Image
11.3.2013 0 Comments

Zuckerberg chce Facebook zmeniť na noviny

Facebook predstavil svoj nový dizajn. Hlavné zmeny sa týkajú najmä výpisu noviniek - tzv. News Feed bol upravený tak, aby graficky viac pripomínal populárnu mobilnú aplikáciu Flipboard. Výsledkom je podľa Zuckerberga nový layout, ktorý sa viac podobá na bežné noviny. Používateľ však s novým dizajnom získal väčšiu kontrolu nad obsahom, ktorý sa mu bude na sociálnej sieti a vo výpise noviniek zobrazovať.

novy_FB_113.jpg

News Feed umožňuje sledovať príspevky všetkých priateľov, ľudí v kategórii Blízki priatelia. K dispozícii je aj špeciálna kategória, ktorá je venovaná stránkam Pages. Facebook takisto dokáže filtrovať zobrazovaný obsah tak, aby sa vo výpise noviniek objavili iba obrázky a/alebo videá. V praxi to znamená, že pre firemnú stránku môže byť náročnejšie osloviť ten istý počet používateľov ako doteraz. Ak aj máte rovnaký počet fanúšikov, s novými zmenami si môže viacero používateľov prefiltrovať svoj News Feed tak, že sa im vaše aktualizácie a statusy nebudú zobrazovať. Preto je dôležité používateľov zaujať, aby mali o vaše príspevky záujem.

Nový layout priniesol väčšie rozmery fotiek a videa. Facebook odporúča, aby fotky disponovali šírkou minimálne 552 pixelov. Treba dodať, že fotografie sú na sociálnej sieti čoraz populárnejšie a momentálne predstavujú takmer 50 % všetkých príspevkov v rámci News Feed.

fb1.jpg

Titulná fotografia, tzv. cover, slúži na to, aby zaujala potenciálneho zákazníka/fanúšika vašej stránky. Fotografia cover je v prípade stránok Pages momentálne ešte dôležitejšia, pretože sa zobrazuje vo výpise používateľa, ak niektorý z jeho priateľov „lajkuje" nejakú stránku.

fb2.jpg

Nový dizajn však nič nemení na spôsobe, ako treba s fanúšikmi stránky komunikovať. Ak ste adminom stránky, využívajte Facebook na to, aby ste informovali o aktuálnych a trendových témach. Takisto je vhodné využívať rôzne multimediálne formy - fotografie, video a aj zvuk.

Nový dizajn Facebooku momentálne nie je aktívny pre všetkých používateľov. Facebook ho postupne zapína pre jednotlivých používateľov, do čakacej listiny sa môžete prihlásiť na oficiálnej stránke, ktorá ponúka aj krátky sumár noviniek.

fb3.jpg

Zdroj: facebook.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

YouTube Rewind 2016. Toto sú najpopulárnejšie videá na Slovensku a vo svete

08.12.2016 00:08

Google už tradične v závere roka zverejňuje rebríčky najpopulárnejších videí. YouTube Rewind odhaľuje najpopulárnejšie videá, ktoré používatelia sledovali na najväčšej videoplatforme YouTube za posled ...

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá