Image
11.3.2013 0 Comments

Zuckerberg chce Facebook zmeniť na noviny

Facebook predstavil svoj nový dizajn. Hlavné zmeny sa týkajú najmä výpisu noviniek - tzv. News Feed bol upravený tak, aby graficky viac pripomínal populárnu mobilnú aplikáciu Flipboard. Výsledkom je podľa Zuckerberga nový layout, ktorý sa viac podobá na bežné noviny. Používateľ však s novým dizajnom získal väčšiu kontrolu nad obsahom, ktorý sa mu bude na sociálnej sieti a vo výpise noviniek zobrazovať.

novy_FB_113.jpg

News Feed umožňuje sledovať príspevky všetkých priateľov, ľudí v kategórii Blízki priatelia. K dispozícii je aj špeciálna kategória, ktorá je venovaná stránkam Pages. Facebook takisto dokáže filtrovať zobrazovaný obsah tak, aby sa vo výpise noviniek objavili iba obrázky a/alebo videá. V praxi to znamená, že pre firemnú stránku môže byť náročnejšie osloviť ten istý počet používateľov ako doteraz. Ak aj máte rovnaký počet fanúšikov, s novými zmenami si môže viacero používateľov prefiltrovať svoj News Feed tak, že sa im vaše aktualizácie a statusy nebudú zobrazovať. Preto je dôležité používateľov zaujať, aby mali o vaše príspevky záujem.

Nový layout priniesol väčšie rozmery fotiek a videa. Facebook odporúča, aby fotky disponovali šírkou minimálne 552 pixelov. Treba dodať, že fotografie sú na sociálnej sieti čoraz populárnejšie a momentálne predstavujú takmer 50 % všetkých príspevkov v rámci News Feed.

fb1.jpg

Titulná fotografia, tzv. cover, slúži na to, aby zaujala potenciálneho zákazníka/fanúšika vašej stránky. Fotografia cover je v prípade stránok Pages momentálne ešte dôležitejšia, pretože sa zobrazuje vo výpise používateľa, ak niektorý z jeho priateľov „lajkuje" nejakú stránku.

fb2.jpg

Nový dizajn však nič nemení na spôsobe, ako treba s fanúšikmi stránky komunikovať. Ak ste adminom stránky, využívajte Facebook na to, aby ste informovali o aktuálnych a trendových témach. Takisto je vhodné využívať rôzne multimediálne formy - fotografie, video a aj zvuk.

Nový dizajn Facebooku momentálne nie je aktívny pre všetkých používateľov. Facebook ho postupne zapína pre jednotlivých používateľov, do čakacej listiny sa môžete prihlásiť na oficiálnej stránke, ktorá ponúka aj krátky sumár noviniek.

fb3.jpg

Zdroj: facebook.com


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá