8.2.2012 0 Comments

Zrealizovalo sa prvé hlasové prepojenie medzi LTE a WCDMA na svete

Do tejto chvíle sa LTE technológia využívala hlavne na prenos mobilných dát. Operátori však začínajú vyvíjať svoje siete tak, aby podporili prenos hlasu a SMS s využitím technológie LTE (využijúc riešenie VoLTE/Voice over LTE/ GSMA IR.92) a pripravili sa pre zavedenie nových globálne prepojiteľných multimediálnych služieb na LTE smartfónoch.

Špecifickou výzvou pre operátorov je zabezpečiť, aby nedochádzalo k prerušeniam hovorov keď zákazník opustí priestor, v ktorom je LTE pokrytie.

Ericsson (NASDAQ: ERIC) spolu s Qualcomm Incorporated úspešne predviedli prenos hlasu na základe štandardizovanej 3GPP funkcie - SRVCC. Užívateľom sa ukázalo, že hlasové služby budú plynulé aj v prípade, že opustia priestor LTE pokrytia, pretože hovor prejde automaticky a bez prerušenia do systému s technológiou WCDMA alebo GSM.

Predanie hlasového hovoru z LTE do WCDMA sa úspešne zrealizovalo 23.decembra minulého roku, za použitia end-to-end sieťovej infraštruktúry od Ericssonu a LTE/3G multimodálnej čipovej sady pre smartfón od spoločnosti Qualcomm.

Johan Wibergh, riaditeľ divízie Obchodných sietí (Business Unit Networks) spoločnosti Ericsson povedal: „Tým, že sme v spolupráci so spoločnosťou Qualcomm zrealizovali zavedenie tejto modernej LTE technológie pre predávanie hlasových hovorov, môžeme teraz ubezpečiť operátorov, že budú schopní splniť požiadavky užívateľov na vysokú kvalitu prenosu hlasu s využitím služieb LTE technológie. Operátori si udržia svoju značku kvality v oblasti hlasových služieb, ak začnú využívať VoLTE (prenos hlasu s využitím LTE technológie)".

Funkcia SRVCC umožňuje operátorom realizovať prenos hlasu s využitím LTE technológie a odovzdať ho podľa potreby a bez prerušenia do existujúcej GSM a WCDMA základne. Operátori tak poskytnú bezchybnú hlasovú službu s globálnym dosahom na užívateľov LTE smartfónov.

Mechanizmus odovzdania hlasového hovoru je podporovaný koncovými produktmi a riešeniami od spoločnosti Ericsson: LTE/WCDMA/GSM RAN, Evolved Packet Core, MSC a IMS, tak aby sa podporili hovory cez LTE v LTE smartfónoch.

Predpokladá sa, že prví operátori začnú zavádzať SRVCC v priebehu roka 2012. Následne rok 2013 by mal byť rokom rozsiahlejšieho zavádzania tejto služby.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá