21.4.2016 0 Comments

Zonerama ponúka používateľom končiacej Picasy záchranu ich webových albumov

Automatický prevod na pár kliknutí uľahčí prechod na Zoneramu ľuďom so stovkami aj tisíckami fotiek.

Svetová online galéria Zonerama od českých tvorcov programu Zoner Photo Studio umožňuje v novej aktualizácii import fotografií zo zanikajúcich webových albumov Picasa.

Vo februári Google oznámil, že jeho webová galéria Picasa končí, nahradí ju Google Photos a už nebude podporovaný prístup k editačným funkciám galérie. "Podľa nárastu počtu otázok k našej galérii Zonerama bolo zjavné, že systém triedenia fotografií v Google Photos mnohým užívateľom nevyhovuje a radi by skúsili práve Zoneramu. Zároveň ale požadujú jednoduchý spôsob presunu svojich fotografií," vysvetľuje produktový manažér Jan Kupčík, ako vznikla myšlienka importu.

Import fotografií je jednoduchý

Po kliknutí na tlačidlo Odovzdať fotky pribudla v ponuke možnosť Importovať z Webových albumov Picasa. Zvolenie tejto možnosti vyvolá prihlasovacie okno k účtu Google. Stačí sa prihlásiť k požadovanému účtu a import spustiť.

Import prebieha automaticky na pozadí, nie je teda nutné mať otvorené okno s importom alebo pustený počítač - o výsledku dostane užívateľ e-mail, preto je vhodný aj pre užívateľov s tisíckami fotografiami.

Všetky albumy sa importujú do skrytej zložky s názvom Picasa. V prípade importu z viacerých Google účtov sa potom ďalšie zložky pomenujú rozdielne. Ďalšie triedenie albumov je už na každom užívateľovi. Môžete zložku Picasa premenovať, zverejniť, alebo si vytvoriť ďalšie zložky a albumy medzi nimi presúvať. To je vďaka zjednodušenému ovládaniu editácie albumov, ktoré bolo súčasťou nedávnej aktualizácie, tiež ľahké. Ešte jednoduchšie je správa albumov cez Zoner Photo Studio.

Import zahŕňa aj obsah Google Photos, ale z technických dôvodov je vylúčený album Automatická Záloha (záloha mobilných fotografií). Vzhľadom na obmedzenia zo strany Google sa fotografie väčšie ako 1600 px na dlhšej strane importujú práve v tejto veľkosti - to je však dostatočné rozlíšenie pre prezentáciu fotografií v online galérii.

Online galéria Zonerama je zadarmo, je neobmedzená a neznižuje kvalitu nahraných fotografií. Nahrávať fotografie do galérie môžete priamo cez web alebo z programu Zoner Photo Studio, s ktorým sa so Zoneramou ľahko prepojíte.

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Prieskum GfK Consumer Climate Europe: náladu spotrebiteľov ovplyvňuje neistota

25.10.2016 10:50

Výsledky prieskumu GfK zisťujúce spotrebiteľskú klímu v Európe v treťom štvrťroku 2016 Najväčším medzinárodným problémom bolo v treťom štvrťroku rozhodnutie Britov odísť z Európskej únie. Diskusiu v  ...

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Týždne 4ky štartujú aj na jeseň: Zákazníci z vybraných pôšt neodídu naprázdno

25.10.2016 10:30

Pre veľký úspech prvých Týždňov 4ky sa štvrtý mobilný operátor rozhodol túto marketingovú akciu zopakovať. 4ka v spolupráci so Slovenskou poštou  rozšírila počet zapojených pobočiek až na 152. V hre b ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá