21.4.2016 0 Comments

Zonerama ponúka používateľom končiacej Picasy záchranu ich webových albumov

Automatický prevod na pár kliknutí uľahčí prechod na Zoneramu ľuďom so stovkami aj tisíckami fotiek.

Svetová online galéria Zonerama od českých tvorcov programu Zoner Photo Studio umožňuje v novej aktualizácii import fotografií zo zanikajúcich webových albumov Picasa.

Vo februári Google oznámil, že jeho webová galéria Picasa končí, nahradí ju Google Photos a už nebude podporovaný prístup k editačným funkciám galérie. "Podľa nárastu počtu otázok k našej galérii Zonerama bolo zjavné, že systém triedenia fotografií v Google Photos mnohým užívateľom nevyhovuje a radi by skúsili práve Zoneramu. Zároveň ale požadujú jednoduchý spôsob presunu svojich fotografií," vysvetľuje produktový manažér Jan Kupčík, ako vznikla myšlienka importu.

Import fotografií je jednoduchý

Po kliknutí na tlačidlo Odovzdať fotky pribudla v ponuke možnosť Importovať z Webových albumov Picasa. Zvolenie tejto možnosti vyvolá prihlasovacie okno k účtu Google. Stačí sa prihlásiť k požadovanému účtu a import spustiť.

Import prebieha automaticky na pozadí, nie je teda nutné mať otvorené okno s importom alebo pustený počítač - o výsledku dostane užívateľ e-mail, preto je vhodný aj pre užívateľov s tisíckami fotografiami.

Všetky albumy sa importujú do skrytej zložky s názvom Picasa. V prípade importu z viacerých Google účtov sa potom ďalšie zložky pomenujú rozdielne. Ďalšie triedenie albumov je už na každom užívateľovi. Môžete zložku Picasa premenovať, zverejniť, alebo si vytvoriť ďalšie zložky a albumy medzi nimi presúvať. To je vďaka zjednodušenému ovládaniu editácie albumov, ktoré bolo súčasťou nedávnej aktualizácie, tiež ľahké. Ešte jednoduchšie je správa albumov cez Zoner Photo Studio.

Import zahŕňa aj obsah Google Photos, ale z technických dôvodov je vylúčený album Automatická Záloha (záloha mobilných fotografií). Vzhľadom na obmedzenia zo strany Google sa fotografie väčšie ako 1600 px na dlhšej strane importujú práve v tejto veľkosti - to je však dostatočné rozlíšenie pre prezentáciu fotografií v online galérii.

Online galéria Zonerama je zadarmo, je neobmedzená a neznižuje kvalitu nahraných fotografií. Nahrávať fotografie do galérie môžete priamo cez web alebo z programu Zoner Photo Studio, s ktorým sa so Zoneramou ľahko prepojíte.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Asseco Central Europe po 10 rokoch sťahuje akcie z poľskej burzy

05.12.2016 10:13

Prvá slovenská firma priamo kótovaná na zahraničnej burze sťahuje svoje akcie z trhu. Po desiatich rokoch na varšavskej burze totiž končí skupina Asseco Central Europe, ktorá síce stále sídli v Bratis ...

Tlačové správy

Huawei spúšťa vianočnú kampaň „#BePresent: odložte smartfóny a venujte sa svojim blízkym“

05.12.2016 09:10

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší svetový výrobca smartfónov, spúšťa vianočnú kampaň #BePresent. Tá vyzýva ľudí, aby cez Vianoce odložili mobilné telefóny a trávili čas so svojimi blízkymi. Tým skutoč ...

Tlačové správy 1

WiFi v taxíku? HOPIN s Orangeom ho prinášajú bezplatne

05.12.2016 09:00

HOPIN v spolupráci s Orangeom prinášajú zákazníkom vyšší komfort pri cestovaní a možnosť byť #vsadeonline. Vo vybraných vozidlách bude dostupné bezplatné WiFi pripojenie. Celkovo 15 vozidiel HOPIN ta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá