Image
19.5.2014 0 Comments

Zoner PhotoStudio 16 - Aplikujte filtre

Program Zoner PhotoStudio je silný hlavne jednoduchosťou úprav vo fotografiách. Tie sa dajú realizovať pomocou posuvníkov v ovládacom programe a výsledok ihneď vidíte. Takto možno realizovať rôzne úpravy, ich kombinácie vývojári šikovne spojili do predvolených filtrov. Tie na pár kliknutí výrazne zmenia podanie fotografie. V tomto článku sme pre vás vybrali viaceré filtre, ktoré sa v našej praxi najviac osvedčili. Jednak zmenia atmosféru fotografie, ale dokážu aj zvýrazniť detaily. Postupne prejdeme našu obľúbenú množinu filtrov, ktorá pozostáva z pätice nastavení.Všetky filtre nájdete v položke Efekty v module Editor programu ZPS. Prvý filter je Kresba ceruzkou. Takto sa dá dosiahnuť hlavne schematické zvýraznenie obrázka a jeho detailov. Nastavujete pritom hrúbku ceruzky. Druhý náš preferovaný filter je Miešanie kanálov. Ide o pomerne komplexný filter, ktorým nastavujeme vplyv farebných kanálov (červená, zelená a modrá) na výslednú fotografiu. Takto výrazne zmeníte atmosféru fotografie. Tretí najčastejší filter je paradoxne Poškodená fotografia. Na jeden pokus priradíte aktuálne vyhotovenej fotografii vek aj 100 rokov. Pritom máte aj možnosť detailného nastavenia zostarnutia fotografie. Na zvýraznenie štruktúry sa oplatí použiť filter Dynamické prahovanie. Tu môžete nastaviť prah, od ktorého sa má efekt použiť. Na zmenu farebnej škály vo fotografii odporúčame experimentovať s filtrom Farebné tónovanie. Vyberiete si ústrednú farbu a jej odtieň a aplikujete ho. Originál fotografie a aplikácia filtrov Kresba ceruzkou a Miešanie kanálov Filtre Poškodená fotografia, Dynamické prahovanie a Farebné tónovanie Filtre sú veľmi účinnou zložkou pri úprave fotografií a odporúčame vám ich vyskúšať.

Článok je uzamknutý

Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu PC REVUE, ktorý je dostupný pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným za 20 € na celý rok získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na webe. Objednať si ho môžete TU. Ak už máte digitálne predplatné PC REVUE prihláste sa TU. Ak máte digitálne predplatné Piano, prihláste sa pomocou Piano.


Prihlásiť pomocou členstva PC REVUE
 
Alebo sa prihláste cez službu Piano

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Archív PCR

Obsah PC REVUE 11/2016

04.11.2016 15:07

OBSAH NOVEMBROVÉHO VYDANIA  MAGAZÍN■ Reportáž: IT GALA 2016■ Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book■ Reportáž: Microsoft Ignite 2016■ Reportáž: Svetlo a tieň sa spojili■ Apple má nov ...

Archív PCR

Kompletné vydanie PC REVUE 11/2016 vo formáte PDF

04.11.2016 13:40

Ak­tuál­ne PC RE­VUE 11/2016 v PDF na stiah­nu­tie pre či­ta­te­ľov. Hes­lo k chrá­ne­né­mu PDF sme Vám pos­la­li mai­lom.

Archív PCR 1

Obsah PC REVUE 10/2016

10.10.2016 15:30

OBSAH OKTÓBROVÉHO VYDANIA  MAGAZÍN■ Editorial: Zašoférujte si, kým ešte môžete■ Reportáž: IFA 2016 – 2. časť■ Reportáž: Huawei Connect 2016■ Reportáž: IBC 2016/Profesionáli prezbrojujú na RAW vid ...

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá