Image
30.6.2014 0 Comments

Zoner Photo Studio 16 - Ako na monochromatické fotografie

V tejto časti nášho seriálu sa pozrieme na to, ako upraviť fotografiu tak, aby vyzerala ako čiernobiela. Práve čiernobiela fotografia totiž prináša viac atmosféry do pôvodne farebnej fotografie a mnohí známi fotografi používajú monochromatické podanie svojich výtvorov. Pravda je taká, že lepší fotoaparát dokáže fotiť priamo čiernobiele zábery, ale väčšinu fotiek bežní ľudia robia farebne. Na následnú úpravu fotografie použijeme Zoner Photo Studio 16 (ZPS). Pri úprave prejdeme do režimu Editor. Vyberieme Efekty a odtiaľ položku Odtiene šedej. Rýchly príkaz je Ctrl + G. Tým sa obraz okamžite zmení na monochromatický. Všimnite si však ďalšie voľby na pravej strane pracovnej plochy ZPS. Môžete vyberať metódu tvorby odtieňov sivej a aj percento krycej vrstvy. Práve pomocou nastavenia krycej vrstvy sa dá vytvoriť veľmi zaujímavé podanie výslednej fotografie. Uberiete z farebného podania a viac zvýšite kontrast, vyskúšajte hodnotu krytia okolo 70 %. Pri výbere metódy máte mnoho možností, skúste napr. červený kanál. Najviac sa však dá vytvoriť pomocou používateľsky nastaviteľnej metódy. Vtedy máte možnosť ovplyvňovať zdrojové kanály (červená, zelená a modrá) sami a viete si všetko prispôsobiť. Takto sa pracuje s úpravou fotografie v ZPS v module Editor - pracujete s nastavením kanálov a krycou vrstvou Hore pôvodná farebná fotografia, dolu upravená s aplikáciou používateľsky nastavenej metódy a krytím 71 %Vyskúšajte si naše rady, uvidíte, že monochromatické podanie niektorých fotografií vášmu albumu naozaj pomôže. Možno by ste mohli skúsiť ešte filter Kresba ceruzkou, ktorá dodá nový pohľad na zachytenú scénu. Z iného súdka je efekt Pretlačenie, ktorý vám tiež odporúčame.

Článok je uzamknutý

Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu PC REVUE, ktorý je dostupný pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným za 20 € na celý rok získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na webe. Objednať si ho môžete TU. Ak už máte digitálne predplatné PC REVUE prihláste sa TU. Ak máte digitálne predplatné Piano, prihláste sa pomocou Piano.


Prihlásiť pomocou členstva PC REVUE
 
Alebo sa prihláste cez službu Piano

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Archív PCR

Obsah PC REVUE 12/2016

08.12.2016 10:46

OBSAH DECEMBROVÉHO VYDANIA  MAGAZÍN Editorial Doprava budúcnosti smeruje do vzduchu Smart City/Inteligentné vyhľadávanie parkovacích miest Žijeme v simulácii vytvorenej počítačom inej civilizácie ...

Archív PCR

Kompletné vydanie PC REVUE 12/2016 vo formáte PDF

08.12.2016 09:45

Ak­tuál­ne PC RE­VUE 12/2016 v PDF na stiah­nu­tie pre či­ta­te­ľov. Hes­lo k chrá­ne­né­mu PDF sme Vám pos­la­li mai­lom.

Archív PCR

Obsah PC REVUE 11/2016

04.11.2016 15:07

OBSAH NOVEMBROVÉHO VYDANIA  MAGAZÍN■ Reportáž: IT GALA 2016■ Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book■ Reportáž: Microsoft Ignite 2016■ Reportáž: Svetlo a tieň sa spojili■ Apple má nov ...

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá